Susret s divljim životinjama u divljini

• 134 replies
  • 12257 views
*

Offline houdini

• 313
  • 5
  • Spol: Muški
Odg: Susret s divljim životinjama u divljini
« Odgovori #100 u: 13 Listopada , 2019, 18:54 »
A jel vodite pse sa sobom, tko ima psa? Ja nemam jer ga ne želim držati u stanu. Da imam, taj bi išao svuda samnom i to bi bila odična kombinacija.
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline FrankyRC

• 200
  • 2
« Odgovori #101 u: 13 Listopada , 2019, 21:09 »
tko tu koga vodi još nismo odredili
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2255
  • 21
« Odgovori #102 u: 05 Prosinca , 2019, 23:41 »
Citat:

Radovan Božić oporavlja se od teških povreda, u Opštoj bolnici „Studenica” Кraljevo, koje je zadobio u okršaju sa divljim veprom.

Naime, Radovan je otišao u obližnju šumu po drva kada ga je napalo krdo od desetak svinja. Vepar, težine po njegovoj proceni od 180 kg, nasrnuo je na njega i ujeo ga za nogu nanevši mu teške telesne povrede.

Radovan je od siline napada pao u reku Brevinu, gde je dohvatio kamen iz vode i nekako uspeo da ga ugura divljem vepru u čeljusti, što ga je spaslo od još težih povreda i sigurne smrti.

Dok je on vodio borbu sa pomahnitalnom zveri, ostale svinje, njih desetak, kružile su oko njih.

Dr Dragiša Кostić načelnik odeljenja ortopedije i traumatologije Opšte bolnice „Studenica” Кraljevo rekao je da je Radovan ostao još toliko priseban da mobilnim telefonom pozove svoga sina, koji je posle izvesnog vremena pristigao i uspeo da ga prebaci u bolnicu.

"Radovan je zbrinut i van životne opasnosti je iako su povrede teške. Prekinut je glavni ligament ispod kolena a i dosta je ugruvan od pada u reku", kazao je Кostić.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ja sam još uvijek pri stavu da je najopasnija životinja u nas divlja svinja. Veliki predatori će pokušati svakao izbjeći čovjeka, ali divlja svinja će pokazati više otpora da nam se makne s puta.

*

Offline FrankyRC

• 200
  • 2
« Odgovori #103 u: 06 Prosinca , 2019, 00:54 »
Postoji članak o istom događaju samo je dotični zadavio vepra.
Zanimljivo mi je u vezi divljih svinja da mi nije poznat nit jedan napad na planinara il šetača, a znam za par njih sa napadom na lovce. Neke su bile zdrave, neke ranjene. U jednom sluččaju je lovac natučenih i slomljenih rebara proveo par sati na stablu dok svinja nije odustala. Sve veče i predatorske divlje životinje mogu bi opasne, samo trebamo nastojat ne dovest ih i sebe u tu situaciju. Divlje svinje možda i jesu najopasnije, ne samo radi njihove snage, brzine, kljova,... nego šta ih ima i najviše od svih ostalih potencjalno opasnih. Bilo bi zgodno kad bi se mogla napravit neka tablica o napadima životinja na ljude. Čisto da se statistički zaključi koja je od možebitno opasnih životinja najopasnija. Samo nitko sigurno nema baš toliko vremena i volje za prikupljanjem tih podataka jer bi to opet bila samo brojka koja nema neku efektivnu primjenu.

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #104 u: 06 Prosinca , 2019, 09:00 »
Ne postoji opasnije stvorenje od čovjeka...
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline FrankyRC

• 200
  • 2
« Odgovori #105 u: 06 Prosinca , 2019, 11:48 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Postoji Chuck Noris!

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #106 u: 06 Prosinca , 2019, 13:14 »

Postoji Chuck Noris!
Hahahaha dobra.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Bushcraft Wolf

• *
  • 1100
  • 11
« Odgovori #107 u: 06 Prosinca , 2019, 18:03 »
Vepar od 180kg???!!  Hahahaha...koji vic...taj očito nije vidio vepra.

Kod nas veprovi ne prelaze 150kg...to su već kapitalci.
U hrpi lovova sto sam bio kao gost,u hrpi ustreljenih sto sam vidio ili dobio slike,kolegin stric ima vlastiti gater...i bome rijetki su koji navuku 150kg kod nas...

Znam za par napada,ali se radilo ili o ranjenim životinjama tokom lova ili krmačama sa mladima,kad se iznenada nabasalo na krdo....ali ništa ozbiljno,malo trčanja i koji udarac.
« Zadnja izmjena: 06 Prosinca , 2019, 18:14 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline FrankyRC

• 200
  • 2
« Odgovori #108 u: 06 Prosinca , 2019, 21:34 »
u mojim krajevima je normalni odrasli vepar 150-160kg. Do nekih 180-190kg nisu tolika velika rjetkost "desi" se tu i tamo, preko toga se može na prste izbrojit slučajevi. Kako poznajem dosta lovaca vidim da je najviše odstreljeno onih manjih ispod 120kg :-(
Jednom smo prijatelj (koji je inače kuhar) i ja u šetnji naletili na zece popriličnih dimenzija. Uspio sam ga slikat nekako, poslje u priči sa lovcima da je nemoguče zec preko 3 kg, a da je fotka montaža (iako sam je pokazivao na foto aparatu i na terenu). Po ovome kuharu imao je 5-6kg, uvjek može bit iznimaka u veličini.

*

Offline Bushcraft Wolf

• *
  • 1100
  • 11
« Odgovori #109 u: 06 Prosinca , 2019, 22:18 »
Najviše je tih do 120...rjeđe "padaju" veći primjerci... Dok u Rumunjskoj kad sam bio 180-200kg normalna pojava,samo nije ti svejedno vidjeti toliku grdosiju...kod Švaba su također primjerci iznad 150kg iznimka.

Osobno sam sreo dosta divljih svinja,uvijek bježe,osim onih ranjenih u lovu...a vidio sam sto rade sa svojim kljovama psima,raspori ga kao papirnatu vrećicu. Ali iskreno nisam nikad čuo za slučaj da je divlja svinja usmrtila lovca.

Sad sam se sjetio,uz par napada divljih svinja,znam i za jedan napad jelena...doduše  ne u divljini,jelen je bio s košutama na farmi krava...i probio žicu,napao radnika koji se spasio bijegom  u traktor...

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2255
  • 21
« Odgovori #110 u: 06 Prosinca , 2019, 23:28 »
Hm, nije ni divljači više lako u Hrvatskoj:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Migranti koji danima pješače po šumama po regionu želeći se probiti do razvijenih evropskih zemalja, nerijetko nailaze na razne opasnosti, od opasnih šumskih puteva do minskih polja.

Međutim, posljednji snimak koji se pojavio na društvenim mrežama uznemirio je građane širom regiona.

Naime, migranti su ulovili lane u šumama na putu od Hrvatske prema Sloveniji, potom su ga zaklali pa se radovali ručku od svog ulova.

U komentarima ispod snimka pojedini korisnici Fejsbuka su poželjeli migrantima "sreću" i da "u zdravlju" jedu i stignu na odredište.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

To zasigurno nisu učinili golim rukama. Na slici je inače zakonom zaštićeni ‘smeđi medvjed’ koji naraste i do 150 kg težine. Kada se popne na stražnje noge može dosegnuti gotovo četiri metra. Živi u Lici i Gorskom Kotaru, upravo na rutama kojima migranti nastoje doći do slovenske granice.

Radi se o, po ljude, vrlo opasnoj zvijeri koju je bez oružja nemoguće savladati.

« Zadnja izmjena: 06 Prosinca , 2019, 23:30 od poljičanin »

*

Offline FrankyRC

• 200
  • 2
« Odgovori #111 u: 07 Prosinca , 2019, 07:34 »
Tko je god nekad čuo il vidio divlje svinje gdje trče kroz šumu i ruše sve pred sobom. Taj zna šta je respekt prema njima, uspoređivat divlje svinje sa drugim životinjama je jednako usporedbi tenka i auta.
Ovo glede migranata me ne čudi baš, ipak i oni su živa biča pa moraju nešto jesti. Ne čudi me ni mogučnost da su naouružani, ionako dolaze iz ratnih zona a tamo je oružje glavni alat preživljavanja a ne polivaljka za cvječe. Samo nisam baš sklon vjerovanju svega po internetu jer mediji ko mediji lako imanipuliraju čitatelje i navuku vodu na svoj mlin. U Hr je 90% medija neobjektivno i pristrano, tako da me nitko (osim iz prve ruke) nemože uvjerit da tko i gdje je na snimci. Prije par dana mi je jedan prijatelj prijavio policiji "migrantsko" naselje 100m od zgrada i magistrale. Nigdje u medijima nema, nit itko ima informacije o tome. Pitanje je tko je tu bio? A sa druge strane slučaj iz sujednog mjesta od prije par mjeseci gdje su "migrnanti provalili u kuču" se vrtio po lokalnim medijima non stop, al zanimljivo svi pričaju o tome a nitko ih nije vidio nit zna kome i gdje su "provalili". Radi se o malom mjestu od par stotina stanovnika gdje svi sve znaju o svima.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2255
  • 21
« Odgovori #112 u: 02 Veljače , 2020, 21:16 »
Da malo oživimo temu.

Na tržištu, a to se onda odnosi na SAD, su se pojavile ručne šok-bombe. I legalne su na tržištu SAD-a.

Sad, s obzirom na to što je sve legalno na njihovom tržištu....

Međutim, riječ je o elektroničkom uređaju, koji ne može ni na koji način ozlijediti nikoga, pa, shodno tome, ni ne postoji razlog zašto bi se zabranile.

Bomba funkcionira tako što izaziva elektronički bljesak, iznenađenje, brzina djelovanja i nasilnu akciju. Bomba razvija 130 dB buke i zasljepljujući bljesak bijele (ili zelene) svjetlosti, dezorijentirajući ljude i životinje kada se postavlja u prostorije ili zatvorene prostore. Ovaj alat  se može ponovo upotrijebiti, može se upotrijebiti na više mjesta.

Kad se aktivira, bomba prvo emitira konstantan zvuk, a brzo svjetlo treperi za maksimalan utjecaj. Nakon šezdeset sekundi, bomba počinje emitirati jednu svjetlosnu bljeskalicu svake sekunde i stalni zvučni zvuk radi lakšeg pronalaska i oporavka.

Bomba je izrađena od najlona visoke čvrstoće i ima gumene udarne odbojnike na svakom kraju koji omogućuju da izdrži višestruko aktiviranje niskoletećih zrakoplova i pokretnih vozila.

Ako je uklonjena baterija , uređaj više ne radi i siguran je za prevoz u civilnom prijevozu bez ikakvih posebnih dozvola ili rukovanja.

Težina : 225 grama (s baterijom)
Veličina : 54mm x 121mm
emisija svjetla : 8 x 1W LED svjetla velike snage
Visual pokrivenost : 360 stupnjeva x 130 stupnjeva
način rada bljeskalice : Brzi slučajni fiksni bljesak pri ~ 1 u sekundi
Izlaz zvuka : ~ 130dB na izvoru ~ 100dB na 1 metar na 2,5 - 3.3KHz
Aktiviranje : Pull-Pin s trenutnim djelovanjem
aktivacija odgode : Korisnik može programirati, 1,5 - 25 sekundi
baterija : 9V Lithium
vijek trajanja : 8 sati
Status baterije : Crvena LED indikator prazne baterije

Svakako, na otvorenom će učinak biti daleko slabiji, ali i dalje učinkovit. Sumnjam da će i jedna životina ostati u blizini, nakon prvobitnog šoka.

Osim toga, ova bomba može poslužiti i za signalizaciju u slučaju nesreće.

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #113 u: 02 Veljače , 2020, 23:37 »
I taman kad ti zatreba...u jbt...prazna batrija
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Frosty

• 137
  • 4
« Odgovori #114 u: 03 Veljače , 2020, 18:17 »

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #115 u: 03 Veljače , 2020, 22:06 »
a oni se smiju.. Medo si misli kaj me *ebete sad.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline poljičanin

• *
  • 2255
  • 21
« Odgovori #116 u: 03 Veljače , 2020, 23:18 »
Ići na medu eksplozivnim žabicama...

Na medu se ide jakim peardama, tzv. BEAR BANGER!

*

Offline GoranM

• 101
  • 2
« Odgovori #117 u: 26 Travnja , 2020, 08:22 »
Pa imas taj tzv. bearspray, ali toga mislim u HR nema. Ja mislim da obican peppersprej nebi puno pomogel kod napada mede.
To se cesto pitah, ali ne nalazim pouzdan odgovor.

Ipak mi imamo male mecane, a ne grizlije.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2255
  • 21
« Odgovori #118 u: 26 Travnja , 2020, 23:26 »
Evo još jedno zanimljivo rješenje za neočekivani susert s divljim životinjama: airsoft bomba s punjenjem CO2 patrone.

Riječ je o simulacijskoj granati nove generacije za airsoft koja emitira prasak. Sarži standardnu 12-gramski CO2 uložak u potpuno zatvorenoj posudi, nakon izvlačenja osigurača, paljbena poluga će početi ispuštati tlak iz spremnika sve dok se omotač granate ne slomi zbog tlaka zraka unutar bombe, što rezultira detonacijom. Omotač je jednokratan, a bomba se koristi neograničeno puta, jasno, mijenja se CO2 patrona kad se potroši.

Jedina prednost ove granate je brzo i jednostavno rukovanje, isto kao i pravom bojevom bombom M75  /  RB92, ali nema eksploziva, pa ne potpada ni pod kakvi zakonski okvir.

*

Offline GoranM

• 101
  • 2
« Odgovori #119 u: 03 Svibnja , 2020, 04:47 »
Ne znam kolika je jacina buke u zivo, ali pretpostavljam da nije veca od startnog pistolja ili onog koji ispucava "bukace". Istovremeno je dosta veliko i jednokratno, pa mi se cini da ukoliko idemo na plasenje bukom postoje ipak bolje alternative.