Noževi

• 203 replies
  • 25646 views
*

Offline M r k i

• 163
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Noževi
« Odgovori #180 u: 01 Lipanj , 2019, 09:58 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
.Možda bi trebalo ukinuti teme o noževima, ne znam, da se netko tko nema sklonosti prema njima ne uvrijedi.
Šalim se, naravno, kome smeta neka otvori temu o onome što voli, pa ćemo raspravljati,ako imamo zajedničke interese o tome.
Kako bi bilo da ja u temi..., recimo o radiostanicama napišem da mi je to glupo, samo zbog toga što me ne zanima? Možda bi nekoga uvrijedio?
Zar je netko napisao da je tema o noževima nešto glupo?

Ne.   Ali bilo je aludiranja na temu da su neki forumi slične tematike postali forumi o noževima.
Dakle preventive radi tematika o noževima je suvišna. Ono zlu ne trebalo.
Upravu je mrki sprdao se on ili ne.  Treba obrisati sve što se neuklapa u neki zamišljeni koncept od 5 ljudi.
Doduše toliko je i aktivnih na ovom forumu...
Sad ozbiljno.

Nisu ljubitelji noževa krivi što su svi ostali iscrpili svoje teme i postali neaktivni.
Evo sada malo radioamaterizma oscvježava forum i teme općenito.
Ne bi se trebali žaliti.
S obzirom koliko ima aktivnih članova ovaj forum super funkcionira. Za svakog po nešto !!!
Moje mišljenje.

Hvala ti Wolfie.
Po mom iskustbu, kada okolina postane netolerantna prema nekome tko je po nečemu drukčiji, ima juš jedna inačica ove pjesme.

Malo mi smeta što se netolerancija provlači i kroz ovaj forum, umjesto da bude mjesto razumjevanja i poticanja.
Usput rečeno, noževi su, u najmanju ruku usko veza ni sa boravkom u prirodi, ali ako nekom smeta ja više neću dosađivati.
Hvala.

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #181 u: 01 Lipanj , 2019, 10:09 »
Dečki pa riješili smo stvar, čemu kopati dalje?

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline zoki

• **
  • 69
  • 1
« Odgovori #182 u: 01 Lipanj , 2019, 10:52 »
Malo mi smeta što se netolerancija provlači i kroz ovaj forum, umjesto da bude mjesto razumjevanja i poticanja.

Ne želim dolijevati ulje na vatru,ali s ovim se slažem. U ovo kratko vrijeme koliko sam aktivan ovdje sam primijetio da ima pojedinaca kojima je ego jako izražen i non stop se upuštaju u rasprave gdje tvrdoglavo vuku na svoju stranu,samo da bi oni bili u pravu. To negativno utiče na forum jer svaka zanimljiva tema završi raspravom i uvijek se netko nađe uvrijeđen ukoliko nije po njegovom.
Opustite se dečki i uživajte,razmjenjujte mišljenja i iskustva,ali dajte nekad i prihvatite da niste u pravu baš svaki puta.
Peace ☮️

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #183 u: 01 Lipanj , 2019, 17:20 »
To su forumi i uvijek se stvaraju klanovi.  Ni to nije problem dok ne dođe rat klanova kao u igricama bez obzira bili u pravu ili ne već radi egoa i prevlasti klanova.
I kao pravilo svaki klan se trudi da imaju jednog ili više admina ne modederatora toliko već admina na svojoj strani. I to je to
Onda nakon godinu dana forum se samo odrzava na par ljudi i kada dođe par novih onda se počne raditi na staroj slavi bili u pravu ili ne kao pravilo. Ono zapišan teren.
Riječ je o tome da se neke teme crpe dok se ne izližu i dok neki ljudi ne odustanu. Zahvaljujući klanovima i trolanju...
Da li ste se vi gospodo stari članovi zapitali da niste vi možda krivi za to što je neki forum polumrtav i zato što su ljudi neaktivni?

Sorry u startu zato što sam oštar ali kažem ono što mislim i iz iskustva. jbg nije ovo prvi forum gdje sam ja nevezano za tematiku, outdoor ili igrice isti kur*c jer svaki forum funkcionira jednako.

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #184 u: 01 Lipanj , 2019, 17:37 »
Interesantno je to što ne smeta tema o izradi antena ili kako cijepati drva već noževi i to još na temi koja se zove noževi.
Wooow koja dvostruka mjerila.

Realno ja poravim noževe Mrki pravi drške i nas dvojica možemo napravit 20 stranica sa kvalitetnim informacijama (ne postova već stranica)
A onim koji nemaju pojma o tome umjesto da bude drago da nauče neki klinac u pravilu se oni bune samo zato što se svemir ne vrti oko njih.
A možda su i djelomično krivi što je forum polumrtav i to što su ljudi otišli sa foruma.
Kao da noževi nemaju veze sa nazivom ovoga foruma između ostalog.

Prihvaćam ban i sankcije radi rječnika,  gospodo dvolična i oni s polukarakterom napušite se!!!

damn................................................................

*

Offline M r k i

• 163
  • 4
« Odgovori #185 u: 01 Lipanj , 2019, 17:52 »
Interesantno je to što ne smeta tema o izradi antena ili kako cijepati drva već noževi i to još na temi koja se zove noževi.

Realno ja poravim noževe Mrki pravi drške i nas dvojica možemo napravit 20 stranica sa kvalitetnim informacijama (ne postova već stranica)
A onim koji nemaju pojma o tome umjesto da bude drago da nauče neki klinac u pravilu se oni bune samo zato što se svemir ne vrti oko njih.
A možda su i djelomično krivi što je forum polumrtav i to što su ljudi otišli sa foruma.

Prihvaćam ban i sankcije radi rječnika,  gospodo dvolična i oni s polukarakterom napušite se!!!

Jesi malo izgubio kontrolu, ali se slažem s tobom.

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #186 u: 01 Lipanj , 2019, 19:36 »

Ja neznam u čemu je sad problem. Dragi wolfi, ja sam samo iznio da bi mi bilo drago da se u drugim temama malo aktivirate jer se samo pisalo o noževima, a uvijek mi je u interesu kao vlasniku foruma da se sadržaj malo više raznoliko puni.

Ovdje nema nitko nikakvih privilegija. Antun je bio baniran sa foruma za puno manje nego kaj si ti napisal. Dakle, jedini koji ima privilegije trenutno, si ti.

Ja sam ovaj forum stvorio, plaćam ga iz svog džepa, održavam ga samo ja. Normalno da mi nije baš svejedno ako me netko ušutkava.
Za mene je ova tema gotova i molim vas sve da završimo s time i da prestanete kopati po tome više.

Ovo vrijeđanje na kraju, to ti je zadnja opomena prije sankcija. Ako nemaš kaj pričat o noževima više u ovoj temi onda se zagrizni za jezik za dobrobit tebe i foruma.

Via Tapatalk

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #187 u: 01 Lipanj , 2019, 22:15 »

Jesi malo izgubio kontrolu, ali se slažem s tobom.

Živac mi skočio i to do neba.  Naravno da sam izgubio kontrolu.  Nisam ponosan na to ali šta je tu je.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1056
  • 11
« Odgovori #188 u: 01 Lipanj , 2019, 23:20 »
Mene zanima gdje ti vidiš da je forum polumrtav ili su ljudi otišli??

S foruma su otišle četiri osobe,dvije jer su trpale svoje neko mišljenje i tko god se ne slaže s njima je je debil i osoba s polukarakterom...i jedan jer je popušio ban zbog vrijeđanja drugih,pa je poslije otišao... Te Crombat iz nepoznatih razloga, aktivnost na forumu je jednaka kao i prije,uglavnom pišu iste osobe...

Mene da se pita zbog takvog izražavanja na forumu,gdje niti ne znaš većinu sugovornika niti znaš tko sve to čita,popušio bi ban velik kao kuća...jer upravo zbog takvih stvari ljudi odlaze sa forumai izbjegavaju pisati..ali eto Preppy je takav kakav je,blag,a forum je njegov pa ti gleda kroz prste...ali nebitno...

Kad si se pojavio pomislio sam,super,napokon netko tko će malo biti aktivan,a ne da nas istih nekoliko uvijek piše,ali vidim da sam jebeno pogriješio...jer s takvim riječnikom si pokazao svoj odgoj i karakter...a sa takvim osobama ne vidim smisao konstruktivno raspravljati niti komunicirati.
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj , 2019, 23:30 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #189 u: 02 Lipanj , 2019, 10:57 »
Veli se da nije dobro odma raditi odluke, da je pametno odspavati i drugi dan pogledat situaciju i donijeti odluku.
Wolfi, budući da si već prije 2 put opomenut, i jučer 3. put a dobro sam ti rekao nakon 2. puta da 3. put pada ban,

na temelju riječnika i toga, da u toj temi nitko više nije o tome pisao samo si ti morao sve spopljuvat i izvrijeđati, dobivaš ban na 3 tjedna.

Nadam se da ćeš se ohladiti. Zahvaljujući tebi i tvojim kolerićnim nekotroliranim ispadima smo sada i izgubili jednog člana koji je odlučio napustit forum na temelju tvojih puntanja i teorija zavjere da se ovdje stvaraju klanovi.

Stavi glavu u kantu ledenu vode na 3 tjedna da dođeš k sebi i možda uvidiš kakvo si sranje napravio. Ja ovdje neću tolerirat da pojedinac dijeli ljude na forumu u skupine.

LP
Preppy
 :goodday:
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj , 2019, 10:59 od Preppy »

*

Offline poljičanin

• *
  • 2030
  • 20
« Odgovori #190 u: 05 Lipanj , 2019, 22:55 »
Svatko ima svoju ljubav u ovim aktivnostima, a za većinu ljudi koji posjećuju forum, to su noževi.

Međutim, meni je nož komad alata, kao i svaki drugi alat. Naravno, postoje određeni zahtjevi, općeniti, koje, kad neki nož zadovolji, meni je to to. Dakle: robusnost, nevelika težina, lako oštrenje, što teže tupljenje, odgovarajuća futrola, umjerena cijena, ne prevelike dimenzije, više/manje, sve je tu.

Mora nož, onaj od 105 kn, meni je sasvim dovoljan, njega vucaram sa sobom. Imam i nekakve veće noževe, ali oni služe za sakupljanje prašine.

Dobro, sad jedno pitanje: otišao sam na stranicu C.R.K.T.-a i tamo sam malo gledao njihovu ponudu outdoor noževa. Kažem ponovno, kako meni noževi nisu esencijalno važan alat, pa kad  sam na njihovim stranicama vidio gomilu noževa, ostao sam malo: paf! Ili oni znaju nešto o outdoor aktivnostima o čemu ja nama pojma, a za sve to su važni specijalizirani noževi, ili se rade noževi, koji bi mogli biti specijalizirani za određene aktivnosti, a prodaju se s nakanom navlačenja naivnih kupaca alternativnim dizajnom noža?

Sama logika outdoora nalaže korištenja što univerzalnijeg alata, alat koji ni jednu stvar ne radi savršeno, ali koji može dobro doći u svim situacijama koje nam se dogode u prirodi. Čim su u pitanju specijalizirani alati, znači da ih se nosi više, veća težina, veći volumen.

Usput, povremeno samnom zna po planinama lutati moj poznanik, vuče veeeliki i skupi nož, kojem je jedina namjena pokazivati ga pored vatre - kad je svaka potreba za nožem već minula, a sve radove trpi moja Mora (kojoj se uvijek ruga, a više je drži u ruci nego ja).

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #191 u: 08 Lipanj , 2019, 10:33 »

Meni su noževi jednostavno alati. Mene fascinira kako se može toliko i njima filozofirati. Nije da mi smeta nego me jednostavno fascinira. Ali to je tak valjda kad se zaljubiš u neki predmet.

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj , 2019, 10:46 od Preppy »

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #192 u: 08 Lipanj , 2019, 11:18 »
Ipak više to razumijem od automobila, nogometa i piva :D

*

Offline Antun

• 978
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #193 u: 08 Lipanj , 2019, 11:26 »
Ja niš ne razumijem....
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8

*

Offline houdini

• 206
  • 5
« Odgovori #194 u: 08 Lipanj , 2019, 14:09 »
Ja se niš ne razumijem u noževe, al htio bi si nabavit neki, vjerojatno nešto ala Leatherman ili Gerber, ne baš onaj neki Rambo nož :)

Neki dan je jedan frend stavljao fotke na fejs, on i kolega su si sami lijevali i kovali noževe. Dobre fotke. Nakovanj, pregača, vatra, kovački alati, i na kraju odlične oštrice. Fora!
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline outsider76

• **
  • 82
  • -2
« Odgovori #195 u: 12 Lipanj , 2019, 16:55 »
Noz je alat i sve ovisi kako kome neki od modela nozeva najvise odgovara tako da je tesko filozofirat o tome da svakome isto pristaje no postoje odredjeni modeli nozeva koje odredjenim skupinama ljudi odgovaraju... S obzirom na 30tak za koristenje i 250 u kolekciji vojnih komada koje sam imao tesko se odlucit za neki specijalno iako nosim cesto khukri od 10" umjesto sjekire obicno uz to ide neki manji koje promjenim kako dohvatim kojeg jedino mi nikad nije legla mora najvjerojatnije zbog ocajnih plasticnih korica i rucke koja daje dojam kuhinjskog noza za voce, iako da nemam noz i on bi mi bio super jer je ostrica sasvim ok.. Lako je po internetu vidjet utjecaj youtuba na pocetnike pa ljubav prema mori i essee nozeva je obicno tako i pocela kao i to guranje pojedinih brandova kao obaveznih za "bushcraft" koji je kao pojam krivo guran sa istih medija... Prije interneta i svih tih markiranih guranja od opreme do nozeva je sve bilo jednostavnije tako da sad je zaglupljivanje i filozofija oko nozeva i opreme vise nego razumljiva...

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #196 u: 13 Lipanj , 2019, 11:28 »
Veli se da nije dobro odma raditi odluke, da je pametno odspavati i drugi dan pogledat situaciju i donijeti odluku.
Wolfi, budući da si već prije 2 put opomenut, i jučer 3. put a dobro sam ti rekao nakon 2. puta da 3. put pada ban,

na temelju riječnika i toga, da u toj temi nitko više nije o tome pisao samo si ti morao sve spopljuvat i izvrijeđati, dobivaš ban na 3 tjedna.

Nadam se da ćeš se ohladiti. Zahvaljujući tebi i tvojim kolerićnim nekotroliranim ispadima smo sada i izgubili jednog člana koji je odlučio napustit forum na temelju tvojih puntanja i teorija zavjere da se ovdje stvaraju klanovi.

Stavi glavu u kantu ledenu vode na 3 tjedna da dođeš k sebi i možda uvidiš kakvo si sranje napravio. Ja ovdje neću tolerirat da pojedinac dijeli ljude na forumu u skupine.

LP
Preppy

Ban ukinut, mislim da su 3 tjedna bila ipak previse.

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #197 u: 25 Lipanj , 2019, 19:50 »

LP
Preppy

Ban ukinut, mislim da su 3 tjedna bila ipak previse.

Iskreno me zaboli za ban! Da li su 3 tjedna bili previše?  Što se mene tiče mogao si me i obrisati, tako mi svejedno.  Rekao sam ono što mislim i stojim iza toga.
Dakle jednom čovjeku ne odgovara tema i to se naravno shvaća kao opća smjernica. Unatoč tome što ovdje ima ljudi koji nešto znaju i mogu pridonjeti obogaćivanju sadržaja na ovom pomalo mrtvom forumu u određenim temama kao što je bila ova.

Zahvali Antunu za djeljenje ljudi na forumu, ne meni. Ja sam samo iznio svoj stav! Dakle to je posljedica ne uzrok.
Žao mi je zato što je jedan član napustio forum. Ali bojim se da to nije uradio radi mene.
U ostalom izgubio si 2 ne jednog.

« Zadnja izmjena: 25 Lipanj , 2019, 19:56 od Wolfie »

*

Offline Preppy

• *
  • 4594
  • 24
« Odgovori #198 u: 25 Lipanj , 2019, 20:12 »
U redu. Onda te brišem. Bože mili kakvih ljudi ima po svijetu.

Via Tapatalk

*

Offline Antun

• 978
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #199 u: 25 Lipanj , 2019, 20:13 »
Preppy nije on kriv...nije bolest sve što boli...
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8