Noževi

• 270 replies
  • 43775 views
*

Offline base

• **
  • 16
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Noževi
« Odgovori #260 u: 04 Veljače , 2021, 23:37 »
Znam da nije preklopni ali ja imam ovog i zakon je nož.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #261 u: 06 Veljače , 2021, 22:51 »
Ne volim kupovati opremu preko interneta, ako ne znam točno što je to. Imao sam nekih loših iskustava. To se osobito odnosi na nož, nisam opterećen noževima, ali nekad mi baš to, vidjeti ga i osjetiti u ruci, bude ono presudno.

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #262 u: 10 Veljače , 2021, 22:10 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Meni za hranu rezati najbolji Opinel...
Imam nekoliko Mora,nekoliko preklopnih iz Aldija i Lidla,kinesku Kopiju Izule,jedan custom rađen...i tri Opinela 7,8 i 12.

I 12-ku od rostfreia koristim za klopu rezati...on mi nekako najbolji za to.
Tanka oštrica,ne hrđa...milina.
Koja je fora s tim Opinel nozevima? Imam dojam da su dosta popularni?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Kontam da im je fora u tom jednostavnom dizajnu...kao i recimo "bushcraft" izgledu,ono drvena drška.

Doduše,ja sam svoje drške kuhao u ulju jer znaju raditi probleme kad se napiju vode.

Meni su super za hranu jer su dosta tanki,odlični slajseri.,,lako se oštre...
da budem iskren,jedino za to mi i služe,za oko hrane.
« Zadnja izmjena: 10 Veljače , 2021, 22:13 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 4883
  • 24
« Odgovori #263 u: 11 Veljače , 2021, 07:28 »
Pa ja trenutno isto trazim neki noz za pripremu hrane, jer mi svicarac posato premali. Ostrica mu je prekratka, nekad jedva luk prerezem. Sad sam naisao na onog Victorinoxa sklopivog kuhinjskog. Sa 18 EUR i dosta je skup, pa cemo vidjeti

*

Offline worbrc

• *
  • 179
  • 4
« Odgovori #264 u: 12 Veljače , 2021, 13:42 »
Kuhao u ulju? Koje ulje, koja temperatura, koliko dugo?

Hvala unaprijed
R0, S17, SU20, 9A0USA, PMR3
JN75XT

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #265 u: 12 Veljače , 2021, 15:55 »
Imaš u mojoj temi slike(Bushcraft Wolf adventures).

Pomiješao maslinovo i laneno ulje,stavio na električni štednjak,ubacio unutra parafina i pčelinjeg voska...na srednjoj temperaturi ostavio da se sve dobro zagrije i promješa.
Ubacio polako drške(prije sam ih rastavio,da ostane samo drvo) i ostavio unutra nekih 45minuta na slaboj temperaturi...da se dobro napiju ulja... izvadio van i umotao u ubruse da upiju višak ulja.

Nisam više nikad imao problema s otvaranjem,nekad su se znali napiti vode pa se teško otvaraju, više ne...

*

Offline Preppy

• *
  • 4883
  • 24
« Odgovori #266 u: 15 Veljače , 2021, 13:06 »
Danas mi stigao victorinox za pripremu hrane. Mogu reći da mi se jako sviđa. Jedina mana kaj nema šaraf nego zakovicu.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #267 u: 22 Veljače , 2021, 21:30 »
Ne izgleda loše... jednostavan dizajn kao i kod Opinela.
Baš čim ga pogledaš i asocira te odmah da je za hranu, pravi "kuhinjski".
« Zadnja izmjena: 22 Veljače , 2021, 23:47 od stanky069 »

*

Offline Ragnar

• **
  • 38
  • 1
Odg: No%u017Eevi
« Odgovori #268 u: 27 Veljače , 2021, 12:54 »
Ima neki razlog zakaj nisi radje uzeo onaj "nazubljeni" model ? Pitam cisto jer ga nije potrebno nikad ostriti. Pogotovo ako ga koristis za "pripremu" hrane.

*

Offline worbrc

• *
  • 179
  • 4
« Odgovori #269 u: 27 Veljače , 2021, 16:30 »
Imam male nazubljene nozice koji su mi izvrsni za mrkvu, krumpir i itd. Ali za meso mi je bolji noz koji nije nazubljen
R0, S17, SU20, 9A0USA, PMR3
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4883
  • 24
« Odgovori #270 u: 01 Ožujka , 2021, 17:20 »
Malo ih je zeznuto brusit pa zato sam zel ovaj običan.