Korištenje Oruxmaps-a

• 12 replies
  • 2535 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • Spol: Muški
  • QRP SSB
Korištenje Oruxmaps-a
« u: 22 Siječanj , 2016, 16:58 »
Imam pitanjce , ima li tko dobre hrvatske karte koje bi mogao ubacit u Oruxmaps?
Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
Odg: Korištenje Oruxmaps-a
« Odgovori #1 u: 23 Siječanj , 2016, 08:07 »
Bolje od tk 25?

Ili nešto drugo tipa planianrske karte?

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #2 u: 23 Siječanj , 2016, 10:01 »
Nešto tipa planinarske karte. Neznam jeli ima nešto bolje topografskog od tk25? U biti oba dvoje haha

Via Tapatalk

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #3 u: 23 Siječanj , 2016, 10:40 »
Jesi prokuzio Orux kak funkcionira ???

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #4 u: 23 Siječanj , 2016, 16:54 »
Jesam, nije teško bum ti pokazal kad se vidimo

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #5 u: 23 Siječanj , 2016, 17:24 »
Bolje od TK 25, one sa DGU, nema. Ovako ili onako ažurirana kroz tri stoljeća, najbolja je, sve je tu. Ona i onako daleko prelazi naše potrebe, nećemo navoditi topništvo.

Međutim, na tima kartama nema ono što je nama obično potrebno: planinarske staze i skloništa. U toliko bi bilo zanimljivo ubaciti SMAND-ove zemljovide.

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #6 u: 23 Siječanj , 2016, 18:56 »
Bolje od TK 25, one sa DGU, nema. Ovako ili onako ažurirana kroz tri stoljeća, najbolja je, sve je tu. Ona i onako daleko prelazi naše potrebe, nećemo navoditi topništvo.

Međutim, na tima kartama nema ono što je nama obično potrebno: planinarske staze i skloništa. U toliko bi bilo zanimljivo ubaciti SMAND-ove zemljovide.
Gledao sam jeli moguće ubaciti skenirane slike u program pa kalibracija pozicije u odnosu na kartu, ali očito to nije moguće - nažalost.

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #7 u: 03 Ožujak , 2017, 21:20 »
Da nije Preppy?

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #8 u: 05 Ožujak , 2017, 10:59 »
Neznam jel svima il meni, al taj oruxmaps zdere bateriju na mobu ko lud  :?:

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #9 u: 14 Ožujak , 2017, 16:17 »
hmm meni ne zdere bas previse, ali je orux maps toliko ne-intuitivan u koristenju da mi se sve zameril. Preopsiran i kompliciran za na terenu. Kad usporedim ovaj Garmin GPS koji imam, sa mobitelom, nebi vise nikad koristio mobitel za navigiranje po terenu.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #10 u: 14 Ožujak , 2017, 17:54 »
Moja iskustva s Oruxom su izvrsna, bateriju ne troši gotovo ništa, kada se isključi ekran, Orux odlazi u hibernaciju. Kada ponovno uključim ekran, najprije mi se pojavi stara lokacija, a nakon nekoliko sekundi (2 do 3) se pojavi nova lokacija.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #11 u: 06 Kolovoz , 2017, 16:49 »
Neznam jel svima il meni, al taj oruxmaps zdere bateriju na mobu ko lud  :?:

Kada uključim mobitel s podatkovnim prometom, uz normalnu komunikaciju i švrljanje po internetu, baterija mobitela od ujutro do navečer dođe sa 100% na nekih 10 - 15%.

Sada sam baš odlučio testirati koliko će baterije potrošiti mobitel s uključenom aplikacijom Oruxmaps.

1. U području Velebita u kojem smo se kretali signala ili nema, ili je loš. S obzirom na to da nisam imao potrebe za dolaznim pozivima, a u slučaju potrebe ja sam mogao zvati (ako ima signala), uključio sam zrakoplovni mod rada, odnosno, profil bez mreže.

2. Skinuo sam odgovarajući dio TK25 i radio u "offline" modu rada.

3. Uključen Oruxmaps i GPS.

Kada zaključam mobitel, GPS se isključi, i on i program idu u stanje hibernacije.

Kada otključam  mobitel, Oruxmaps mi prikaže prethodnu lokaciju. Ako sam na otvorenom, za 30-tak sekundi pronađe novu lokaciju. Ako sam u dubokoj šumi ili uz visoke stjene, treba mu dosta više, i po nekoliko minuta, pa čak i ne pronađe lokaciju, ali se i pozicija na karti ne promijeni. Istina, Oruxmaps koristim samo za određivanje pozicije, a ostalu orjentaciju i planiranje kretanja vršim na papirnatom zemljovidu jer mi je ekran premalen.

U tri dana ovakvog rada baterija mobitela se spustila sa 100% na nekih 72%.

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #12 u: 06 Kolovoz , 2017, 21:05 »
Morat cu ja to malo bolje irpobat ponovno, ipak je baterija bila losija na mobitelu (od starosti pao kapacitet ocito)