[TEST]: Video recenzija benzinskih kuhala

• 26 replies
  • 2114 views
*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: [TEST]: Video recenzija benzinskih kuhala
« Odgovori #20 u: 25 Veljača , 2019, 18:52 »
Onda nema bazenčić za podgrijavanje sustava
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #21 u: 04 Ožujak , 2019, 08:00 »
Inače, u tu čašicu za predgrijavanje se stavlja špirit, jer ne čađi. Benzin se koristi kada nema špirita pri ruci i to na način da se otvori ventil na plameniku i rukom se obgrli spremnik. Za 10-15 sekundi toplina ruku lagano podiže tlak u sustavu i iz plamenika dio benzina iskapa u čašicu.

Što se održavanja tiče to je jako jednostavno. Treba se malo poigrati sa zubnom letvom na kojoj je igla za čišćenje mlaznice, a ostalo je praktički foolprof. S ruskim kuhalima je problem nestandardnih dimenzija komponenti pa u slučaju da nešto treba mijenjati pitanje je da li će odgovarati navoji itd.

Realno, ako naletite na ruski da mu je mlaznica i igla čistača čitava samo mu se promijeni fitilj (traka od močo krpe) i on radi izvrsno. Nije to baš neka osjetljiva oprema pa da je tako podložna trošenju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #22 u: 04 Ožujak , 2019, 10:30 »
Ja stavljam benzin za upaljače. On ne čađi toliko. U svim uputama piše da se u čašicu nalije malo goriva za podgrijavanje, a što se tiće rezervnih dijelova odgovaraju i oni Optimusovi. Na mom ruskom mi pukla jedna hvataljka od plamenika pa sam kontaktirao Optimus za taj dio. dimenzije su jednake.

« Zadnja izmjena: 04 Ožujak , 2019, 10:33 od Antun »

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #23 u: 04 Ožujak , 2019, 23:36 »
Drago mi je da si imao sreće. Ja sam od tri složio jedan. Moglo je i od dva, ali treći je imao netaknuto kućište.

Lako ih je servisirati, a kad ih se upali... Onaj zvuk dođe kao nagrada.

Ipak, kao i hammock, traži dozu entuzijazma.

Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #24 u: 05 Ožujak , 2019, 09:58 »
Je....jbt zvuk je genijalan....ko parnjača :thumbs:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #25 u: 18 Srpanj , 2019, 19:39 »
Ovih dana je moja gospođa preslagivala namještaj, i, ničim izazvan, pojavio se Zippo upaljač. Iako ne pušim, nekako su se kod mene ipak pojavljiala 3, 4, možda čak i 5 tih upaljača, a kako mi ne trebaju, izgube se negdje po ladicama, konobi, ormarima...

Tako se i ovaj pojavio.

I onda mi padne na pamet: ako bi složio 3 ili 4 zippo upalajača, dobio bih zanimljivo, i ne baš teško, benzinsko kuhalo.

Jasno, ne mogu ja biti prvi koji se sjetio toga, pa da vidimo kakva su tuđa iskustva s tim potencijalnim kuhalom. Naravno, nešto tu mora ići po zlu, ne može to ići jednostavno.

Nisam odmah pronašao kuhanje na zippo upaljačima, ali ono što sam u prvi mah pronašao, bilo mi je jasno kako od kuhanja sa zippo upaljačima nema ništa...

...iako, možda bi se mogla njime pogrijati konzerva...

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #26 u: 21 Srpanj , 2019, 10:31 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Drago mi je da si imao sreće. Ja sam od tri složio jedan. Moglo je i od dva, ali treći je imao netaknuto kućište.

Lako ih je servisirati, a kad ih se upali... Onaj zvuk dođe kao nagrada.

Ipak, kao i hammock, traži dozu entuzijazma.

Jel imaš možda višak onaj ulegnuti okrugli dio na plameniku mislim da je to raspršivač plamena? Pukla mi jedna od kopči pa mi laprda..