Vojne porcije

• 98 replies
  • 17145 views
*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
  • Spol: Muški
Odg: Vojne porcije
« Odgovori #80 u: 14 Ožujka , 2018, 19:55 »
Ja sto god sam čitao da se spominjala ta narandžasta pisalo je da je vatrogasna verzija...

A imam i ja gdje je sve tamnije boje,cijeli komplet,a ne samo lončić... Koliko znam Slovenci su proizvodili samo čuturice,ne cijele komplete...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #81 u: 14 Ožujka , 2018, 20:13 »
Imam negdje u HR kod stare dosta JNA priručnika... Buraz skupljao te gluposti...

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #82 u: 14 Ožujka , 2018, 20:29 »
Nego vidim da ti imaš švapsku porciju...daj nabaci neku recenziju...

Ja se već neko vrijeme lomim da ju uzmem...ali nikako da se slomim jer me privlači i švedska...sa kuhalom i stalkom...

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #83 u: 14 Ožujka , 2018, 20:35 »
Ja isto imam 2 u smb boji,dva u tamnozelenoj...i slovensku čuturicu... Ali ovo s engleskim natpisom je stvarno zanimljivo... Možda trebalo ici kao neka donacija,ono nekoj zemlji iz pokreta nesvrstanih...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujka , 2018, 20:37 od Bushcraft Wolf »

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #84 u: 14 Ožujka , 2018, 20:50 »
Alu verzija svedske se lako nađe,30€...nove,u biti nekoristene,nisu zaduživane... Ali SS verzije se tesko nađu...jako rijetko... Koristene se kreću od 50€ na dalje...

Njemačke su oko 15-20€...bilo istocno,bilo zapadne...

*

Offline stanky069

• *
  • 1117
  • 11
« Odgovori #85 u: 14 Ožujka , 2018, 21:54 »
Dobro da si mi rekao,nisam znao da Mil-tec pravi i kopije švedske...

Ovo za njemacke,da njih prave to znam...

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #86 u: 17 Ožujka , 2018, 10:04 »
njemacku bi volio nac, bas mi je praf doobra  :thumbs: :thumbs: vec duze vreme ih gledam nikak da se odlucim za kupnju

Crombatovci, ak bu druzenje forumasa u zelengradu il di vec bute dosli ti i onaj frend kaj "voli" obojene komercijaliste hahahah rado bi Vas upoznal  :pivo:

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #87 u: 18 Ožujka , 2018, 13:35 »
bil na kratko na hrelicu danas sa majstorom starim i prijateljom njegovim ... prozujali na brzaka kupili kaj smo trazili, zima bilo za poludit kak sjevernjak dere  :zaklon:

onaj frajer kaj drzi vojne stvari imal narandjasti vojnicki set za klopu, kompletan zgledal je novo .. 170 kn trazil za to,veli da bi bilo dobavljivo jos ... ja uzel carape vunene, i duge gace vojnicke porciju imam pa me ne zanima

*

Offline Benger

• 376
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #88 u: 27 Ožujka , 2018, 11:35 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
njemacku bi volio nac, bas mi je praf doobra  :thumbs: :thumbs: vec duze vreme ih gledam nikak da se odlucim za kupnju

Crombatovci, ak bu druzenje forumasa u zelengradu il di vec bute dosli ti i onaj frend kaj "voli" obojene komercijaliste hahahah rado bi Vas upoznal  :pivo:
Šta ne kažeš? Imam ja jednu, koju sam koristio par puta. Ima je na slikama sa nekih izleta. Poklopac je ujedno i tavica i ima još jednu pliću posudicu unutra. Zbog dvogledastog oblika one Zebra šalice se baš ukalupe kao i kartuša.

Ako se otegne Zelingrad odvedi me na pivu u Krasno da ti je donesem na poklon.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #89 u: 31 Ožujka , 2018, 09:12 »
Nisam videl opce poruku, glupi tapatalk ... moze bengi moze, valjda se vidimo i na zelengradu i u krasnom  :pivo:

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #90 u: 26 Prosinca , 2020, 17:23 »
Naletio sam na Njuškalu na ovu sliku:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Dakle, lončić ima ovaj preklopni metalni profil koji služi kako bi se porcija mogla zakačiti za transport i kao ručka pri kuhanju. Plastična zdjela za salatu ima tu ušicu u koju se zakači vrh ručke. Iznenadio sam se kako rijetki znaju čemu ta kombinacija (kao na slici) služi.

Idemo, čemu služi ta kobinacija?

*

Offline Stranputica

• *
  • 53
  • 0
« Odgovori #91 u: 27 Prosinca , 2020, 17:20 »
Misliš kad su alu i plastična posuda nakačene ko na fotografiji?

Hm...., Mislim da sam ti već čuo ako se ne varam nekako kod kuhanja, mada mislim dok jedeš da u plastici možeš držati krh i slično dok jednom rukom držiš posude za alu ručku ....

Poslano pomoču goluba pismonoše

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #92 u: 27 Prosinca , 2020, 21:56 »
Blizu.

Pretpostavka je da ćeš za jelo ipak pronaći nekakvo mjesto za sjesti. A pretpostavimo i kako si dobio meso s krumpirom u posudi za kuhanje, kao i salatu koja je sad u plastičnoj zdjeli.

Ako samo sjediš, i nemaš stola, morao bi spuštati stalno jednu pa drugu posudu na pod što je nezgrapno, u koliko istovremeno jedeš saltu s mesom i krumpirom.

U ovoj kombinaciji sa slike, prebaciš to preko noge dok sjediš: jedna zdjela je s jedne strane, a druga s druge strane noge - sad možeš jesti sve isovremeno bez potrebe spuštanja posud na tlo (što je i problematično s higijenskog stajlišta).

Ona mala platična posuda, koja se stavlja preko čuturice, nije čaša, nego posuda za juhu. Ona se može držati na metalnoj ručki koja povezuje obje posude.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #93 u: 27 Prosinca , 2020, 21:57 »
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Evo i kombinacije sa sve tri posude...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #94 u: 27 Prosinca , 2020, 22:14 »

Švedska porcija u istoj kombinaciji...

...njemačka, isto.

*

Offline Stranputica

• *
  • 53
  • 0
« Odgovori #95 u: 27 Prosinca , 2020, 23:28 »
Nedostaje obla aluminijska čuturica u kompletu.GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Preppy

• *
  • 4883
  • 24
« Odgovori #96 u: 27 Siječnja , 2021, 09:41 »
Koje vojne porcije Hrvatska vojska koristi danas?

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #97 u: 31 Siječnja , 2021, 19:12 »
Valjda one koje i proizvodi...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2409
  • 24
« Odgovori #98 u: 31 Siječnja , 2021, 19:15 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Nedostaje obla aluminijska čuturica u kompletu.GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Imam sličnu JHA čuturicu, ovakvu kao na donjoj slici, ali u boljem izdanju.