Mini set prve pomoći (Offertissima)

• 19 replies
  • 2823 views
*

Offline zvonjola

• 679
  • 10
  • Spol: Muški
Mini set prve pomoći (Offertissima)
« u: 21 Travanj , 2015, 23:59 »
Danas slučajno nešto gledao u Offertissimi i naišao na policu sa flasterima, na kojoj je bio mali set prve pomoći. Odmah mi je zapeo za oko, jer sam planirao složiti minijaturni set za bushcraft. Dimenzije kutijice  su 13x7x4 i sadrži :
1 par rukavica,škarice,kolut kirurškog selotejpa 5mx1,25 cm, 1 zavoj 3mx7cm, 2 maramice sa 70% alkoholom, 1 gaza sterilna 18x40 cm, 5 standardnih i jedan veliki flaster. Sve je dobro zapakirano i dermatološki ispitano. Proizvođač Eurosirel,Italija! Cijena 19 kn! :thumbs:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 12
Odg: Mini set prve pomoći (Offertissima)
« Odgovori #1 u: 22 Travanj , 2015, 14:09 »
To u ovoj u kt? Možda odletim prije vlaka po to
Trust me, I'm an engineer

*

Offline zvonjola

• 679
  • 10
« Odgovori #2 u: 22 Travanj , 2015, 14:11 »
Ima još dva komada!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #3 u: 30 Travanj , 2015, 21:31 »
U Hervisu sam danas vidio Deuterove komplete prve pomoći:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ima i veći komplet:

Iskreno, meni su skromni, sve se temelji na flasterima.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #4 u: 30 Travanj , 2015, 21:36 »
Za 20 tak kuna sam u Konzuma uzeo ovaj domaći proizvod:

Za detalje:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline zvonjola

• 679
  • 10
« Odgovori #5 u: 02 Svibanj , 2015, 19:50 »
Tu ima nekoliko modela:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #6 u: 02 Svibanj , 2015, 23:44 »
U ovim setovima prve pomoći uglavnom su flasteri, maramice za dezinfekciju bez alkohola, škare, nekakva gaza i eventualno zavoj.

Istina, ozljede su najčešća vrsta situacija koje se događaju u prirodi, ali što je s ostalim problemima, zašto za njih ne daju nekakva sredstava:
- prijelomi
- uganuća
- opekotine
- ozlijede hladnoćom
- hipertermija
- proljev
- povraćanje
- dehidracija
- zmijski ugrizi.

Zato je moj stav da je bolje u samogradnji kompletirati vlasiti set, nego uzimati komercijalni proizvod (istina, znaju imati izvrsne torbice).

*

Offline Gorštak

• 3451
  • 12
« Odgovori #7 u: 02 Svibanj , 2015, 23:54 »
Za ostale ozljede koje si sam naveo, si si sam i dao odgovor .. nepotrebno bi se prodavali, stajali na policama do isteka roka, od toga bi ih svaki 500 kupac kupio, ako je avanturističkog duha eventualno jedan set  ..

Realno gledajuči, kod uganuča zgloba i tak si u banani i čekaš lječnički pomoć il te nektko fura do hitne, do tad si zglob oblažeš oblozima i imobiliziras steznim zavojem da kompresiras zglob, također i zmijski ugriz, razni serumi itd. valjda imaju neki rok trajanja .. što znaći da bi opet stajali na policama do isteka roka ... očito farmacija ne vidi potrebu radit pakete prve pomoći koji bi obuhvačali sve navedeno, nego ti daju opciju dogradnej vlastitog kita prve pomoći

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #8 u: 04 Rujan , 2019, 22:17 »
Da se nadovežem na Gorštaka iz ptrethodnog posta: za ovakve stvari samogradnja je zakon - nađeš odgovarajuću torbicu i u nju ubaciš sve što ti treba.

Evo jedna zanimljiva stranica, s 10 navodno najboljih kompleta za prvu pomoć, ali ne stavljam je zbog toga da bi se neko odlučio to kupiti, nego zato da iskoristite njihove ideje za samogradnju vlastirog kita.

*

Offline Gorštak

• 3451
  • 12
« Odgovori #9 u: 08 Rujan , 2019, 13:06 »
Ima dobrih setova .. definitivno samogradnja svog seta PP je majka .. sam znas sta ti naj vise treba

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline BanovinaMan

• *
  • 9
  • 0
« Odgovori #10 u: 09 Rujan , 2019, 23:08 »
Prošli mjesec sam kupio ljep mali set za prvu pomoc u Lidlu. Oko 30 kn. Ima ljepu torbicu koja se moze kvaciti za remen.
Bogato je natrpana,imaju i flasteri za zuljeve. Ponesem ga na more sa sobom,i u ruksak i na plazu. Stojim ja na obali kad ide covjek iz vode i drzi se za ruku,ima nekakvu ranu. Ja odmah ko u spasilackoj sluzbi skocio po torbicu. Otpakiram torbicu koja je jos u celofanu bila,nadjem odgovarajuci flaster i prikeljim covjeku.
Malo popricali,Mađar je,ugrizao ga njegov pas ranije jos. Uglavnom drugi dan me docekao sa hladnom pivom na plazi.

*

Online Bushcraft Wolf

• 1058
  • 11
« Odgovori #11 u: 10 Rujan , 2019, 11:39 »
Tih iz Lidla imam 5 komada...u autu jednu,u ruksaku za posao jednu...za bushcraft jednu prilagodenu,sa dodatnim setom za krpelje,plus još nekoliko sitnica...i dvije u rezervi.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #12 u: 10 Rujan , 2019, 21:50 »
Uglavnom se ti jeftini pribori svedu na flastere i zavoje.

*

Online Bushcraft Wolf

• 1058
  • 11
« Odgovori #13 u: 11 Rujan , 2019, 16:45 »
Pa u biti i je tako... nekoliko razlicitih flastera,zavoja... ja sam dodao si u svaki jos tablete protiv bolova i octenisept...za posao i u autu mi i ne treba nista vise...

A onaj za bushcraft ima u sebi one steristrip(kako li se vec zovu,one trakice za "šivanje" rane),nekoliko samoljepljivih gaza,one spužvaste gaze za ozbiljne opekotine,medicinski ugljen,Spasmex,Ibrufen u prahu 600mg,Ibrufen tablete 400mg,tablete za pročišćavanje vode,skalper,škarice,set za odstranjivanje krpelja,pinceta,igla(ne za šivanje rana,vec za trn izvaditi),Octenisept,elasticni samoprijanjajuci zavoj i onu astrofoliju.

Plus par zavoja i flastera koji su i dosli s njim.

*

Offline FrankyRC

• 136
  • 2
« Odgovori #14 u: 11 Rujan , 2019, 19:25 »
Pa u biti i je tako... nekoliko razlicitih flastera,zavoja... ja sam dodao si u svaki jos tablete protiv bolova i octenisept...za posao i u autu mi i ne treba nista vise...

A onaj za bushcraft ima u sebi one steristrip(kako li se vec zovu,one trakice za "šivanje" rane),nekoliko samoljepljivih gaza,one spužvaste gaze za ozbiljne opekotine,medicinski ugljen,Spasmex,Ibrufen u prahu 600mg,Ibrufen tablete 400mg,tablete za pročišćavanje vode,skalper,škarice,set za odstranjivanje krpelja,pinceta,igla(ne za šivanje rana,vec za trn izvaditi),Octenisept,elasticni samoprijanjajuci zavoj i onu astrofoliju.

Plus par zavoja i flastera koji su i dosli s njim.

Jesi taj sam slaga, il si kupio gotovog?

*

Online Bushcraft Wolf

• 1058
  • 11
« Odgovori #15 u: 11 Rujan , 2019, 22:07 »
Ma slagao sam...uzeo onaj iz Lidla,zbog torbice,pa slagao po svom guštu.

Set za krpelje je također iz Lidla...

*

Offline FrankyRC

• 136
  • 2
« Odgovori #16 u: 11 Rujan , 2019, 22:51 »
gdje si nabavio te steristrip trakice za šivanje?

*

Online Bushcraft Wolf

• 1058
  • 11
« Odgovori #17 u: 11 Rujan , 2019, 22:58 »
Postavljao keramiku u doktorsku ordinaciju,pa sam nabavio svega i svačega... uključujuci i hrpu tih trakica

*

Offline FrankyRC

• 136
  • 2
« Odgovori #18 u: 12 Rujan , 2019, 09:02 »
pronašao sam na kraju na netu webshop sa svim čudima medicine ( nekad se treba sjetit upotrjebit glavu, da bi upotrjebio google, ma najteže se sjetit) Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi, čak sam na ebayu gledao. Tamo ima jako puno vojnih čuda za prvu pomoč. Od razno raznih zavoja, gaza, gelova,.... samo sam malo skeptičan prema tome jel večinom im je rok upotebe istekao il je pri kraju.
« Zadnja izmjena: 12 Rujan , 2019, 09:04 od FrankyRC »

*

Offline poljičanin

• *
  • 2038
  • 20
« Odgovori #19 u: 15 Rujan , 2019, 14:56 »
Ne možemo vući baš previše opreme, pogotovo ne kiruršku salu sa sobom, jednostavno, moramo se koncentrirati na ono što postoje velika vjerojatnost da nam se može dogoditi u bespućima, tamo gdje se rijetki osjećaju kao kod svoje kuće.

Dakle:
- posjekotine, krvarenja,
- opekline,
- želučane tegobe,
- iritacije,
- upale,
- prijelomi, nagnječenja, izvrnuti zglobovi.
- udar groma,
- toplinski udar,
- smrzotine,
- pothlađenost,
- vručica.

Ovo su pop meni neki najčešći oblici nevolja koje nas mogu snaći u prirodi. Mislim, može još puno toga, ali sad srčani udar, moždani udar, epileptički napad - ne možemo vući apoteku / ambulantu sa sobom. Onda, kad odlučimo kamo idemo, možemo uzeti u obzir potencijalne nevolje i opremiti svoj set prve pomoći: nema razloga razmišljati o smrzotinama usred ljeta ili o sunčanici usred zime.