HV naprtnjača woodland model 60 l

• 29 replies
  • 5597 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
HV naprtnjača woodland model 60 l
« u: 01 Travanj , 2015, 17:27 »
Koristio sam prošlih tjedana stariji model HV ruksaka, 60 lit. Nije moj, na žalost.

To je ono što meni treba, uz sve što imam od ruksaka (a ima ih oho-ho), nije mi ništa tako svestrano dobro kao ova naprtnjača. Na njoj imam samo dvije zamjerke: bočne stranice pojasa bi mogle biti malo šire za bolju raspodjelu tereta na bokovima i malo je teža od drugih rusaka koje imam, ali to je danak robustnosti.

Krenimo od dna: na dnu su trake za pričvršćivanje vreće za spavanje (karimata, šatorskog rila i sl.) jako dugačke, ali na krajevima postoji čičak traka da se višak pričvrsti, pa da se ne vuče i ne smeta. Takvi vrhovi postoje na svim trakicama.

S vanjske strane postoje dva velika bočna džepa s patentnim zatvaračima i trakicom s plastičnom kopčom, a između njih i tijela ruksaka se nalaze džepovi bez poklolaca za boce (boca od 1,5 l ulazi komodno).

Po sredini je još jedan veliki džep, s istim načinom zatvaranja (cca 20 x 20 x 8 cm).

Na dnu ruksaka je pretinac dovoljno velik za cipele ili sl., otvara se patentnim zatvaračem s tri strane. S vanjske strane dopunski se zatvara s dvije trakice s kopčama.

Na poklopcu se nalaze još dva džepa, jedan je relativno velik, ali manji od prije navedenih, a drugi je dugačak čitavom širinom poklopca i u njemu je bijela maskirna navlaka.

Unutrašnjost je velika i prostrana, s mjehom za vodu i rubnim pretincima. Čvrstoću mu daje metalna konstrukcija.

Na bokovima postoje trake za pričvršćivanje još opreme (npr jakna ili deka).

Naramenice su dovoljno široke.

Postoje remeni za sve namjestiti (pojas i naramenice).

Sve je robusno.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: HV naprtnjača woodland model 60 l
« Odgovori #1 u: 01 Travanj , 2015, 17:28 »
teško zgleda  :streber:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #2 u: 01 Travanj , 2015, 17:31 »
Unutrašnjost.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Slike nisu moje nego su s Njuškala, nisam se sjetio fotografirati ruksak iz bliza.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #3 u: 01 Travanj , 2015, 17:38 »
Nije toliko težak, ali da je malo teži, je. Platno je debelo i jako, mnoštvo pretinaca, dvostruki sustav zatvaranja svih pretinaca, silni dopunski remeni za dodatni teret, ali i kada ga staviš praznog i punog na leđa, to je to.

Mrzim ove nove alpinističke ruskake bez vanjskih pretinaca, za alpinizam je to OK, ali za planinarenje, to je noćna mora. Kada staneš na 10-tak minuta, moraš izvući polovinu ruksaka vani da dođeš do neke gluposti, a ovako možeš raspodijeliti sve takve stvari (ukjučujući i hranu) van ruksaka.

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #4 u: 02 Travanj , 2015, 09:21 »
Jeli to ovaj Kroko m-100?

Koja slucajnost, ja bas jucer gledam na fejsu, lik prodaje kroko m110 ruksak za 450 kn.
Na stranici hrvatskog vojnika ti ruksaki se prodaju po utopicnim cjenama  :facepalmxd:

Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #5 u: 02 Travanj , 2015, 21:33 »
Da, da, to jetajsamo u ditigalnoj šari. Dako, on nije 450 kn na njuškalu...  :smrc:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #6 u: 02 Travanj , 2015, 21:39 »
Interesantno, gledam sada sliku koju je Croprepp postavio, ono što sam ja jučer imao kao zamjerku, na ovom digitalnom modelu je otklonjeno:

citat od jučer: Na njoj imam samo dvije zamjerke: bočne stranice pojasa bi mogle biti malo šire za bolju raspodjelu tereta na bokovima...

E, pa sada su dovoljno široki:

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #7 u: 02 Travanj , 2015, 21:42 »
Dobar deal za 450kn?

Via Tapatalk

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #8 u: 02 Travanj , 2015, 21:51 »
Za ovaj od 60 litara, po mom iskustvu, poklon. Ne možeš pronaći u trgovini ništa što bi mu modlo blizu doći uz bok. Mislim, to je moje subjektivno mišljenje, ali ja ga temeljim na svom iskustvu i stojim iza njega. Jako praktičan i robustan.

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #9 u: 02 Travanj , 2015, 21:57 »
Ovaj manji košta 450kn. Lik ga prodaje preko fejsa. Stvarno me privlači. Ali imam manu na ruksake i kuhala....

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #10 u: 02 Travanj , 2015, 22:16 »
Taj manji nema konstrukciju i nisam baš oduševljen nešto njime, nekako mi je širi nego viši.

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #11 u: 03 Travanj , 2015, 19:38 »
Da, postoji mogućnost da se ponaša nestabilno na leđima. Još uvijek tražim neki daypack do maksimalno 20 litara, optimalno 15 da zamjenim svoj Salewa.

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #12 u: 03 Travanj , 2015, 20:06 »
Pa kaj dođe na tom ruksaku 4000 kuna ja ne vjerujem  :-o :facepalmxd: jbt po njihovim cijenama kupiš ruksak hlače i jaknu i čižme, komotno kupiš rabljeni auto od 20 000 kuna  :facepalmxd:

*

Offline blinddog

• *
  • 441
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #13 u: 03 Travanj , 2015, 21:01 »
To je tak kad se radi s državom. Da im vojska otkaže ugovor da vidiš kako bi cijene pale za 90%
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Macho

• **
  • 16
  • 1
« Odgovori #14 u: 04 Travanj , 2015, 12:15 »
CroPrepper na kojoj stranici to gledaš na facebooku?

*

Offline Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #15 u: 04 Travanj , 2015, 12:17 »
CroPrepper na kojoj stranici to gledaš na facebooku?
Airsoft-military second hand ti se zove grupa

Via Tapatalk

*

Offline Macho

• **
  • 16
  • 1
« Odgovori #16 u: 04 Travanj , 2015, 13:36 »
Hvala

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #17 u: 06 Travanj , 2015, 08:12 »
Dakle, jedan poznanik je kupio ovog od 60 litara, prije koji tjedan na splitskom sajmu rabljenih automobila, analognog, za 600 kn. Zajedno s nekorištenim camelbakom od 3 litre i kompletom porcije s čuturicom i priborom za jelo. Nagovaram ga da se trampimo za jedan moj ruksak od 35 litara (Mammut Marmolada 35), jer mu takav treba, ali ne popušta. :ljut:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #18 u: 23 Travanj , 2015, 21:37 »
Bio sam danas na sajmu ASDA u Splitu i probao ovaj ruksak od 60 litara u digitalnom tisku. Odličan. Bilo je zanimljivih ruksaka i opreme za nošenje, Camelbakova. Slabiji izbor nego prije dvije godine.

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #19 u: 23 Travanj , 2015, 21:52 »
Kakav je to sajam ??? Bio u Splitu,nisam znal za to ...

Via Tapatalk