Dalekozor ili dvogled

• 45 replies
  • 2408 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1827
  • 18
Odg: Dalekozor ili dvogled
« Odgovori #40 u: 22 Veljača , 2019, 00:05 »
Ma, slažem se, imao sam i ja kupovina jeftine opreme koja me još i danas dobro služi.

Opet, s druge strane, jako me živcira kad uzmem neki komad baš jeftine opreme i on me ne služi dobro, dođe mi da glavom tučem u zid od bjesa. A, istina, još veći bjes me uhvati kad nešto platim skupo, a to ne valja. Istini za volju, rijeđe mi se događa da me izda skupa oprema. Često puta, kupovina skupe opreme zna biti nepotrebno bacanje para.

U ono doba kad je INA prodavala Fiskarsovu robu, kupio sam jednu malu sjekiricu, mislim nekih 150 kn. Nikad je ja nisam koristio, posudio sam je, a osoba koja je posudila sjekricu u 3 mjeseca je istu uspila slomiti (platio mi je, ali više ih nije bilo u ponudi). Onda sam u Peveca kupio zidarsku sjekiricu za 29 kn, malo je naoštrio i još uvijek me dobro služi. Istu takvu sjekiricu sam kupio i toj osobi koja mi je razbila Fiskarsa i on je sretan i zadovoljan i još govori kako mu je puno bolja od Fiskarsa.

A za onaj dalekozor: na prvu mi je bio premekan, plastika se uvija dok izoštravaš sliku, plastični nosači okulara na maleni pritisak se uvijaju, slika možda i nije bila toliko loša, ali ukupan dojam - slab. Pogotovo što je riječ o dalekozori popriličnih gabarita.

Godinama sam koristio mali Bushnell 8 x21, iako po značajkama lošiji, pokazao mi se jako robustan, slika ne zaostaje nimalo za ovim iz Lidla, dapače, malen, kompaktan, lagan, a platio sam ga 100 kn.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline 9alpha

• 152
  • 6
  • Spol: Muški
« Odgovori #41 u: 22 Veljača , 2019, 18:36 »
Danas sam bio u lidlu, i opet je dalekozor takav u lidlu na akciji za 70kn.

*

Offline FrankyRC

• **
  • 36
  • 1
« Odgovori #42 u: 22 Veljača , 2019, 19:30 »
Zadnji put kad je bio na akciji veči dalekozor 10-30x60, kupio sam si jednoga. Več sam imao priliku prije gledat kroz istoga, samo nikako nisam stigao pazarit jednoga. Taj dalekozor vrijedi točno koliko košta 160kn (možda i malo manje :-) ). Dobro uvečanje ima i relativno čistu sliku, istina treba pazit da je kristalno čist jer inače svaka trunka makar prašine radi kaos od slike, isto tako refleksija sunca u njemu radi kaos. Al za te novce realno se i ne može očekivat bolje. Normalno da nije sjena pravih dvogleda, kao ni što ne možemo usporedit cijenu vrhunskih proizvoda sa ovim. Taj manji model nisam imao priliku imati u ruci i družit se sa njim. Po meni svi ti proizvodi iz Lidla spadaju u neku best bay kategoriju za ne prezahtjevne povremene korisnike.

*

Offline Antun

• 540
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #43 u: 22 Veljača , 2019, 19:42 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Zadnji put kad je bio na akciji veči dalekozor 10-30x60, kupio sam si jednoga. Več sam imao priliku prije gledat kroz istoga, samo nikako nisam stigao pazarit jednoga. Taj dalekozor vrijedi točno koliko košta 160kn (možda i malo manje :-) ). Dobro uvečanje ima i relativno čistu sliku, istina treba pazit da je kristalno čist jer inače svaka trunka makar prašine radi kaos od slike, isto tako refleksija sunca u njemu radi kaos. Al za te novce realno se i ne može očekivat bolje. Normalno da nije sjena pravih dvogleda, kao ni što ne možemo usporedit cijenu vrhunskih proizvoda sa ovim. Taj manji model nisam imao priliku imati u ruci i družit se sa njim. Po meni svi ti proizvodi iz Lidla spadaju u neku best bay kategoriju za ne prezahtjevne povremene korisnike.

E to je več mašina. Ovo sve ispod 10X je dječja igračka.

*

Offline FrankyRC

• **
  • 36
  • 1
« Odgovori #44 u: 22 Veljača , 2019, 21:52 »
mašina je, al teška mašina. Za držat u autu, kuči,... odgovara. Več za šetnje preko 10min ne odgovara. Prevelik i pretežak za mobilnost. Zaboravio sam u prošlom postu napisat, kako ima veliko uvečanje a nema stailizaciju slike, preko pola uvečanja je jako teško smirit sliku iz ruke. Sa stativom bi to bila druga pjesma :-)

*

Offline Antun

• 540
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #45 u: 25 Veljača , 2019, 12:30 »
a jbg...to je tak...treba se žrtvovat