Dalekozor ili dvogled

• 40 replies
  • 2210 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1812
  • 18
Odg: Dalekozor ili dvogled
« Odgovori #20 u: 02 Veljača , 2019, 17:00 »
Niša mi ne smeta za uništavanje i trošenja osim optičkih instrumenata: dalekozora i fotoaparata, slab sam na njihovu finu mehaniku.

*

Offline SaS

• **
  • 61
  • 0
  • Spol: Muški
  • Scout and Search
« Odgovori #21 u: 02 Veljača , 2019, 17:29 »
Veči dalekozori imaju svoje prednosti ali i mane, da je ne znam koliko dobar i kvalitetan nemam namjeru vući ga oko vrata na cjelodnevnom planinarenju i slično.Mora biti dovoljno malih dimenzija da stane u đep ili ako ga nosim oko vrata dovoljno lagan da ga ne osjetim i da me ne ometa u ostalim aktivnostima.
Znači mora mi biti na dohvat ruke kada nešto primjetim ili želim pogledati a ne da moram skidati torbu da bi došao do njega a u torbi i krade dragocjen prostor itd. Eh sada osim što je bitno da je mali  :zbunjen: mora imati zadovoljavajuću sliku bez obzira na uvijete, magla,sumrak i povećanje što je moguće veće i na kraju važan faktor je i cijena jer ne mislim bacati prevelike novce. Nisam se još bacio u istraživanje zanimalo me što vi koristite i neki vaši savjeti.
Hodam polako, ali nikad unatrag.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1812
  • 18
« Odgovori #22 u: 02 Veljača , 2019, 19:02 »
Postoji i rješenje za veći dalekozor, koji onda ne smeta dok se krećeš, ali to je dobro lovcima i promatračima ptica, za planinarenje mi se ne čini zgodno:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline kresgor

• **
  • 16
  • 3
« Odgovori #23 u: 02 Veljača , 2019, 21:40 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Veči dalekozori imaju svoje prednosti ali i mane, da je ne znam koliko dobar i kvalitetan nemam namjeru vući ga oko vrata na cjelodnevnom planinarenju i slično.Mora biti dovoljno malih dimenzija da stane u đep ili ako ga nosim oko vrata dovoljno lagan da ga ne osjetim i da me ne ometa u ostalim aktivnostima.
Znači mora mi biti na dohvat ruke kada nešto primjetim ili želim pogledati a ne da moram skidati torbu da bi došao do njega a u torbi i krade dragocjen prostor itd. Eh sada osim što je bitno da je mali  :zbunjen: mora imati zadovoljavajuću sliku bez obzira na uvijete, magla,sumrak i povećanje što je moguće veće i na kraju važan faktor je i cijena jer ne mislim bacati prevelike novce. Nisam se još bacio u istraživanje zanimalo me što vi koristite i neki vaši savjeti.
Moj ti je savjet da prehrani dodaš što više sirove mrkve. Osobno to radim i nije mi potrebno nikakvo optičko pomagalo :)

*

Offline SaS

• **
  • 61
  • 0
  • Scout and Search
« Odgovori #24 u: 02 Veljača , 2019, 22:16 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Moj ti je savjet da prehrani dodaš što više sirove mrkve. Osobno to radim i nije mi potrebno nikakvo optičko pomagalo :)
dobar savjet ako ide uz špek i kobase  :zbunjen:

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #25 u: 03 Veljača , 2019, 09:26 »

[/quote]
[/quote]

Da, čak sam vidio na nekom portalu da je NASA maknula teleskop i hrani svoje astronome mrkvom

*

Offline Human

• **
  • 52
  • 0
« Odgovori #26 u: 03 Veljača , 2019, 11:41 »

[/quote]

Da, čak sam vidio na nekom portalu da je NASA maknula teleskop i hrani svoje astronome mrkvom
[/quote]
I ja sam to vidio na portalu ravnozemljaša. ;)

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #27 u: 03 Veljača , 2019, 12:02 »

straightlanders...

Evo i moj jubilarni 401 post...hvala na čestitkama...hahahahahah

*

Offline SaS

• **
  • 61
  • 0
  • Scout and Search
« Odgovori #28 u: 03 Veljača , 2019, 19:19 »
Ekipa ne dirajte mi Kresgora, danas bili zajedno na planinarenju i druženju i mogu vam reći dečko prva liga baš sam se iznenadio,ako na prvu ne kužite humor , ok ali evo iz prve ruke mogu reći da nije "biser sve što sja" pa tako ako je nešto napisano a nema smisla bolje da i nije napisano.

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #29 u: 03 Veljača , 2019, 20:37 »
Ekipa ne dirajte mi Kresgora, danas bili zajedno na planinarenju i druženju i mogu vam reći dečko prva liga baš sam se iznenadio,ako na prvu ne kužite humor , ok ali evo iz prve ruke mogu reći da nije "biser sve što sja" pa tako ako je nešto napisano a nema smisla bolje da i nije napisano.
imaš pravo...bolje da nije to napisao...hahahaha
kaj a di su slike i reportaža?
kaj ste probali to s mrkvom?
« Zadnja izmjena: 03 Veljača , 2019, 20:39 od Antun »

*

Offline Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #30 u: 03 Veljača , 2019, 20:47 »
Bolje da neznaš kaj se s mrkvom događalo.
Kaj se tiče dalekozora, u mom kraju baš nikad nisam imao potrebu da mi treba dalekozor. Em je sve okruženo brdima i dosta su male relacije od vrha do vrha. Općenito rečeno, topografija ne dozvoljava korištenje dalekozora.
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline SaS

• **
  • 61
  • 0
  • Scout and Search
« Odgovori #31 u: 03 Veljača , 2019, 21:59 »
Iskreno ja sam čovjek koji verbalno trpi sve i nema te riječi koja će mene povrijediti,ili zbog koje se budem osjećao drugačije nego što želim, dok me ne tuku ja sam Ok a ako tuku onda vratim koliko mogu :LOL:
Ali ono što bi želio reći je da nisu svi ljudi isti i ne reagiraju svi jednako tako da to treba uzeti u obzir, u par dana što sam na ovom forumu, već sam vidio i pročitao svašta, od prepucavanja oko jednog slova do doslovno hvatanja za svaku riječ a i komentiranja a da se očito nije pročitalo o čemu se radi itd. kažem meni nebitno ali nisu svi isti i to svakako nije nešto što će nekoga privući na forum a bome ni što će zadržati postojeće članstvo. Ovaj forum ima svoju tematiku o kojoj bi se trebalo pričati i raspravljati sa jednakim uvažanjem svih članova bez obzira na staž na forumu, to je ono na kraju zbog čega smo svi ovdje. Čovjek ući dok je živ i nitko nije toliko pametan i iskusan da ne bi mogao nešto novo naučiti a opet umjesto da se nešto nauči ili podjeli nekakvo znanje, da se potakne nove i mlade ovdje se cjepidlaći za sve i svašta. Ovo moje zapažanje se ne odnosi na nikog ponaosob i ne traži odgovor i komentar  :blabla: već samo iznosim vlastito mišljenje što bi se trebalo i moglo promijenit.

A slike naravno uskoro stižu  :ples:

*

Offline kresgor

• **
  • 16
  • 3
« Odgovori #32 u: 03 Veljača , 2019, 22:33 »

:))

O jebem ti mrkvu :))

*

Offline Bushcraft Wolf

• 946
  • 10
« Odgovori #33 u: 03 Veljača , 2019, 23:02 »
Iskreno ja sam čovjek koji verbalno trpi sve i nema te riječi koja će mene povrijediti,ili zbog koje se budem osjećao drugačije nego što želim, dok me ne tuku ja sam Ok a ako tuku onda vratim koliko mogu
Ali ono što bi želio reći je da nisu svi ljudi isti i ne reagiraju svi jednako tako da to treba uzeti u obzir, u par dana što sam na ovom forumu, već sam vidio i pročitao svašta, od prepucavanja oko jednog slova do doslovno hvatanja za svaku riječ a i komentiranja a da se očito nije pročitalo o čemu se radi itd. kažem meni nebitno ali nisu svi isti i to svakako nije nešto što će nekoga privući na forum a bome ni što će zadržati postojeće članstvo. Ovaj forum ima svoju tematiku o kojoj bi se trebalo pričati i raspravljati sa jednakim uvažanjem svih članova bez obzira na staž na forumu, to je ono na kraju zbog čega smo svi ovdje. Čovjek ući dok je živ i nitko nije toliko pametan i iskusan da ne bi mogao nešto novo naučiti a opet umjesto da se nešto nauči ili podjeli nekakvo znanje, da se potakne nove i mlade ovdje se cjepidlaći za sve i svašta. Ovo moje zapažanje se ne odnosi na nikog ponaosob i ne traži odgovor i komentar  :blabla: već samo iznosim vlastito mišljenje što bi se trebalo i moglo promijenit.

A slike naravno uskoro stižu  :ples:
Jarane,vidjet ćeš s vremenom da je to zafrkancija,a ne ozbiljno prepucavanje.

Mi ovdje imamo ponekad čudan smisao za humor koji se ne kuži možda na prvu...pa ispadne kao podnebavanje nekoga,ali je u biti sve dobra zafrkancija... Dosad je bilo samo s jednom osobom nekog ozbiljnog "prepucavanja",zbog nametanja mišljenja drugima. Ovo sve ti je međusobna zafrkancija. Pogotovo ove ekipe koja se poznaje i osobno,a ne samo virtualno...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #34 u: 03 Veljača , 2019, 23:40 »
A mislim Wolfy da se pojavio još jedan takav...ili se varam možda....hahahaha

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #35 u: 03 Veljača , 2019, 23:48 »

:))

O jebem ti mrkvu :))

Hahahaha kud baš mrku?

*

Offline Gorštak

• 3325
  • 10
« Odgovori #36 u: 10 Veljača , 2019, 14:10 »
Evo u Lidlu ima dalekozor u katalogu 70 kn,siguran sam da vrijedi ulozene novce .. za malo razgledavat okolinuGOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1812
  • 18
« Odgovori #37 u: 21 Veljača , 2019, 22:19 »
Kupio sam, nekom prigodom, taj dalekozor iz Lidla. Odnosno, zamolio sam nekoga ko je išao u Lidl (u mene ga nema, u mjestu), neka malo baci pogled i ako išta valja, neka ga uzme (tura pića = dalekozor, isplati se). Osoba me nazvala, sav oduševljen dalekozorom i cijenom, i sebi je kupio jednog.

Otvorio sam kutiju, namjestio okulare, bacio pogled kroz njega i oprezno ga vratio natrag u kutiju, da se kutija ne ošteti.

Prvi dječji rođendan koji je naletio, uredno sam ga zapakirao i poklonio: klinci su bili oduševljeni poklonom, a ja sam ipak spasio 80 kn.

To je, otprilike, najbolja namjena za dotični dalekozor.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1812
  • 18
« Odgovori #38 u: 21 Veljača , 2019, 22:37 »
Većina ljudi ne voli kompas s prizmom. Ja sam ga imao prilike koristiti i, iako nisam previše oduševljen njime, dosta sam ga koristio, kad se malo navikneš to je zapravo izvrstan instrumnet. U korištenju je veoma brz i jednostavan za rukovanje, praktičan.

Tako sam, u Splitu, u American shopu, naletio na kompas s prizmom (u narodu poznat i kao lensatički kompas), nekih 100-tinjak kuna, i onda, jako naivno, u skladu s dotadašnim iskustvima, kupio istog. E, to mi je bila škola! To gov*o samo izgleda kao kompas, ali to nije kompas, iz najjednostavnijeg razloga: ne možeš na njemu očitati azimut. Bez kutije, ne mogu ga ni za dječji rođendan uvaliti. Zbog toga sam, kako sam naveo u prethodnom postu, jako pazio da se kutija od dalekozora pri otvaranju ne ošteti.

Citirati ću Engleze: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 946
  • 10
« Odgovori #39 u: 21 Veljača , 2019, 23:08 »
Citirati ću Engleze: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Ne bih se s ovim nikako složio...nije cijena uvijek mjerilo kvalitete... Imam neke stvari koje sam kupio za sicu pa su se pokazale odlicne ,a isto tako imam i ono sto sam platio kao svetog Petra kajganu pa je zadnje smeće...

Evo isto tako moj firma nam kupila masinu od 50 000€ koja je živo smeće,ne možeš raditi s njom dva dana da nema kvara... Nakon godinu dana paćenja smo je zamjenili sa jednom koja kosta 22 000€ i gle čuda radi bez problema.

Da se vratimo na temu... Nisu svi dalekozori iz lidla smeće... Imao sam Bresserov 8-24x50(ako me sjećanje dobro služi),sa BAK 4 prizmama,antirefleksnim premazom,koji sam uzeo u Lidlu u DE negdje 2006-07... I imam samo pohvale za njega... Jedine su mu mane bile težina,sto je logicno za taj zoom i sto si morao ga nasloniti negdje pri povećanju jacem od 18,ruka ti drhti pa ne vidis baš...opet logično za toliki zoom...

Za tu lovu,25€ se tada nije mogao naci dalekozor sa bak 4 već samo sa losijim bak 7 prizmama...

Na kraju mi je vise stojao u ormaru pa sam ga poklonio šogoru za lov prije neke 2 godine,evo on ga i danas vucara okolo.
« Zadnja izmjena: 21 Veljača , 2019, 23:17 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...