Ručni GPS uređaj

• 7 replies
  • 1557 views
*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
  • Spol: Muški
Ručni GPS uređaj
« u: 18 Veljača , 2015, 15:09 »
Kuži li se netko u ručne gps uređaje. Interesira me uređaj koji je precizan, dugo drži baterija, poveziv sa drugim uređajima, čita različite karte, relativno veći ekran a da ne košta čitavo bogatstvo.

*

Online Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
Odg: Ručni GPS uređaj
« Odgovori #1 u: 18 Veljača , 2015, 16:11 »
DF_zgb ti se kuži dosta u te uređaje, samo nažalost nije baš previše aktivan na forumu. Probaj mu poslat PM.
Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #2 u: 18 Veljača , 2015, 17:10 »
Ma tu sam, samo baš ne pišem nešto ...

@Astor,
ak si iz Zagreba moremo se naći na nekoj kavici pa ti pokažem uređaje i karte "uživo". Javi preko PM-a ak si zainteresiran.

*

Online Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #3 u: 03 Prosinac , 2015, 12:33 »
Mene zanima dali se isplati u današnje doba uopće kupovat ručni GPS uređaj ako možeš imat sve na pametnom telefonu? Koje prednosti govore za kupnju ručnog uređaja?
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline likota

• **
  • 62
  • 1
« Odgovori #4 u: 04 Prosinac , 2015, 08:33 »
Mene zanima dali se isplati u današnje doba uopće kupovat ručni GPS uređaj ako možeš imat sve na pametnom telefonu? Koje prednosti govore za kupnju ručnog uređaja?

Ručni GPS je brži, precizniji i štediš bateriju na mobitelu.

*

Online Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #5 u: 04 Prosinac , 2015, 09:06 »

Ali imaš manji ekran, nemaš touch, a ručni košta preko 1500 kuna. Razmišljam da si kupim ali su tako hebeno skupi.. Bilo bi lijepo da netko par rečenica napiše zašto se njemu ručni više sviđa i malo iskustva podjeli sa nama. Možda si kupim iduće godine, koji su najbolji modeli? Garmin? Koji je model prihvatljiv s obzirom na cijenu?

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #6 u: 05 Prosinac , 2015, 08:36 »
Jel delaju kinezi te navigacije ... posto na veliko konkuriraju sa smartfonima mozda tak i navigacujama ???

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline likota

• **
  • 62
  • 1
« Odgovori #7 u: 08 Prosinac , 2015, 11:29 »

Ali imaš manji ekran, nemaš touch, a ručni košta preko 1500 kuna. Razmišljam da si kupim ali su tako hebeno skupi.. Bilo bi lijepo da netko par rečenica napiše zašto se njemu ručni više sviđa i malo iskustva podjeli sa nama. Možda si kupim iduće godine, koji su najbolji modeli? Garmin? Koji je model prihvatljiv s obzirom na cijenu?

Postoje i modeli na touch ali ja sam odabrao model s joystickom jer se može koristiti s rukavicama.
Imam Garmin etrex 30 s instaliranom AdriaTopo kartom. To je već stariji model ali za moje potrrebe još uvijek sasvim ok.
Prednosti:
- koristi 2xAA baterije (održivost)
- uz GPS podržava i ruski GLONASS (fleksibilnost)
- malen je i lagan 142 g s baterijama
- vodootporan (IPX7 standard)
- 1.7GB ugrađena memorija, podržava microSD kartice
- trajanje baterije: 25 sati ( u hladnim uvjetima nešto manje)
- ugrađen altimetar i kompas