Vreća za spavanje

• 147 replies
  • 14146 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
  • Spol: Muški
Odg: Vreća za spavanje
« Odgovori #140 u: 07 Studeni , 2019, 15:52 »
Da to je ta. Kupio sam je zeni  :D pa nije bilo problema radi cijene ono.. Ali ona bas nejde svaki put s menom tak da ju ja uzmem hahahaha. Inace, imam ovu Thermarest Trail lite, stara pa skoro 20 godina. Koristio ju svaki godisnji na kamenu na moru. I jednom stao na nju i eto, zbusila se. Poslao sam ju u Irsku i oni mi je dzabe zakrpali. I jos ona radi kako treba, ima cak bolja izolacijska svojstva nego ta Trekker. Ali nije tolko udobna. Tak da rajse kombiniram Trekker sa vunenom dekom ako bas idu temperature ispod nule i ok je. Spavam ko beba.
Franky, je ima i u tome nekaj. Ali meni obicni karimati nisu uopce usporedivi kaj se tice izolacije i komfora. Mozda sam i malo cecni i razmazen, ali kupio prvu thermarest za 80 eura. To je 600 kuna i drzi mi 20 godina i jos je dobra. Ja mislim, da bolje si jednom kupit nesto kvalitetnog i imat cijeli zivot, nego cincljat stalno sa jefinijim opcijama pa kupujes nekoliko puta i na kraju ti na isto ispadne.

A da , kaj se tice pumpanja. Ja sam slozio pipac na vreci za smece onoj velikoj i koristim ju ko mjeh za pumpanje. 2-3 sadrzaja vrece i napumpam karimat do kraja. Veoma brzo. Buduci da ne pusem vlazan zrak iz pluca unutra, nema kondenzacije iznutra i nema pljesni. Imas u onom videu gde sam bio s Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i rodneyom na kempingu u lepoglavi (vehicle bug out overnighter) ak te zanima. I tamo se vidi ova Thermarest.
« Zadnja izmjena: 07 Studeni , 2019, 15:57 od Preppy »
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline houdini

• 194
  • 5
« Odgovori #141 u: 07 Studeni , 2019, 20:39 »
Dobra je podloga, pogledao sam malo danas po netu. Taj brand je vidim dost razvikan. A i ta fora sa vrećom za smeće je super stvar, to sam isto vidio ovog lika na YouTubeu, za čas je napuhao podlogu.

Ja imam nekakav karimat iz Decathlona, za sad je ok, mislim da je 80kn došo. Ali mislim da ću nabavit ovaj Thermarest. Smiješi mi se prilika za ribičiju na Krku uskoro, tak da bi mogao sve ovo fino isprobat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #142 u: 07 Studeni , 2019, 22:19 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ma sve stoji. Uvjek sam se vodio onom nisam dovoljno bogat da kupujem jeftie stvari :-) pogotovo u svezi nečeg šta mi može "glavu spasit". Ne kažem da su napuhavajuči loši, samo nisu moja klasa. Jednostavno pre velika mi je cjenovna razlika između običnog karimata i kvalitetnog napuhavajučeg, još da je i lagan jer mi nekad tih 0.5 kg razlike igra veliku razliku. Na sjegu nema neke velike razlike u udobnosti, a na kamenjaru možda i ima al opet sve to kamenje treba maknit i poravnat pa mi dođe na isto. Jednom kad mi se poklope uvjeti ču vjerojatno i ja uživat u njegovim bladodatima, a do tad dobar je i obični :-)

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #143 u: 07 Studeni , 2019, 22:25 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi točno tako, sve redom kak si naveo.

Ja ni ne bih spavao po mrtvoj zimi vani samo u vreći, bez šatora. Ne bih ni kod sebe na balkonu, ali tu nemam dosta mjesta da šator razvučem :D

Viđao sam po YouTubeu neke koji spavaju "pod zvijezdama", npr. ovaj lik je dobar:

NA videu se jasno vidi da je ovo zimska topla vreča, a ima i bivak vreču na vučenu. Šta je skoz OK, i izgleda da je noč bez vjetra pa se da. Dok po vjetru il mečavi bi mu bilo "vrlo veselo"

*

Offline houdini

• 194
  • 5
« Odgovori #144 u: 07 Studeni , 2019, 23:12 »
Da, vjetar, koji nosi snijeg ili kišu, sasvim druga priča. Spavao sam vani po kiši, ali po ljeti i bez vjetra (u šatoru naravno). Ne znam kak bi to izgledalo po zimi 🥶
9A3DBX

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #145 u: 08 Studeni , 2019, 00:30 »
ljeti je ok i bez šatora ako nema padalina. A zimi je več rock n roll. Meni je glupo kako je on na ovom video spavao skoro pa nasred "livade", a mogao si je sa malo truda napravit puno ugodniji bivak. Koji reflektor, malo bolja vatra, dobar izbor mjesta, još kakva cerada il sl. i to je več luksuz. Postoji jedna stara teza da je bolje potrošiti i pola noči na izradu dobrog bivka, nego se patiti i smrzavati cjelu noč. Uglavnom da se i improvizirat bez odgovarajuče opreme, ne bude baš udobno. Al uz malo iskustva da se preživit.
Jednom smo boravili u šatoru na -20 bez vreča, zaspao sam 2min i taj led nikad neču zaboravit pri buđenju.

*

Offline houdini

• 194
  • 5
« Odgovori #146 u: 08 Studeni , 2019, 20:33 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
ljeti je ok i bez šatora ako nema padalina. A zimi je več rock n roll. Meni je glupo kako je on na ovom video spavao skoro pa nasred "livade", a mogao si je sa malo truda napravit puno ugodniji bivak. Koji reflektor, malo bolja vatra, dobar izbor mjesta, još kakva cerada il sl. i to je več luksuz. Postoji jedna stara teza da je bolje potrošiti i pola noči na izradu dobrog bivka, nego se patiti i smrzavati cjelu noč. Uglavnom da se i improvizirat bez odgovarajuče opreme, ne bude baš udobno. Al uz malo iskustva da se preživit.
Jednom smo boravili u šatoru na -20 bez vreča, zaspao sam 2min i taj led nikad neču zaboravit pri buđenju.

Hehe, ima drugi video gdje je spavao baš tako kako si opisao, malo u zaklonu itd.

Vidim da si ti bio u dosta tih čupavih situacija, kakav ti imaš sistem za zimsko spavanje? Čitam tu jedan članak pa je svašta napisano, ali čini mi se sve na mjestu:

Sent from my iPhone using Tapatalk
9A3DBX

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #147 u: 09 Studeni , 2019, 04:01 »
Ništa naročito, ako sam na tlu karimat obavezno (klasični malo deblji planinarski neki), ljeti ljetnu vreču (salewa, mckinley nez temperature), zimi zimsku pernatu (neznam na pamet temperature, znam samo da je mckinley). Šator ako je u pitanju dosad sam koristio ljetni maya maya, i expedicijski ferrino zimi. kako su obadva oslužila svoje (maya maya se počeo doslovno raspadati od izkorištenosti i godina, ferrino se raskidao nesretnim slučajem pa nije upotrebljiv) ima 20ak dana sam kupio ferrinov force 2. Nije zimski al je lagan dosta pa če poslužit do dobre prilike za nabavkom zimskog. Koristio sam zadnje vrjeme hammock dosta (dechatlon) u kombinaciji sa zimskon vrečom je skroz ok (toplo je vanka). ljeti i kad nije prehladno zimi često sam na otvorenome samo ispod cerade, tarpa i sl., zimi obavezno obučen i bivak vreču i pokušan koliko toliko umanjit vanjske utjecaje. O improviacijama bih mogao do sutra, sve ovisi o situaciji, opremi na raspolaganju... uglavnom sa iskustvom uviđaš vlastite il tuđe greške, i trudiš se da drugi put do njih ne dođe. Nekad svječa il kuhalo mogu podignit temperaturu do saune :-)
Ja sam na glasu kao tip osobe kojoj nije baš komfort bitan (znaju me zezat da sam kao svinja u izboru mjesta) pa se često samo srušim na karimat u vreču odmah do vatre il tako nešto (normalno samo kad je toplo). Il isto tako ne tražin puno mjesto za šator i ne mučim se sa ravnanjem i slično, a nekad znam napravit mali sheraton :-) čudne su ljudi biljke