Noževi,sjekire i pile (update)

• 59 replies
  • 8372 views
*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Noževi,sjekire i pile (update)
« Odgovori #40 u: 22 Svibnja , 2019, 12:13 »
Sitni zupci valovito postavljeni...ha dobro...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 22 Svibnja , 2019, 12:17 od Antun »
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #41 u: 22 Svibnja , 2019, 12:14 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja sam praktican i kad trebam nesto piliti po sumi onda nosim sa sobom ovu The Pilu:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Prije cca 2 i pol godine sam ju narucio iz Japana, dostava besplatna i izasla me skoro duplo jeftinije nego kod nas. S pilom sam dobio od Japanca i ovu vrecicu zelenog caja na slici  :D

Prolazi kroz drvo kao kroz putar, zupci su male ostre britvice i treba paziti pri uporabi - bas je jako, jako ostra.

Je, Silky je zakon. Ja imam bigBoy i zube sa najvecim razmakom. To reze kroz 30cm trupac kao motorka.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #42 u: 22 Svibnja , 2019, 12:48 »
Evo jednog praktičnog primjera kako nositi pilu koja u ruksaku teži par grama i ne zauzima "ništa" prostora. Kupio sam list pile za drvo, 15 kn,špagu i prstene za ključeve. ostale sirovine uzmeš iz šume i složiš na licu mjesta. Ova je napravljena doma, radi probe. GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog 4047F koristeći Tapatalk
To je pila za željezo...

Pila za željezo a krep traka od 5cm se nađe u prorodi odmah prvo drvo do bukve sa desne strane od jasena....
Dobro, ok šalu na stranu. ovo je u suštini jako dobar primjer  kako se  vrlo lagano može napraviti tesarska pila/žaga.
To sam radio, 2 prstena za ključeve, nož za napraviti rupe za srednju prečku jer ako se veže špagom ili paracordom zna se pomjeriti.
Jedino je problem nositi pilu, događalo se da pukne prilikom transporta. Pošto je pila(list) dosta veći od ruksaka onda ga savijem na dno . ali uvijek ima onaj dio nepredvidljivosti a to je baciš ruksak, ili pukne prilikom naguravanja stvari u ruksak itd. Jednom sam stavio pored ruksaka i stao  pa je puklo.
U svakom slučaju Rate up.

*

Offline M r k i

• 163
  • 4
« Odgovori #43 u: 22 Svibnja , 2019, 13:01 »
Dobro, nije savršena, ako u šumi nema krep trake, omotaš parakordom ili nekom špagom.
LIST JE ZA DRVO samo se loše vidi, sad sam ušumi pa ne mogu poslikat. Ako kome treba nešto bolj, neka kupi Silkya za sto eurića, ili koliko već košta. Meni je draže nešto napraviti sam,pa makar i lošije! Samo da je funkcionalno.

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #44 u: 22 Svibnja , 2019, 13:18 »
Je. Skupa je Silky. Samo za list sam dao 50 eura. Ali ta pila ide kroz drvo kao kroz vrući nož kroz putar. Napiliš si drva za kamp u 20 minuta i imaš cijeli dan i noć kaj kurit.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #45 u: 22 Svibnja , 2019, 13:25 »
Dobro, nije savršena, ako u šumi nema krep trake, omotaš parakordom ili nekom špagom.
LIST JE ZA DRVO samo se loše vidi, sad sam ušumi pa ne mogu poslikat. Ako kome treba nešto bolj, neka kupi Silkya za sto eurića, ili koliko već košta. Meni je draže nešto napraviti sam,pa makar i lošije! Samo da je funkcionalno.
Sorry zgleda mi ko za željezo. Ja sam kupil u pevcu za takvu prigodu baš list pile za drvo..onaj sa krupnim zubima...al još nisam niš napravil. Ti bar jesi jbg. I vjerojatno buš se namučil s time nekaj spilit zbog sitnih zubi...pogotovo ak piliš živo drvo. Ja sam lijen.
« Zadnja izmjena: 22 Svibnja , 2019, 13:27 od Antun »
9A3AZY

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #46 u: 22 Svibnja , 2019, 13:30 »
Promakla mi je sklopiva pila u Lidlu, ostala mi je stara Luxova iz peveca tako da ne cvilim radi toga.
Imam i ovo što zovu pocket chainsaw iako se radi o pletivu čeličnih žica koje su abrezivne i začuđujuće dosta dobro režu.
Zamara ruke ali posluži svrsi.

Postoje i pocket chainsaw sa pravom pilom aao kod motorke. Reže bolje kažu. Nisam probao. Mislim da se mogu oštriti tako da je sigurno bolja solucija.
Eto mene nekako dopala ova sa žicom.
Sa pocket chainsaw se može napraviti tesarska pila/žaga kao što je Mrki pokazao na slici.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

« Zadnja izmjena: 22 Svibnja , 2019, 13:55 od Wolfie »

*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #47 u: 22 Svibnja , 2019, 13:39 »
Je. Skupa je Silky. Samo za list sam dao 50 eura. Ali ta pila ide kroz drvo kao kroz vrući nož kroz putar. Napiliš si drva za kamp u 20 minuta i imaš cijeli dan i noć kaj kurit.

Via Tapatalk
ja sam kupil u šumoopskrbi za 30kn no name...pili ko zmaj...koliko je ja koristim još sam je i preplatil. Vi s ovim skupima vjerojatno pilite svaki dan par metara drva pa vam se isplati....hahahahaha
9A3AZY

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #48 u: 22 Svibnja , 2019, 13:41 »

Ono je bila šala.

Ne treba ti ni traka niti je potrebno vezati špagom ili paracordom. Zašilji krajeve bočnih štapova i proturi kroz prstenove( ako nemaš prstenove napravi ih od špage). Negdje na sredini ta dva štapa napravi utore sa nožem. Srednju šipku zašilji na oba kraja i stavi u te otvore te gore zategni kako je već na slici .
To se radi na licu mjesta, ne nosi se od kuće. Nema potrebe.

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #49 u: 22 Svibnja , 2019, 13:43 »

Via Tapatalk
ja sam kupil u šumoopskrbi za 30kn no name...pili ko zmaj...koliko je ja koristim još sam je i preplatil. Vi s ovim skupima vjerojatno pilite svaki dan par metara drva pa vam se isplati....hahahahaha

Ja recimo nisam ispod 10 dnevno. Mislim koji klinac ići u šumu sa pilom i bez traktora i prikolice.
Nije fora u opće....

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #50 u: 22 Svibnja , 2019, 13:53 »

Via Tapatalk

Joj to je negdje oko 2 mm do 3 mm debljine?  Neko mi je rekao da je od stare sjebane Silki pile napravi pristojan nož. Dakle ti imaš jednu takvu i bilo bi lijepo vidjeti šta ćeš uraditi s njom ako se odlučiš na to  :pivo:
Jedina je kvaka što se mora kaliti jer pilama općenito su samo zupci kaljeni dok je ostatak elastičan.
Eto rukavica je bačena.  :LOL:

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #51 u: 22 Svibnja , 2019, 13:54 »
Imam i jeftinjak ja doma, s LIDLa. Zivi uzas, treba ti vijecnost da prepilis nekaj. Je skupa je pila, i ne, ne koristim ju cesto. Ali kad ju koristim, onda sa osmijehom  :D Imal sam i Laplander, jeftina pilica dobro radi za grancice. Dal sam ju Gorkiju. Neznam kaj on s njom sad pili buduci da nikam nejde odkad sa zenom zivi  :D

Ovdje pilim sa starim listom koji ima manje zube (premotaj na 5:55 ako nece samo):

=366

I tak vec jako dobro ide, ovaj sa velikim stvarno ide ko zmaj.
« Zadnja izmjena: 22 Svibnja , 2019, 13:57 od Preppy »

*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #52 u: 22 Svibnja , 2019, 14:01 »
Imam i jeftinjak ja doma, s LIDLa. Zivi uzas, treba ti vijecnost da prepilis nekaj. Je skupa je pila, i ne, ne koristim ju cesto. Ali kad ju koristim, onda sa osmijehom  :D Imal sam i Laplander, jeftina pilica dobro radi za grancice. Dal sam ju Gorkiju. Neznam kaj on s njom sad pili buduci da nikam nejde odkad sa zenom zivi  :D

Ovdje pilim sa starim listom koji ima manje zube (premotaj na 5:55 ako nece samo):

=366

I tak vec jako dobro ide, ovaj sa velikim stvarno ide ko zmaj.

Ja isto imam osmjeh na licu kad ti piliš....hahaha...pogotovo ak si ispred mene...hahahaha
9A3AZY

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #53 u: 22 Svibnja , 2019, 14:09 »
A bit će da ima nešto u onome; ništa do muške ljubavi :P

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #54 u: 22 Svibnja , 2019, 14:23 »
 :samar:

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #55 u: 22 Svibnja , 2019, 14:26 »
 :neznam:

*

Offline M r k i

• 163
  • 4
« Odgovori #56 u: 22 Svibnja , 2019, 23:46 »
Nebi htio stvarat napetost, ali sam morao stavit sliku moje "opasne" pile za... GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog 4047F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #57 u: 23 Svibnja , 2019, 06:33 »
Drvo?
E takvu sam kupio u Pevcu
9A3AZY

*

Offline M r k i

• 163
  • 4
« Odgovori #58 u: 23 Svibnja , 2019, 08:55 »

Drvo?
To je ona sa improvizacije, za rezat rampe.
« Zadnja izmjena: 23 Svibnja , 2019, 09:02 od M r k i »

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #59 u: 23 Svibnja , 2019, 09:19 »

Drvo?
To je ona sa improvizacije, za rezat rampe.
Pa ak su rampe s drveta ne vidim u cemu je problem  :D