Koliko kg nosite?

• 38 replies
  • 1746 views
*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Koliko kg nosite?
« Odgovori #20 u: 09 Veljača , 2019, 22:24 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
A stanica Antune?  :D

E sorry to sam zaboravio...hahahaha

*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #21 u: 10 Veljača , 2019, 10:38 »
Kaj god da oduzmem uvijek sam izmedu 15 i 20 kila ako idem prespavat negdje gde nema vode.
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #22 u: 10 Veljača , 2019, 12:26 »
Da...to je prosjek...teško je spustiti kilažu.

*

Offline Gorštak

• 3325
  • 10
« Odgovori #23 u: 10 Veljača , 2019, 14:08 »
Tesko je spustit,al dodjes na ono da je Antun u pravu makar mrzim to reci hahah .. pol opreme nit ne koristimo kaj naguramo u ruksak

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Nik

• **
  • 18
  • 0
« Odgovori #24 u: 10 Veljača , 2019, 16:46 »
Ja nosim sto manje, ne nosim visak nicega pa cak ni hrane  (nosim doslovce u zalogaj koliko mi treba).
Procitao sam dosta tema na forumu od kada sam se registrirao i vidim da je ovdje standard tegliti barem 5kg nepotrebnog tereta  :D

Konkretan primjer, 55l ruksak, sve sto mi treba za 6 dana Velebita, kompletna hrana, rezervna obleka, sator, karimat vulgaris i samonapuhujuci karimat lampa, noz, 3l vode - mislim da je bilo oko 15kg (vagnuo ga jesam, ali sam zaboravio koliko tocno).
Sator je isao izvan ruksaka, a u ruksaku sam jos imao mjesta.

Kod mene samo minimalizam i asketizam.  :fucka:

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #25 u: 10 Veljača , 2019, 16:48 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Tesko je spustit,al dodjes na ono da je Antun u pravu makar mrzim to reci hahah .. pol opreme nit ne koristimo kaj naguramo u ruksak

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
E al ti nisi upravu...hahahaha

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #26 u: 10 Veljača , 2019, 16:53 »
Slažem se s Nikom za ovih 5kg viška i minimalizmom

*

Offline GoranM

• **
  • 35
  • 0
« Odgovori #27 u: 11 Veljača , 2019, 13:53 »
Kad ih pola nosi oruzarnicu sa sobom  :D

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #28 u: 11 Veljača , 2019, 13:56 »
Kad ih pola nosi oruzarnicu sa sobom  :D

i to je točno. Sjekira, nož (nekoliko komada), pila, mačeta...za koj k...c?

*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #29 u: 11 Veljača , 2019, 14:02 »
Da nebi ja slučajno pustio svoj sklopivi stol doma, nema šanse.  :D
Ne bez zezancije. Kad razmislim, najviše me muči količina vode. Jer, želim i s njom kuhati a i pes mi mora piti neke, a i moram bar grubo oprat suđe poslije upotrebe da ujutro imam nešto čisto iz čega mogu pit neki vrući napitak.
I dođe da minimalno 3kg od opreme ide na vodu. Također sjekira i pila = skoro 4 kile? Možda manje. Ruksak ima 2 možda i više kila. Šator ima kilu i 20. Mogao bi i ceradu nosit (tarp) ali ako moram birat, rađe nosim kilu više za taj komfort koji mi nudi šator naprama spavanja pod ceradom. Vreća i karimat mi je isto skoro 4 kile. Nabere se toga,a još nisam nit pivu uračunal nit hranu.

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #30 u: 11 Veljača , 2019, 14:05 »
Napravi pesu bisage...nek on nosi vodu. Da nakupi se toga.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 946
  • 10
« Odgovori #31 u: 11 Veljača , 2019, 14:29 »
E kad se spominju.bisage za pse... Preppy,jesi ti kupio.onaj ruksak za psa sto si planirao??
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #32 u: 11 Veljača , 2019, 15:22 »
Kupil sam kineski jeftinjak. Rijetko ga koristim jer moraju oba džepa bit iste težine inače kad pes trči, se prevagne.

Via Tapatalk

*

Offline prevarant

• **
  • 20
  • 1
« Odgovori #33 u: 11 Veljača , 2019, 17:33 »
Ajd da i ja napisem kako moj standardni pack izgleda.

Imajte na umu da na vecinu  kampiranja idem camcem ili kajakom i slazem kamp uglavnom vrlo blizu vode (jer pecanje) pa tezina ruksaka i nije bas neki bitan faktor, ali mozda steknete predodzbu kako to u mom slucaju izgleda.

Ovo je neki klasican inventory za kampiranje od petka do nedjelje sto cini vecinu mojih kampiranja.

Ruksak:
suho donje rublje
eventualno neki komad rez. odjece (ovisi ako je zimsko ili ljetno kampiranje pa da ne drvim).
rucnik, higijenske potrepstine
powerbank 30000 mah
punjaci za baterije i kamere + kablovi
hrana (obicno za nuzdu nesto u konzervi, riba, podravkin cobanac, gulas or something ako sam lijen)
kruh (ako sam lijen smutiti smijesu za flatbread koji obozavam na limu/kamenu napravit uz bilo kakvo jelo)
set za kuhanje + salica za pivu/vino
noz + noz za filetiranje
rasklopivi alu tronozac za kotlic/kuhanje
daska za ciscenje i povrce
zacini (ustanovio sam da mi je dosta oko 3-4 dcl ulja za vecinu tripova, osim ako ne pravim vecu ribu ili nesto ne mudrujem)
sator + cerada + stolicka (namontirano na ruksaku)
LED lampe za sator i vanka + naglavna
i to je to, to dogura do nekih 12-ak kg max

Sve ostalo obicno bude na kajaku/camcu pa ipak mogu biti komotniji i onda u camcu bude ovo:

kanister  20l vode
full set odjece u dry bagu (sezonski i to je uvijek u camcu/kajaku)
potpala (cesto po zimi znam pofurat drvene brikete, a inace par komada nacijepanog tresca)
deep cycle accu  26AH (po zimi svakako jedan a nekad i dva, furam i sonar i sve digitalije i baterije na to punim)
sjekira vulgaris drvenicus
pila Mossy Oak (uvijek u camcu/kajaku)
vojna lopata
hammock (za smontirat blize vodi radi pecanja)
suncobran 1.2 m
agro mreza za zasjenjivanje 4m * 10m ( ljeti protiv komaraca jedini spas)

I povrh ovog svega naravno goooomila ribickog pribora, ali to nije za ovu temu :D
Bolje varati ribu nego zenu!

*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #34 u: 11 Veljača , 2019, 17:43 »
Zanimljivo. Kakav kotlic koristis za kuhanje i kakve su to 26Ah baterije? 12V?

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #35 u: 11 Veljača , 2019, 17:49 »

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #36 u: 11 Veljača , 2019, 18:03 »
Lega malo sam pregledao tvoje filmiće na yutubeu...lijepa je Drava. Proveo sam dosta djetinstva u Osijeku i za vrijeme DR-a...naviru sječanja...

*

Offline prevarant

• **
  • 20
  • 1
« Odgovori #37 u: 11 Veljača , 2019, 20:13 »

Kotlic je Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi, mene zadovoljava itekako.
Tripod  je Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i evo vec gura drugu sezonu te sam zadovoljan za te pare i tezinu.

Za baterije ti je upravo Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi upravo dolje stavio link,  takva imam dva, jedan mi je u kajaku, jedan u camcu, a preko zime i za duze kampanje kombiniram oba.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  - slabo filmica zavrsi na youtubetu jer sam lijencuga i svaki put kazem da cu to promijeniti, evo mozda ove godine :P  Drava je predivna, narocito revir na koji ja idem kampirati vecinu vremena  (104 km kod Moslavine i Miholjackih Martinaca).   Ja sam doselio u Osijek prije 4 god. i sumnjam da cu ga ikada napustiti,  kad te nanese put, javi se za pivce :) 
Bolje varati ribu nego zenu!

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #38 u: 12 Veljača , 2019, 08:47 »

Kotlic je Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi, mene zadovoljava itekako.
Tripod  je Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i evo vec gura drugu sezonu te sam zadovoljan za te pare i tezinu.

Za baterije ti je upravo Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi upravo dolje stavio link,  takva imam dva, jedan mi je u kajaku, jedan u camcu, a preko zime i za duze kampanje kombiniram oba.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  - slabo filmica zavrsi na youtubetu jer sam lijencuga i svaki put kazem da cu to promijeniti, evo mozda ove godine :P  Drava je predivna, narocito revir na koji ja idem kampirati vecinu vremena  (104 km kod Moslavine i Miholjackih Martinaca).   Ja sam doselio u Osijek prije 4 god. i sumnjam da cu ga ikada napustiti,  kad te nanese put, javi se za pivce :)
Imam neke rodbine još u Osijeku, pa bih mogao skoro...svakako se javim tnx