CSO na naš način

• 25 replies
  • 3901 views
*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
  • Spol: Muški
CSO na naš način
« u: 17 Listopad , 2014, 20:29 »
Dakle kolega Poljičanin je potegnuo raspravu o CSOu, te napomenuo da daje zadatak da probamo skombinirat 3 različita menia CSOa sa artiklima koje možemo naći u našim trgovinama, ali da ukupna težina ne prelazi 1,3 kg (doručak, ručak, večera, desert, dopuna, vitaminski napitci)

Pa krenimo sa mojim odabirom za meni 1.

Doručak

-Jetrena pašteta 2 x 50 g
-Marmelada (razni okusi)  2 x 20 g
-Dvopek
-Čaj (razni okusi) 5 x 3 g

Ručak

-Instant noodles juha (razni okusi) 1 x 60 g
-Zapečeni grah 1 x 400 g
-Cedevita (razni okusi) 1 x 19 g
-Dvopek

Večera

-Šunka narezak 1 x 150 g
-Dvopek

Topli napitak i desert

-M&M bomboni 1 x 45 g
-Instant kava 3 u 1 (razni okusi) 2 x 15 g

Dopuna Hrane

-Suho voće 1 x 50 g
-Dvopek 1 x 250 g

Higijena

-Vlažne maramice (paket) 1 x 30 g
-Papirnate suhe maramice (paket) 1 x 20 g
-Guma za žvakanje (paket) 1 x 15 g
-Čačkalica

Ukupno: 1,243 g
« Zadnja izmjena: 03 Veljača , 2015, 20:25 od Gorštak »

*

Online Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
Re: CSO na naš način
« Odgovori #1 u: 17 Listopad , 2014, 20:42 »
Sviđa mi se sve osim ručka. Umjesto juhe bi uzel šunku u konzervi koja sr može prepeči i zaliti sa grahom il slično.

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »
Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #2 u: 17 Listopad , 2014, 20:46 »
Išo sam namjerno na mješovito pošto je Šunka za večeru pa da se ne ponavlja, da bude različito ... kalorijski se vjerovatno i dopunjava tako ... no to je neka moja vizija CSOa .. dajte vi i svoje napišite ajde  :D

*

Online Preppy

• *
  • 4179
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #3 u: 17 Listopad , 2014, 20:52 »
Trebal bi znati kolko grama imaju namirnice....

Via Tapatalk
Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #4 u: 17 Listopad , 2014, 20:52 »
Meni broj 2

Doručak

-Konzerva ribica  1 x 115 g
-Med 2 x 20 g
-Dvopek
-Čaj (razni okusi) 5 x 3 g

Ručak

-Instant noodles juha (razni okusi) 1 x 60 g
-Čufte 1 x 400 g
-Dvopek

Večera

-Mesni narezak 1 x 150 g
-Dvopek

Topli napitak i desert

-Snickers čokoladica 1 x 75 g
-Instant kava 3 u 1 (razni okusi) 2 x 15 g

Dopuna Hrane

-Kikiriki 1 x 50 g
-Dvopek 1 x 250 g

Higijena

-Vlažne maramice (paket) 1 x 30 g
-Papirnate suhe maramice (paket) 1 x 20 g
-Guma za žvakanje (paket) 1 x 15 g
-Čačkalica

Ukupno: 1,288 g
« Zadnja izmjena: 03 Veljača , 2015, 20:27 od Gorštak »

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #5 u: 17 Listopad , 2014, 20:53 »
Citat: "CroPrepper"
Trebal bi znati kolko grama imaju namirnice....

Via Tapatalk

Pa ti piše .. za sve navedeno sam gledal na internet shopu od Konzuma, tak da je gramaža stvarna .. ipak sam si dal truda  :goodday:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #6 u: 17 Listopad , 2014, 21:02 »
Možda ubacit 50-ak grama dekstroze (grožđani šećer, ima u DM) za poslije napora? To ima oko 367,2 kcal/100g pa nije loše ubacit u vodu/čaj/cedevitu za boost
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #7 u: 17 Listopad , 2014, 21:04 »
Napravi popis i ubaci da vidimo jel bus prekoracil 1,3 kg paket CSOa .. inace nisam to navodil jel nisam to nikad probal ni konzumiral, pa mi nije ni na pamet palo hehe

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #8 u: 17 Listopad , 2014, 21:27 »
Ovi tvoji meniji mi se sviđaju, samo izbacit 50 grama dodatnog dvopeka i ubacit dekstrozu.
Korištenje:
Citat:
Dekstroza (glukoza) ima visok glikemijski indeks i predstavlja prost šećer koji se izuzetno brzo apsorbuje. Dekstroza je poznata među bodibilderima i sportistima jer izaziva skok insulina i učestvuje u obnovi glikogena u mišićnim ćelijama (rezervi ugljenih hidrata) koji se troši treningom. Ako imamo na umu da je period nakon treninga, pogotovo prvih par sati nakon odrađenog treninga, najbitniji - ovoga puta fokusirajući se samo na obnovu rezervi energije u mišićima - uloga dekstroze može biti veoma značajna.

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #9 u: 17 Listopad , 2014, 21:39 »
Dalo bi se tu poradit na gramaži, stvar je u tome kaj sam ja našel pakiranja na web shopu i to su original deklarirane gramaže pakiranj, npr netrebaš cijeli paket vlažnih maramica ima ih 10, uzmeš 3, tak i suhih maramica isto 3, kaugume 3, smanji se gramaža također i Dvopeka to je cijeli paket ogromni 250 grama vjerovatno je i manaj količina dovoljna ...

cedevita je recimo 19 grama ono najmanje pakiranje za 3 deci kak daju u kaficima, kava je ona nescafe 3 u 1 za jednu salicu, takodjer i 5 g ima vrecica caja za jednu šalicu  ...

Zato sam rekao da je onaj CSO kaj se nudi ko HV pljuga, da možeš složit boljeg ... ovo bum svakako probal jednog barem složit

*

Online poljičanin

• *
  • 1845
  • 18
« Odgovori #10 u: 17 Listopad , 2014, 23:36 »
Evo, Gorštak me izazvao da napravim jedan CSO. Zahvaljujem na pozivu, ali, na žalost, nemam vremena. Kasnim s nekim znanstvenim radom, pa nemam vremena za kopanje po forumu.

Po onom što su mi pričali naši vojnici koji su bili u Afganistanu, HV CSO je ekvivalent Mercedesu među automobilima.

HV CSO je Podravkin proizvod, i oni su onda koristili svoje artikle za kompletiranje obroka.

Pazite, to su jako dobri i uravnoteženi obroci. Jedno je naše pisanje po forumu, a drugo kada postoje okviri i uvjeti prehrane, tablice potrošnje kalorija, proračun dnevne  potrošnje u normalnim i borbenim uvjetima. Istina, ovi iz razvijenijih zemalja imaju bolju dopunsku opremu, ali obroci su im katastrofa. Mislim, ovo je stvar običaja i ukusa, svakog od na osobno i njegovih apetita. Ali, prema pričanju nekih vojnika koji su bili u Afganistanu, HV CSO se mijenjao za bilo koji drugi u omjeru 1 :  3 ili više. U izboru između dobrog obroka bez opreme i nekog punog gadgeta s lošom hranom, obrok je uvijek obrok.

*

Offline emil

• *
  • 4
  • 0
Odg: CSO na naš način
« Odgovori #11 u: 10 Ožujak , 2015, 17:45 »
Mislim da bi bilo dobro dodati i neke sardine ili sl. u konzervi. Jedino je problem što su sve te konzerve teškei nezgrapne. Gotova jela su isto ok ali su kod nas od 15-20 kuna (strašno). jedino sam vidio u LIDL-u fažol sa mesom po 9,99 i mogu reći da nije loš čak i hladan. Zgodno je ubaciti i one male Cedevite za čašu soka da podigne energiju. Od ostalih stvari zgodno je ubaciti komad alu folije (ne zauzima puno mjesta a može poslužiti i kao posuda, koja mala vrećica šećera koju dobijete u kafiću uz kavu, mali med u vrećicama, bombončiće fruktoze pojedinačno pakirano ima u DM-u, kineska juha u vrećici 1,49 kn u Kauflandu (nije loša zelena iako ima raznih okusa, kutija šibica, žvakaće u listićima kao što su nekad bile Wrigley's Spearmint, malo kikirikija i sve to dobro vakumirati.

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #12 u: 10 Ožujak , 2015, 19:46 »
Kad uhvatis vremena probaj sastavit nesto tipa ovo moje gore, al na svoj nacin ... rado bi videl sastav tvog CSOa  :thumbs: .. slazem se da mozes ubacit sta ti srce pozeli

« Odgovori #13 u: 29 Siječanj , 2017, 22:46 »
ovaj zadnji je moj da se usput pohvalim a ujedno je bil i jedan od vecih paketa... namjerno sam isel na kilazu da vidim koliko moze otprilike hrane stat unutra u paket a i posto je vise baziran na civilno dal sam si i malo oduska!! ;) :ples:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #14 u: 30 Siječanj , 2017, 18:32 »
Dobar neki čelnđ :) fora mogo bi i ja probat se poigrat koji dan. makar nemam vakuumirku..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #15 u: 31 Siječanj , 2017, 18:52 »
CROMBAT A 24H

Dinner - more light dinner with seafood
Shrimp flavour instant noodle

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Di se nabavljaju najlakše ovi instant nudli sa okusom šrimpa? Mislim, gdje ih ima a da nije onako posebno tjedan morskih plodova il tak nešt?

EDIT: Našao u Kauflandu s piletinom, nekih 7.5kn
« Zadnja izmjena: 31 Siječanj , 2017, 20:54 od Okibex »

*

Offline Gorštak

• 3359
  • 10
« Odgovori #16 u: 02 Veljača , 2017, 21:19 »
Odlični ste dečki,nabasal na vas na YT slučajno ... svaka Vam čast  :thumbs: :thumbs: i konačno da je netko napravil svoj CSO ili MRE  :grdiples: :grdiples:

*

Online poljičanin

• *
  • 1845
  • 18
« Odgovori #17 u: 03 Prosinac , 2018, 21:21 »

Zanimljiv tekst u javnim glasilima o IBO-u.

*

Offline FrankyRC

• **
  • 37
  • 1
« Odgovori #18 u: 03 Prosinac , 2018, 21:52 »
još kad bi se rješili konzervi i uveli neku laganiju ambalažu gdje bi im bio kraj. A nebi naodmet bilo ni kakvo mini kuvalo za podgrijat konzervu. Hepo kocke i slične tabletice su ko stvorene za takve zadatke a ne zauuimaju puno prostora ni težine

*

Online poljičanin

• *
  • 1845
  • 18
« Odgovori #19 u: 12 Veljača , 2019, 23:21 »
Dobio sam tri obroka: britanski, poljski i američki.

Britanski je bio otvoren i dobio sam samo sadržaj, ne znam koji je tip, poljski S-R-9 i američki Menu 15, Mexican style, chicken stew.

Djeca su mi ih ekspresno razmontirala, tako da više ne znam što čemu pripada (na poljskom omotu piše sadržaj, pa je makar to jednostavnije).

Nakon entuzijastičnog otvaranja pojednih obroka, razočarenje okusom do sada otvorenih jela je dovelo do takvog razočaranja kod njih, tako da više ne žele ni pokušati otvarati jela. Njihov zaključak: u tim obrocima sve je izvrsno, što god nije za jelo.