Radioamaterska licenca

• 155 replies
  • 15078 views
*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Radioamaterska licenca
« Odgovori #140 u: 02 Veljače , 2019, 08:22 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ti se i tak ne javljas .. kak bi onda dosel na rostilj,licencirani radio amater a kad ga got zoves nema ga na Bandu ccc 9A3AZY vise si slusal dok si bil bez dozvole haha ajde ajde

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Tebi se više nitko ne javlja na bandu....hahaha
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #141 u: 02 Veljače , 2019, 10:18 »
Mislis zato kaj nisam na R6 haha da da dobro,al akcija je na simplexu .. a i dok mi se tvoj frend Tomek 9a3atw javlja ja se ne sekiram .. uredno SKEDamo svaku vecer mucki provokatoru bas si zlocest

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #142 u: 02 Veljače , 2019, 14:31 »
Netko tu mulja...
9A3AZY

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #143 u: 02 Veljače , 2019, 14:37 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Netko tu mulja...
Pa nemoj onda muljat

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #144 u: 02 Veljače , 2019, 14:40 »
Čujem ja neke decke na simplexu 16 i 19 da niste to vi? 🤔

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #145 u: 02 Veljače , 2019, 14:42 »
Čujem ja neke decke na simplexu 16 i 19 da niste to vi?
Mi obicno pricamo na 16 i 17 .. kad dodje stiskavac onda se prebavimo na alfa aimplex

Koji je tvoj QTH kolega?

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #146 u: 02 Veljače , 2019, 15:42 »
Rijeka inace, al sam bio na Bjelolasici i cuo sam nekoga na 16 i 19.

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #147 u: 02 Veljače , 2019, 19:22 »
Čujem ja neke decke na simplexu 16 i 19 da niste to vi?
Mi obicno pricamo na 16 i 17 .. kad dodje stiskavac onda se prebavimo na alfa aimplex

Koji je tvoj QTH kolega?

i onda ja muljam....hahahaha...ne kaže se alfa aimplex...hahahahaha
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #148 u: 02 Veljače , 2019, 19:40 »
Nije nit meni jasno kaj znaci alfa simplex. Mozda herpes simplex? Ili neki podkanal?  :D
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #149 u: 02 Veljače , 2019, 19:42 »
Podkanal simplexa :D

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #150 u: 02 Veljače , 2019, 19:55 »
Zovite kak ocete doticne medju kanale,al starija ekipa sa Banda iz zove alfa simpleksi ...

Vidim ja puno ljudi ovdje cjepidlaci i hvata se za svaki q*** .. onda se cude kaj forum umire i nitko ne pise nis,tak da bum i ja povlekel rucnu,pusa Antun uzivaj u trolanju,kad si skrt platit pivu hahah ... i ne durim se,boli me lulek,samo mi se neda nadjebavat s nikim .. zivili vi meni

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #151 u: 02 Veljače , 2019, 20:23 »
Zovite kak ocete doticne medju kanale,al starija ekipa sa Banda iz zove alfa simpleksi ...

Vidim ja puno ljudi ovdje cjepidlaci i hvata se za svaki q*** .. onda se cude kaj forum umire i nitko ne pise nis,tak da bum i ja povlekel rucnu,pusa Antun uzivaj u trolanju,kad si skrt platit pivu hahah ... i ne durim se,boli me lulek,samo mi se neda nadjebavat s nikim .. zivili vi meni

Hahahaha ja škrt pivu platit, a ti roštilj speči...hahahaha
Al dobro... očito je da samo ti se smiješ šaliti na takav način, a kad dobiješ povrat...onda se naduriš...pusa micek i sretno ti na bandu
« Zadnja izmjena: 02 Veljače , 2019, 20:25 od Antun »
9A3AZY

*

Offline SaS

• 281
  • 2
  • Scout and Search
« Odgovori #152 u: 02 Veljače , 2019, 22:11 »
Ekipa moram se pohvaliti danas sam sretan i dobio sam dodatnu motivaciju da položim radioamaterski ispit a razlog je sljedeći, uspio sam kupiti jednu dodatnu komponentu za moju antiknu hf stanicu Yaesu Ft-301 koju imam u kompletu sa napajanjem Fp-301 a sada sam tome pridodao i orginalni osciloskop Yo-301

Još mi nedostaju dvije eksterni tuner Fv-301 i antenska kutija Fc-301 da moja kolekcija bude kompletna, volim te stare uređaje imaju dušu, premda će dosta vremena proći dok uspijem sve skupit jer mi je za ovo trebalo 2 godine i puno sreče ipak sam sretan ovo mi je veliki korak ka cilju.GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Hodam polako, ali nikad unatrag.

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #153 u: 03 Veljače , 2019, 00:04 »
Samo ti treba rezonantna antena za početak pa onda ne trebaš nit tuner nit nis. Al ak voliš skupljati zakaj ne.
Gorki kaj se cinoberaš mam. Pa i ti voliš zafrkavat.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline worbrc

• *
  • 163
  • 4
« Odgovori #154 u: 03 Veljače , 2019, 19:18 »
svatko tko ima radioamatersku licencu zna kako se označavaju FM kanali. V i broj na 2m, U i broj na 70cm.
Nekad, kad se prelazilo sa AM na FM a aktivnosti na 70cm skoro i nije bilo. Nekad kad su stanice imale kristale a ne PLL bilo je komplicirano imati puno kanala. Razmak između kanala je bio 25kHz. R0, ulazna frekvencija je 145 MHz. Dalje idu kanali po 25 kHz i frekvencija kanala je 25kHz x broj kanala + 145 MHz. Za repetitore je to ulazna frekvencija.
Kad su stanice dobile PLL, a povećala se potreba za više kanala između ovih 25 kHz su ubačeni kanali na 12,5 kHz. Kanal za 12,5 kHz viši je alfa. S20 = 145,500 S20A 145,512 5.
Bez obzira na službenu oznaku V i broj, svi se na 2m snalaze oznakama koje su bile prije 40 godina. Čak i novi amateri. To se zove tradicija :) :)
R0, S17, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #155 u: 03 Veljače , 2019, 20:45 »
Mislim da je bilo svima jasno o čemu se radi, samo smo zezali malo Gorkija jer on voli zezat a ne voli kad se ga zeza  :pikanje:
Ali hvala na info kako je to nastalo.