Kombinacija hammock suspenzije

• 4 replies
  • 863 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4624
  • 24
  • Spol: Muški
Kombinacija hammock suspenzije
« u: 11 Svibanj , 2014, 13:13 »
Eto, neznam kolko od vas koriste Hammock. Mene jedno vrijeme mučilo, kako ću ga objestiti. A nisam htio dat one pare za Tree-huggers, ili karabinjere jer oni takinak ne valjaju kad kiša pada.

Danas sam učinio eksperiment (ma nema šanse da sam u nedjelju miran). Objesio na moju metodu suspenzije i pustio vodu da teče preko špage - kao simulacija kiše.
Problem kod hammock kampiranja je da kada kiša pada ti ona po špagi teče do hammocka i namočiš se. Ova moja metoda je dosta efikasna. Još dodaš drip line i da vidiš. Upravo konvertam video pa stavljam ovdje da vidite o čemu pričam.  :goodday:
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Gorštak

• 3451
  • 12
Re: Kombinacija hammock suspenzije
« Odgovori #1 u: 11 Svibanj , 2014, 13:45 »
zar nebi jedan cvor nasred spage koja povezuje hammock i drvo bil dovoljan da sprijeci protok vode po samoj spagi do hammocka ??

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #2 u: 11 Svibanj , 2014, 14:58 »
Citat: "Gorštak"
zar nebi jedan cvor nasred spage koja povezuje hammock i drvo bil dovoljan da sprijeci protok vode po samoj spagi do hammocka ??

Ne, ako itko zna-znam ja. :)

Dril line ili vilica kako mi kazemo, koristi se na bivku ili bilo cemu gdje ti voda konopom moze doci do tebe. U tom slucaju, recimo kod bivka jer je najlakse objasniti, kako imas konop oko dva stabla, voda ce se cijediti unutra. Da to sprijecis, odprilike na pola puta od cerade/tarpa do stabla vezes komad uzeta od oko 30cm do kojega voda dolazi, namace ga i tece gravitacijski uz njega, tj. prema dolje. Mozes svezati i pet vilica ako zelis, a preporucljivo je po jacem pljusku jer ti voda kad tad uci.

Jos jedna metoda postoji a zovem ju 'prsten'. Jednostavno oko uzeta napravis prsten izolirkom par mm debel i malkice namastis 2cm konopa ispred prstena, 2cm poslije i sam prsten.
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 4624
  • 24
« Odgovori #3 u: 11 Svibanj , 2014, 15:15 »
Ja sam skužio da ako uzmeš mekani parakord, negdje 20cm i napraviš prusik čvor sa najmanje 2 zavoja, da 90% vode odvodi. Ako napraviš 2 za redom, sumnjam da će ti doći unutra voda.

*

Offline Preppy

• *
  • 4624
  • 24
« Odgovori #4 u: 11 Svibanj , 2014, 18:09 »
Evo moja simulacija kiše i mojeg setup-a.

[youtube:8331gkfl]IxISLQS6UPw[/youtube:8331gkfl]