Borbeni prsluk

• 7 replies
  • 255 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2356
  • 23
Borbeni prsluk
« u: 24 Listopada , 2020, 23:53 »
Preturao sam po ormaru u potrazi za nekim stvarima i naletio na svoj borbeni prsluk, iz rata. Kako sam bio na odlasku na kraće planinarenje, iskoristio sam ga umjesto ruksaka - voda, mobitel, baterija, keksi, suho voće i durbin. Odavno ga nisam koristio i baš sam se iznenandio koliko je praktičan za takve stvari - pretinci za spremnike sad služe kao izvrsni džepovi za raznovrsnu opremu, koja onda uopće ne smeta. Jano, nije za dulja planinarenja, ali ovako izvrsno služi.

To je ovakav prsluk:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Koga zanima, evo malo više o borbenim prslucima:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Online Bushcraft Wolf

• *
  • 1107
  • 11
  • Spol: Muški
Odg: Borbeni prsluk
« Odgovori #1 u: 25 Listopada , 2020, 01:05 »
Ja tako koristim Alice uprtače,plus nabavio sam si torbicu od UK gas maske.

Znaci imam torbicu sa čuturicom,šalicom i poklopcem...dvije torbice od M16 okvira,torbica za kompas i torbica za prvi zavoj.

U to mi stane sva oprema za dnevni izlet,ako uzmem i UK torbicu za masku onda mi stane u to sve za jedno noćenje.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 4838
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #2 u: 28 Listopada , 2020, 12:49 »
Ja sam imao lijep prsluk za vrijeme kad sam se bavio airsoftom. Otraga je bio skroz otvoren da si mogao ruksak nosit a naprijed 4 velika spremnika, bocno jedan velik spremnik za neke stvari. Vise slicio na neki ruski tipa ovo:

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline dado-Lepoglava

• **
  • 88
  • 2
  • Preživi, ako ne želiš da umreš...
« Odgovori #3 u: 28 Listopada , 2020, 18:45 »
Osobno mi nisu praktični borbeni prsluci za bilo kakve aktivnosti po pitanju boravka  u prirodi. Koristio sam torbicu zaštitne maske engleske vojske koja mi se kod dugih šetnji također pokazala nepraktična jer mora visjeti na opasaču i remenu koji ide preko ramena da bi bila fiksna i nebi smetala. Napravljena je od tvrđeg materijala pa se odbija od bokova kada hodaš, a to mi baš ne odgovara. Sad ju koristim kao torbicu u koju ide posuđe za kuhanje  i sve potrebno za kuhanje te objesim na ranac.  Sad od nedavno  koristim "chest pouch" za kraće izlete, a ranac za duže destinacije. Znači nosim veliku torbicu koja ide na prsa i sve kaj mi treba pri ruci stavim u nju (nož, vatra, suzavac, prvi zavoj, napitak, mobitel...)  Dobra mi je za šetnje i bicikli jer mi ne smeta na bokovima i  nesmetano se krećem. Davno sam poklonio australski borbeni prsluk koji je dotičnom gospodinu poslužio umjesto ranca za  spremanje stvari prilikom kraćih šetnji. Znam da ga je dugo koristio. Svako sredstvo je upotrebljivo, ali ne  i nužno savršeno za neku aktivnost.
Neću ništa napisati...utvrdite sami kad me upoznate...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 4838
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #4 u: 29 Listopada , 2020, 12:24 »
Za boravke u prirodi sam uvijek koristio ruksak. Iako sam imal ovaj borbeni prsluk, nikad mi nije palo na pamet da ga koristim za setnje prirodom. Kao prvo, malo mi je cak i neugodno ako sretnem druga planinara a ja hodam kao da sam na vojnoj vjezbi. Kao drugo, nekako mi to nikak ne sjeda imati veci teret na prsima. Mada nikad nisam probal planinarit ili setat prirodom sa teretom na prsima tipa chest pouch, ali vidim po netu da dobiva sve vise i vise popularnosti.
Bocne torbice na remenu nit ja nikad ne nosim bas iz razloga da cimbaju kod svakog koraka.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline worbrc

• *
  • 168
  • 4
« Odgovori #5 u: 29 Listopada , 2020, 18:24 »
Za borbeni prsluk bas i nisam. On je napravljen za vojnika i prilagođen njegovim potrebama. Valjda

Ja sam poprilican strasljivac. Pa nosim neke stvari po đepovima. Ako se desi nesto neplanirano i ostanem bez ruksaka moram se snaci sa onim sto je na meni. Na meni su kompas, gps, mobitel, radio stanica, fuckaljka. Ako je frka, ona se puno dalje cuje a i ne izgrebes grlo deruci se.

Borbeni prskuk ne jer ima mjesta za spremnike. Koliko ce ta mjesta biti zgodna za stvari druga prica. I, ne smeta me nositi maskirno. Ali, opet ja strasljivac. Ako imam jednaku kvalitetu rađe cu izabrati crveno ili zuto. U situaciji stani pani uocljivije od maskirkog
R0, S17, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline poljičanin

• *
  • 2356
  • 23
« Odgovori #6 u: 31 Listopada , 2020, 22:31 »
Svakako nije za dulje ture, jer to je puno malih spremnika. A što se tiče military looka, viđam ih često na ribičima, njima odgovara puno malih pretinaca, međutim nisam vidio da ih itko komentira u tom smislu.

*

Offline Preppy

• *
  • 4838
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #7 u: 04 Studenoga , 2020, 08:57 »
Vjerojatno nitko ne komentira ribiće jer se etablirala slika ribiča koji ima šešir pun mušica i prsluk sa raznim mušicama i mamcima kako stoji uz rijeku i mušičari. GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk