9A POTA program

• 4 replies
  • 198 views
*

Offline 9a5can

• **
  • 19
  • 0
  • Spol: Muški
9A POTA program
« u: 10 Rujna , 2020, 21:54 »
Poštovane kolegice i kolege,
Ovim putem vas obavještavam da su Hrvatski nacionalni parkovi i parkovi prirode uvršteni u POTA Parks on the Air program.
Popis referenci i osnovne informacije za aktivatore i lovce možete pronaći u PDF dokumentu koji je priložen uz objavu. Detaljnije o programu se može saznati direktno na Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Kako bi sudjelovali u programu, potrebno se registrirati na gore navedenom linku. Jedna od zanimljivih stvari u POTA programu je da je dovoljno svega 10 QSO-a kako bi se priznala aktivacija, što je vjerujem interesantno QRP/P operaterima. Što se tiče logova i nagrada, o njima se za sada brine ekipa iz S.A.D-a.

Pitanja u vezi 9A POTA programa možete postaviti ovdje na forumu ili u FB grupi 9A Parks on the Air – POTA, administrator POTA programa u 9A je 9A5CAN Nikola tj ja  :D
FB grupa globalnog POTA programa je: Parks on the Air (POTA)

Dinara je danas trebala biti proglašena parkom ali nisam pratio rad sabora pa onda nisam u toku. Tako da je za sada INACTIVE, čim dobijem informaciju da je službeno budemo ju prebacili u ACTIVE.

Želim vam puno uspjeha u aktivacijama i lovu.

*

Offline Frosty

• 147
  • 4
Odg: 9A POTA program
« Odgovori #1 u: 11 Rujna , 2020, 20:04 »
Nice..Nikola tnx za info. Nego, koji su kriteriji za izbor referenci? Samo NP ili i druga područja kojekakvih zaštita i kategorizacija.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Super, znači dođeš negdje i radiš FF,9ANP, POTA-u, SOTA-u....All in one.

*

Offline 9a5can

• **
  • 19
  • 0
« Odgovori #2 u: 11 Rujna , 2020, 20:26 »
Što se tiče kriterija, jedan od meštara iz POTA programa kaže slijedeće: "Only National and State level parks and wildlife/conservation areas qualify under the POTA rules" isto to piše i na stranicama. E sad ostala zaštićena područja bi možda mogli dodati ako su državna. Imaš koji prijedlog?

Što se tiče rada od jednom, ja nemam ništa protiv ali ako radite POTA program onda prvo zovete cq za pota i kasnije pitate sugovornika želi li i ostale reference. Mislim da bi to bilo fer.

Samo mala napomena ako stavljate neke postove u grupu na facebooku parks on the air POTA (ne 9A) kod njih je zabranjen svaki vid reklamiranja drugih programa tipa WFF, COTA,IOTA... piše sve u FAQ na parksontheair.com

*

Offline Frosty

• 147
  • 4
« Odgovori #3 u: 11 Rujna , 2020, 20:33 »
 Ima tu na linku kojekakvih područja..ne znam. Kamačnik, Crna mlaka, Klek.....Maksimir?

Aktivan si ti stari moj, aprs, dmr, POTA...respect :pivo:
« Zadnja izmjena: 11 Rujna , 2020, 20:43 od Frosty »

*

Offline 9a5can

• **
  • 19
  • 0
« Odgovori #4 u: 11 Rujna , 2020, 21:09 »
Proučio sam kartu i javio sam se kolegi koji je zadužen za mapiranje, sada čekam odgovor ali 90% sam siguran da će se moći dodati svi parkovi za koje je izdano riješenje od strane nekog državnog tijela. Kada dobijem neku konkretnu informaciju javim ovdje.