Omiljeni koad odjeće

• 3 replies
  • 961 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2280
  • 22
Omiljeni koad odjeće
« u: 29 Lipnja , 2020, 00:18 »
U mom djetinjstvu su postojala dva kultna komada vojne opreme, odnosno odjeće, koji su imali statusni simbol za one koji su ih nosili:

1. US vojna jakna M65, u narodu popularno zvana "vijetnamka"

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

2. Njemačka vojna jakna s kapuljačom

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Zanimljivo je kako danas ne postoji tkav kult nošenja neke vojne opreme kao što je to bilo s tim jaknama onda.

Komad opreme koji sam dugo nosio i bio mi je drag, je bezrukavnik HRM-a. Postojala su dva modela, oba tamno-modra, a ovaj moj je onaj s kapuljačom i velikim džepom na leđima.

To je bezrukavnik ovakvog kroja, i bio je rijedak. Ja sam ga volio zbog kapuljače i puno korisnih džepova: često mi nije bio potreban ruksak jer je sve stalo u jega, osobito u taj veliki džep preko čitavih leđa.

*

Offline GoranM

• 115
  • 2
  • Spol: Muški
Odg: Omiljeni koad odjeće
« Odgovori #1 u: 29 Lipnja , 2020, 00:36 »
Merino duge gace :D

*

Offline nik4cro

• *
  • 32
  • 0
« Odgovori #2 u: 01 Srpnja , 2020, 15:37 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
U mom djetinjstvu su postojala dva kultna komada vojne opreme, odnosno odjeće, koji su imali statusni simbol za one koji su ih nosili:

1. US vojna jakna M65, u narodu popularno zvana "vijetnamka"

Za mlade forumaše, zvala se i "Tankerica", ako negdje čuju taj izraz, da znaju o čemu je riječ iako je originalna Tankerica bila također zelena jakna slična ovoj na fotki, imala je podstavu kariranu i na unutarnjem džepu je pisalo Tanker, imao sam sreću da sam jednu originalnu kupio u Posredniku kraj Petrove crkve, trajala mi je preko 20 godina, a onda je naprosto "nestala"  :smrc:
Samo pozitiva!

*

Offline margo

• *
  • 122
  • 1
« Odgovori #3 u: 05 Srpnja , 2020, 14:28 »
Ja moju vijetnamku imam i dan danas i nezamjenjiva je i za u prirodu i za po gradu

Poslano sa mog Armor_2 koristeći Tapatalk