Koax i gubitak..

• 3 replies
  • 284 views
*

Offline Delta

• **
  • 34
  • 0
  • Spol: Muški
Koax i gubitak..
« u: 04 Lipnja , 2020, 09:35 »
evo jedne jako intresantne teme..   

Neznam dali ste se pitali:   Koliko wati stigne do moje Antene ?
Mene je intresiralo, sam sam malo  skupljo informacije po netu..  i mogu vam reci da sam ostao iznenadjen.

Evo napravio sam jednu malu  Tabelu :

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

znam da nitko od vas nema 100 m Koaxa, ali tako nam prodavaci napisu za Koax ...

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
Odg: Koax i gubitak..
« Odgovori #1 u: 04 Lipnja , 2020, 17:59 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #2 u: 04 Lipnja , 2020, 18:13 »
Zato najrađe koristim open wire feeder. Gubitak na 35 metara je manje od 5W. Koax je najgori izbor za feeder. Ali je najlakše koax razvući tak da se ide u kompromis.

Ovdje radim na doublet antenu napajanu s open wire feederom na 12m visine. Dodao sam i 20 metara na štekere da mogu u kuću speljat feeder.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Delta

• **
  • 34
  • 0
« Odgovori #3 u: 05 Lipnja , 2020, 15:38 »
da, to je ok.
ali ne mogu ja  open wire Feeder  u mom slucaju koristit,  ja imam oko 20 metara RG 58 MIL , sproveden kroz dimnjak .. (koji se vise ne koristi)   
Postoji altenativa: Aircell 7 ,  Ecoflex 10/ 15   i jos neki  ali su dosta skuplji.