Slatkiši u planini

• 2 replies
  • 99 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2272
  • 21
Slatkiši u planini
« u: 31 Svibnja , 2020, 23:53 »
Kad se pojaviš na nekakvom vrhu, meni je osobit gušt, uz pogled, servirati i nakavu kavu, u pravilu instant - lakše se pripremi.

A uz kavu - i nekakvo slatko.

U pravilu je to koja kockica tamne čokolade ili čokolade za kuhanje (najbolje podnosi vručinu), a osobito cijenim i štrudel od jabuka s višnjama.

Da čujem ostale članove foruma: čim se vi zasladite u planini?

*

Offline nik4cro

• *
  • 32
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Slatkiši u planini
« Odgovori #1 u: 02 Lipnja , 2020, 12:49 »
Kad ti imaš sreće. Ja gdje god se popnem puše za poluditi, a na ozbiljne ture ne cukam ništa viška pa ni malu termosicu i kavu pijem kad vjetar dozvoljava da si zagrijem vodu na kuhalu u šalici. Što se šećera tiče tu pazim da se ne "zasladim" sa nečim što će me "jako" podići, to su obićno stvari od bijelog rafiniranog šećera pa i groždjani šećer. Takve stvari nakon što me brzo "dignu" opasno me "spuste" za kratko vrijeme i onda sam u problemu. Pogotovo kod dugih pješačenja preko 30 km dnevno pazim što jedem jer oscilacije nisu dobre. Meni to ne udari na "snagu" ali u glavi sam nekako čudan, volja popusti nekako,  a za duže ture znamo da je ono što se zbiva u glavi presudnije od kondicije. Ja radije budem gladan par sati pred kraja dana i noćenja. U camel bagu u ruksaku je uvijek čista voda ali napravim si napitak iz DMa u plastičnoj flaši 1.5 l i to me dosta zasladi i nije tak lošeg okusa. Od slatkica nakupujem u Decathlonu kvalitetnijih energetskih pločica pa uzmem dvije tri za svaku turu i to mi je jedini šećer. Iako ne volim umjetne stvari ipak su te energetske pločice dobre jer "otpuštaju" po malo i drže te "visoko" dosta dugo. Nema oscilacija. Što su skuplje to su bolje... Ponesem naravno i suhog voća, koju suhu šljivu, smokvu ili jabuku no to jedem samo kad stignemo na konak i poslije večere da se malo zasladim ali štrudle  :D  :thumbs:
Samo pozitiva!

*

Offline FrankyRC

• 223
  • 3
Odg: Slatkiši u planini
« Odgovori #2 u: 02 Lipnja , 2020, 21:06 »
Na turama inače rjetko pravim duže pauze (osim naravno za obrok). Ovisno o tajmingu dosta tih dužih pauza sam iskoristio i za kuhanje kave. Slatko izbjegavan jesti na turama prvenstveno radi izazivanja žeđi, osim na baš gadnim turama i velikim hladnočama. Šečer nam malo vrati snagu, a i malo ubrza cirkulaciju šta dobro dođe na hladnoči. najčešče su to neke random čokoladice il keksi(koje mi padnu šaka prilikom pakiranja). Dok se planirano nose određene namirnice il sastojci za konzumiranje na prenočištu iltiga odredištu, al to je več za neku drugu temu