Pranje termosica

• 7 replies
  • 142 views
*

Offline worbrc

• *
  • 140
  • 4
  • Spol: Muški
Pranje termosica
« u: 12 Svibnja , 2020, 18:13 »
Zanima me kako perete termosice, čuturice, flaše. Kako spriječiti da se ne stvori nešto zlobno unutra kad duže stoji?

Ja perem toplom, vrućom vodom i praškom. Isperem, ali se uvijek pitam da li je nešto ostalo. I kad vratim čep, neznam da li se osušila iznutra kako treba. Ako je dugo stajala a nije korištena prvo stavim malo izosana i tople vode i drzim unutra neko vrijeme. Onda bacim i isperem.

Primjedbe, pokude, pohvale, sve je dobrodošlo
R0, S17, S20, S22, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
Odg: Pranje termosica
« Odgovori #1 u: 12 Svibnja , 2020, 19:23 »
Perem sa sitnim pjeskom i ocat (tresti dugo) za zasusene termosice (ili riza umjesto pjeska), pa onda soda + ocat. Ne cuvam ih zatvorene nego otvorene inace se zasmrde.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #2 u: 13 Svibnja , 2020, 07:29 »
Sa cetkom i deterdjentom. Ne spremati zatvorenu.
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #3 u: 13 Svibnja , 2020, 10:46 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Sa cetkom i deterdjentom. Ne spremati zatvorenu.

Ma te četke čika ne valjaju. Koristiš one za čistiti flaše? Premekane su i rijetke.. Vjerojatno zbog toga jer kod nas prodaju lošu kvalitetu.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #4 u: 13 Svibnja , 2020, 15:42 »
One za dječje bočice su dobre. Tvrđe su i imaju zakrivljen vrh ili spužvicu. Tak da možeš do svakog kuta čuturice.
9A3AZY

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #5 u: 13 Svibnja , 2020, 15:44 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #6 u: 13 Svibnja , 2020, 21:34 »

e to mi izgleda dobra stvarcica  :thumbs:

*

Offline poljičanin

• *
  • 2260
  • 21
« Odgovori #7 u: 16 Svibnja , 2020, 23:24 »
Uglavnom sam se prebacio, pored mjehova, na inox boce.

Pri kupnji svake od njih, tvornica navodi da se koriste samo za vodu. Zašto, ne znam, moguće da se pri korištenju nekih napitaka, npr. sa soli, događaju određene reakcije, moguće štetne po korisnika, moguće štetne po bocu.

Svakako, ja se preporuka držim, a sva ostala pića realiziram na mjestu konzumacije (npr. cedevita, čaj, kava) ili otapanjem u šalici/čaši, ili kuhanjem na terenu, ili ponesem vrelu vodu u termos boci.

To mi pojednostavljuje kasnije održavanje. Inače, boce najprije promućkam vrelim octom (otapa kamenac), na nakon toga dezinficiram otopinom sode i isperem. Samo grlo boce operem blagim deterđentom i isperem.

Boce sušim dva dana, okrenute naopako i pohranjujem otvorene, sa samo naslonjenim čepom, da ne upada prašina.