Ljekovito bilje

• 6 replies
  • 242 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • Spol: Muški
  • 9A5ALX
Ljekovito bilje
« u: 03 Travnja , 2020, 14:08 »
Mislim da nemamo tu temu.
Prebolio sam gripu il koronu, neznam, sad me još muči malo suhi kašalj. Išao bi sad malo se prošetati šumom pa nabrati nešto plućnjaka ( Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ).
Jel ko kada pripremao čaj, ili koristio plućnjak za samolječenje? Jel se može kuhat sirova biljka il se mora sušit?

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
Odg: Ljekovito bilje
« Odgovori #1 u: 03 Travnja , 2020, 14:23 »
Kada god uhvatim priliku nabrati cajnu biljku, skuham caj od svjeze biljke. Dodatno naberem jos biljaka za susenje dok traje sezona te biljke. Susim ih da ih imam cijele godine, sto je i bit susenja. Jedino je stvar u drugacijoj pripremi caja. O visno o caju neki se cak i ne kuhaju, vec se preliju mlakom vodom i ostave da stoje preko noci

Recept za caj od svjeze koprive.
Grijte vodu sve dok ne prokuha.
Koprivu prelijte vrelom vodom te ostavite izmedju 5 i 10 minuta da odstoji.
Caj niposto nemojte pripremati u metalnoj posudi ili salici.
Nakon sto je kopriva odstajala u vreloj vodi, mjesavinu je potrebno procijediti, po zelji zasladiti i konzumirati.
« Zadnja izmjena: 03 Travnja , 2020, 15:43 od Antun »
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #2 u: 03 Travnja , 2020, 14:27 »
@Antun Jel nasjeckaš listove friške biljke ili baciš cijele u vodu?

Via Tapatalk
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #3 u: 03 Travnja , 2020, 15:39 »
Nasjecjam ili natrgam. Na taj nacin se pospjesuje lakse ispustanje sokova iz bilke.
« Zadnja izmjena: 03 Travnja , 2020, 16:20 od Antun »
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #4 u: 03 Travnja , 2020, 16:18 »
Evo. Čaj se hladi a ostatak se suši. Sad, čital sam da se navodno mora sušit na tamnom i hladnom mjestu. Ja sam ubacio na 35C u dehidrator. Valjda bu dobro. GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Via Tapatalk

*

Offline Antun

• *
  • 1114
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #5 u: 03 Travnja , 2020, 16:23 »
Susit se mora na propuhu u hladu. Ne smije se susiti na suncu. Zato su tako napisali. Zato kaj sunce ubije sve ljekovito u biljci i uvene i izgubi boju.
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4810
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #6 u: 03 Travnja , 2020, 16:26 »
A dobro, u dehidratoru nema sunca.

Via Tapatalk