Marame za lice

• 2 replies
  • 429 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2331
  • 23
Marame za lice
« u: 31 Prosinca , 2019, 21:20 »
Vidim, po hladnom vremenu, da ljudi koriste ovakve marame (uzorak je nebitan). Nekako, nemam baš povjerenje u to: teže se diše, a marama, kad se navlaži, još se i zaledi.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ili možda nisam u pravu?

Ovo mi je zanimljivo, ali nisam odavno bio na takvim hladnoćama da bi mi to trebalo....

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline kantonac

• *
  • 50
  • 1
  • Spol: Muški
Odg: Marame za lice
« Odgovori #1 u: 01 Siječnja , 2020, 01:51 »
Trenutno prebivam u Finskoj.. I tamo je bome zima...  :D tako da sam trenutno na ove dvije marame/podkape. 

Prva za prekriti usta i vrat,  a druga kad slikam po šumama.
Dobro griju..
Ali da.. Orosi se od daha i meni je taj vanjski sloj na -15 bio lagano smrznut.. Kao mraz .. Za sad ne smeta.. Ali nez kako ce biti na -25 s tim vlaženjem podkape.
Nisam primjetio da nešta puno teže dišem.

Ovaj tvoj drugi model mi se sviđa.
A vidjeh i da imaju podkape sa rupicama/ventilacijom u zonama disanja.. Tamo si neku takvu pribavim možda.

Evo jedna.  :D
« Zadnja izmjena: 01 Siječnja , 2020, 01:54 od kantonac »

*

Offline FrankyRC

• 243
  • 3
Odg: Marame za lice
« Odgovori #2 u: 01 Siječnja , 2020, 22:52 »
Takve marame dovro dođu na velikim hladnočama i jakim vjetrovima. Nažalost problem vlage iz disanja koji usred vremena ima rezultat vlaženja i ledenja marame, a isto tako i maglenja naočala nije još 100% riješen.
Na svojim početcima večinom sam koristio razne podkape (mahom vojnog porjekla) bilo one sa rupama za oči, one sa rupama za oči i usta, te one sa otvorom prkeko cjelog lica. Potom sam nabavijo neku kombinaciju podkape i maske. Naime nema tjemena i zatrvara se sa čičkom sa zadnje strane. ima otvor za oči i rupice isod nosa i na ustima za disanje. Od wundstoper materjala je i jako je topla iako je tanka. Sa njom sam imao najmanje navedenih problema.
Zadnje vrijeme najviše koristim palestinku ondosno shemagh kako ga nosim uvijek radi više svrha.
Te buf marame su dosta zgodne jel su višenamjesnke, mogu se koristiti kao kape, marame, podkape,...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!