Jakne na grijanje

• 3 replies
  • 408 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • Spol: Muški
  • 9A5ALX
Jakne na grijanje
« u: 19 Studenoga , 2019, 09:43 »
Baš sam surfao kroz Instagram i naleti reklama za jakne, koje u sebi imaju ugrađeno grijanje  :D
Sudeći po reklami, to su kineski proizvodi tipa onih hlača, rukavica i cipela, sa kojima možes skočit na čavlje i plivat kroz lavu, a svi znamo da to ne valja pišljiva boba.
Dakle, jakna ima u sebi baterije i grijače panele u stjenkama. Vidio sam one folije za podno grijanje i nisu debele, pa zar to moguće da ima tak nešto za 12V?
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline houdini

• 313
  • 4
Odg: Jakne na grijanje
« Odgovori #1 u: 19 Studenoga , 2019, 09:52 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Baš sam surfao kroz Instagram i naleti reklama za jakne, koje u sebi imaju ugrađeno grijanje  :D
Sudeći po reklami, to su kineski proizvodi tipa onih hlača, rukavica i cipela, sa kojima možes skočit na čavlje i plivat kroz lavu, a svi znamo da to ne valja pišljiva boba.
Dakle, jakna ima u sebi baterije i grijače panele u stjenkama. Vidio sam one folije za podno grijanje i nisu debele, pa zar to moguće da ima tak nešto za 12V?

Hjaooo, pogledaj malo recenzije toga po jutubu, bit će ti sve jasno :)

Ja sam gledao ona napajanja sa kurblom, kao 10 minuta vrtiš kurblu pa imaš 2h struje. Smijeh živi, kaj reći :)
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline FrankyRC

• 243
  • 3
« Odgovori #2 u: 19 Studenoga , 2019, 10:07 »
Grijači su moguči na bilo koju voltažu, samo je pitanje njihove iskoristivosti i trajanja baterija za ostalu svrhu. Prema svim tim kineskin proizvodima sam skeptičan poprilično. Tu postoje mogučnost samozapaljenja, jer lako može doči do nekog kratkog spoja il proboja izolacije. U tom slučaju bi grijanje bilo ludilo :-)
Jednom sam probao one kesice za zagrijavanje nogu il ruku. Istina bilo je -18, al nisam primjetio baš neku korist. Ono malo je grijalo al je to toliko slabo da je zanemarivo.

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #3 u: 19 Studenoga , 2019, 12:52 »
Hahaha da. Idem bas po Youtubeu malo pogledati to. Mislim ideja mi zvuci fantasticna. Jos da je u praksi to dobro izvedeno, pa to bi bilo super. Ima LiPo baterija plosnatih ko papirice pa bi mogli stat u futer jakne. Samo problem samozapaljenja kak ste vec povedali.
Ja sam si kupil grijac na benzin za dzep. Ali buduci da su zime tak blage, mi vise nit ne treba.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |