Tetris Challenge

• 25 replies
  • 583 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2065
  • 21
Tetris Challenge
« u: 10 Studeni , 2019, 23:01 »
Uglavnom, više/manje svi koji se vrte po ovom forumu imaju sklonost prema odlasku u prirodu. A, to povlači sa sobom i mukotrpno prikupljanje opreme i odjeće za odgovor na izazove. Što znači, svi imaju nekakvu opremu i na nju su u pravilu i jako ponosni.

E, sad, u poslijednjih mjesec - dva, eksplodirao je "Tetris Challenge". Naime, hitna pomoć, vojska, vatrogasci, policija, krenuli su sa zanimljivim fotofgrafijama na kojima slikaju komplet pripadajuće opreme, tlocrtno.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Evo, ja predlažem da nešto slično napravimo sa svojom opremom, nešto ovako:

Izazov je tu, pa....

Ja ću sutra.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1063
  • 11
  • Spol: Muški
Odg: Tetris Challenge
« Odgovori #1 u: 10 Studeni , 2019, 23:38 »
Ja mogu za Božić tek...samo bome cu trebati na krov se penjati da uspijem slikati sve tako...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Nik

• 191
  • 4
« Odgovori #2 u: 11 Studeni , 2019, 09:08 »
Odlicna ideja, ja cu za vikend jer mi je oprema u kuci na drugom kraju grada, a kako cu sve to ugurati u kadar to je pitanje.
Dobra stvar za napraviti inventuru  :D

*

Offline FrankyRC

• 174
  • 2
« Odgovori #3 u: 11 Studeni , 2019, 20:38 »
Sad kad sam sve uspio napokon složit i organizirat, ne pada mi na pamet sve ispočetka :-) Nisam baš pobornik takvog tipa promocije, draže mi je puno vidit opremu na terenu u akciji

*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #4 u: 12 Studeni , 2019, 06:32 »
..hahahaha
« Zadnja izmjena: 12 Studeni , 2019, 06:53 od Antun »
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #5 u: 12 Studeni , 2019, 18:52 »
Sutra je bilo jučer...hahahaha
9A3AZY

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1063
  • 11
« Odgovori #6 u: 13 Studeni , 2019, 07:42 »
Kako bi Kosorica rekla - "day after yesterday "...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline FrankyRC

• 174
  • 2
« Odgovori #7 u: 13 Studeni , 2019, 10:00 »
sutra će danas postati jučer, ko što je jučer danas bilo sutra,:-p

*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #8 u: 13 Studeni , 2019, 13:18 »
Preksinoć sam se vratio jučer ujutro.
Ako se večeras vratim sutra, neću danas ni da dolazim... :LOL:
9A3AZY

*

Offline houdini

• 235
  • 5
« Odgovori #9 u: 13 Studeni , 2019, 13:52 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Preksinoć sam se vratio jučer ujutro.
Ako se večeras vratim sutra, neću danas ni da dolazim... :LOL:

Haha, vremenski putnik  :D
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Nik

• 191
  • 4
« Odgovori #10 u: 13 Studeni , 2019, 16:30 »
Fascinantno je koliko ekipe na ovom forumu mlati praznu slamu.

*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #11 u: 13 Studeni , 2019, 17:33 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Fascinantno je koliko ekipe na ovom forumu mlati praznu slamu.
Fakat...
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4624
  • 24
« Odgovori #12 u: 13 Studeni , 2019, 17:42 »
Zanimljiv taj tetris challenge i fora izgledaju fotke. Kad prestane kiša možda se motiviram i ja rastepsti opremu pa poslikati.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline FrankyRC

• 174
  • 2
« Odgovori #13 u: 13 Studeni , 2019, 22:11 »
Zanimljiv taj tetris challenge i fora izgledaju fotke. Kad prestane kiša možda se motiviram i ja rastepsti opremu pa poslikati.

Via Tapatalk

Ova kiša neče do ljeta stat, vakula je reko

*

Offline poljičanin

• *
  • 2065
  • 21
« Odgovori #14 u: 21 Studeni , 2019, 22:24 »
Imao sam poplavu u kući prošli tjedan, pa sam imao daleko pametnija posla od fotografiranja i  stavljanja slika. Nime, zbog niskog tlaka podignula se razina mora, Cetina je imala veliki dotok vode i prelila se, a ja 25 cm vode u kući. Tako sam bio prisiljen sušiti zidove i sanirati ih, ali 60 cm debeli zid stare kamene kuće nikako se osušiti.

Kad sam napokon bio u prilici napraviti snimku, dosta opreme mi je bilo nedostupno, pa sam iskoristio ovo što mi je dostupno.

*

Offline Nik

• 191
  • 4
« Odgovori #15 u: 23 Studeni , 2019, 16:23 »
Evo i mene.
Vecina opreme je tu, neke stvari fale, recimo meni vrlo bitan svicarac - samo moram otkriti gdje se sakrio  :D
Neke stvari sam zaboravio izvaditi, a neke nisam ni stavljao jer ne bi sve stalo u kadar (bike i snowboard zastitna oprema, npr.)...ali to je to, sto se mene tice.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2065
  • 21
« Odgovori #16 u: 23 Studeni , 2019, 22:59 »
Ovi štapovi mi izgledaju interesantno, je li to pritezanje na leptir?

*

Offline Nik

• 191
  • 4
« Odgovori #17 u: 24 Studeni , 2019, 00:03 »
To ti je FlickLock sustav od Black Diamonda (a stapovi su Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi model), stari su  oko 12-13g, i taman tu negdje su lansirali taj nacin podesavanja pomocu zaglavaka a ne standardnim sistemom zakretanja.

Ubrzo nakon njih su i ostali proizvodjaci poceli nuditi neke svoje sisteme (drukcije ih nazvavsi uz male izmjene u konstrukciji da ih ovi ne mogu tuziti), ili su koristili taj njihov.

Taj sustav je meni kudikamo bolji od onoga sa zakretanjem, iz jednostavnog razloga da kad ih jednom namjestis vise nema pimplanja po stapovima, u sekundi ih polugicom zategnes/otpustis i uvijek stezu istom silom.
Nema proklizavanja, nema otpustanja i ono najbitnije - nema smrzavanja.

Godinama sam s ekipom isao po zimskim turama, snijeg do guzice, popnes se na neki dvotisucnjak i vjeruj mi onaj zakretni mehanizam se smrzne i onda nemrem sklopiti stapove a trebam se sa snowboardom spustiti s vrha, i onda s antenam iznad glave rokam po snijegu  :D...eh, sad ako smo u sumi onda mi nije smijesno, ako ljosnem pa spigam skupe stapove - jos manje mi je smijesno.

Od kad taj sustav postoji nema teorije da kupim stapove za zakretnim mehanizmom.

*

Offline FrankyRC

• 174
  • 2
« Odgovori #18 u: 24 Studeni , 2019, 10:27 »
To ti je FlickLock sustav od Black Diamonda (a stapovi su Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi model), stari su  oko 12-13g, i taman tu negdje su lansirali taj nacin podesavanja pomocu zaglavaka a ne standardnim sistemom zakretanja.

Ubrzo nakon njih su i ostali proizvodjaci poceli nuditi neke svoje sisteme (drukcije ih nazvavsi uz male izmjene u konstrukciji da ih ovi ne mogu tuziti), ili su koristili taj njihov.

Taj sustav je meni kudikamo bolji od onoga sa zakretanjem, iz jednostavnog razloga da kad ih jednom namjestis vise nema pimplanja po stapovima, u sekundi ih polugicom zategnes/otpustis i uvijek stezu istom silom.
Nema proklizavanja, nema otpustanja i ono najbitnije - nema smrzavanja.

Godinama sam s ekipom isao po zimskim turama, snijeg do guzice, popnes se na neki dvotisucnjak i vjeruj mi onaj zakretni mehanizam se smrzne i onda nemrem sklopiti stapove a trebam se sa snowboardom spustiti s vrha, i onda s antenam iznad glave rokam po snijegu  :D...eh, sad ako smo u sumi onda mi nije smijesno, ako ljosnem pa spigam skupe stapove - jos manje mi je smijesno.

Od kad taj sustav postoji nema teorije da kupim stapove za zakretnim mehanizmom.
Baš tako. Štapovi sa okretnim mehanizmom su mi toliko trauma stvorili da ih nebi više koristio da mi neko plati miljune. Isto se događalo sa najeftinijim i najboljim skupim modelima. Svi uredno održavani, paženi kad ono neče da se zatvore, neče da se otvore, propadaju, svako malo doteži,.... Ma nema tih para više. Godinama potom nosim fiksne skijaške štapove koji nisu baš najsretniji izbor. Il su preveliki il premali, pa transport kad se uzme,... nikako praktično al sam bar svjestan bio svega toga i ušparao koju tisuču živčanih stanica. Zadnjih dana baš gledam ubost na kojem popustu neke sa ovim Black Diamond rješenjem. Kad malo prokontan koliko sam ove godine potrošio na opremu žena bi me zadavila, sreča nisam oženjen :-) A sve kupljeno sa razlogom jer je star oprema dotrajala i neupotrebljiva više.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2065
  • 21
« Odgovori #19 u: 24 Studeni , 2019, 12:00 »
Živa istina za štapove, kad sam ih prvi put vidio s tim sustavom, odmah sam znao kako je vrijeme za nove štapove. Ovo s navijanjem je stvarno postalo frustrirajuće. Imam 6 ili 7 pari štapova u podrumu, a pola od njih služi kao izvor djelova za kanibalizaciju - uglavnom je riječ o istom tipu štapova, pa je to moguće. Za sada imam samo jedan par s FlickLockom, ali kako su ovi ostali pred umirovljenjem od istrošenosti, vjerojatno ću na proljeće uzeti još jedan, dva para.

Uglavnom idem obiteljski nedjeljom u planinu, s još nekim prijateljima ili rodbinom koja ima afiniteta za to, a većina njih se oslanja na moje zalihe individualne opreme. Poslijedično, dosta toga se brže troši, ali i onu najbolju opremu baš i ne posuđujem.