Sušenje bilja

• 23 replies
  • 433 views
*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Sušenje bilja
« Odgovori #20 u: 10 Studeni , 2019, 20:31 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili PrijaviŠipak_(plod)

A i mi ga zovemo šipak, a ovaj veliki s sočnim sjemenkama barem ja zovem nar
Al mislim da sve plodove biljaka iz Rosaceae porodice  zovu šipak...
« Zadnja izmjena: 10 Studeni , 2019, 20:37 od Antun »
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1063
  • 11
« Odgovori #21 u: 10 Studeni , 2019, 21:47 »
Kod mene u Slavoniji se kaže za šipuriku šipak...ovaj mali,za čaj i pekmez.

A ovo veliko zovemo nar ili morski šipak...

A ovo sto se tiče lavande i ove razlike u cijeni...ja bih ipak rekao da to nema veze s sadržajem etericnih ulja u lavandi...već općenitom razlikom u cijeni izmedu Slavonije i ostatka HR...taj gospodin tim objašnjenjem pravda samo svoju cijenu.

Npr. radio sam prije keramiku,u Slavoniji je m2 uvijek bio 40-45kn,ponekad i ispod...Zagreb 50-60kn,na moru 60-75kn...zato smo i radili uvijek po terenu,Zagreb  ili Dalmacija...m2 je m2,nema razlike u njemu,ali eto u cijeni ima... I kad se pogleda u svemu je takva razlika u cijeni. Od placa pa na dalje.  Slavonija je u svemu jeftinija  od ostatka Hr,zato i je sad poluprazna.
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2065
  • 21
« Odgovori #22 u: 10 Studeni , 2019, 21:54 »
Gledaj, računica je računica, on ne poznaje nikoga ko proizvodi lavandu osobno, a kupuje i jednu i drugu. Da mu je do zarade, kupovao bi samo slavonsku i na njoj ostvarivao veći profit, kao kalsični poslovni čovjek.

*

Offline Antun

• 993
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #23 u: 11 Studeni , 2019, 17:57 »
Ma na moru je sve skuplje. Jednom sam pitao jednog prijatelja iz Splita...zašto mi kod vas na moru plaćamo apartman dnevno koliko vi kod nas kad dođete na fakultet, plaćate za pol mjeseca? Čovjek mi odovori zato što imamo more. Reko ja njemu da al nemate fakultete...hahaha
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...