Grobnicke alpe - Mudna dol

• 7 replies
  • 114 views
*

Offline Nik

• 133
  • 3
  • Spol: Muški
Grobnicke alpe - Mudna dol
« u: 28 Srpanj , 2019, 10:01 »
Dosao je i taj dan da zenu odvedem u Mudnu dol  :D, zicala je ona mene jos ohoho prije, samo ja ne popustam dok nisam uvjeren da ja za tako sto sposobna (nekog tko ne planinari i ne trenira nista na takvu hodacinu naravno da ne vodim, s godinama se covjek nauci pameti  :fucka:)

Nakon vise od godine dana funkcionalnih treninga i sportskog zivota sam procijenio da to ona sad moze - i bio sam u pravu. Dapace, prosla je to kao od sale, visine se ne boji i s obzirom na neiskustvo u penjanju jako se dobro postavlja na stijeni (zene su po tom pitanju uvijek pametnije od muskaraca, dok mi na snagu, one na tehniku i pamet).

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ruta kretanja je bila sumarak u Podkilavcu uz Zalu - Mudna dol - Dnic - Hahlici - po Kolci - nemarkirana staza lijevo na Borije - grebenom Borovice nazad do auta. Jedan lijepi 6-7 satni krug Grobnickim alpama, sa cca 1000 visinaca.

Preporucam da se sa Hahlica popne na najvisi vrh Obruc, mi zbog rodjendana u Delnicama (i ovako smo zakasnili) i povratka u Zagreb za tako sto jednostavno nismo imali vremena.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ima jako puno tragova migranata, i gore na 1000mnv, i dolje pri dnu planine, rekao bi da su ove godine preplavili podrucje.

Poucen proslogodisnjim iskustvom kad su me konjske muhe izgrizle ko budalu, ovaj put sam u ruksaku imao Lifesystems Extreme 50+ repelent sa 50% DEET-a. Ove godine smo vidjeli svega par komada i nisu nas grizle, ali kad smo prosli pored ona 4 jezerca/bare ispod doma, na kojima se napajaju poludivlji konji, sve muhe su se preselile na nas  :D, to su one dosadne male crne, koje ne grizu, ali ubijaju u pojam, em sto pokusavaju uci u sve otvore em zuje oko glave pa covjek ima osjecaj da je u kosnici.

Izvadio repelent, naspricao nas i doslovce u roku 10sec ni jedne vise nije bilo. Da ga nisam imao satima bi nas maltretirale dok ne bi dosli do auta. Takodjer u onoj travi kad se izadje iz Mudne doli ima gomila krpelja, tu smo si naspricali noge - takodjer ni jedan se nije uhvatio.
Dobra kemija - oliti otrov.

Fotke:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Nik

• 133
  • 3
Odg: Grobnicke alpe - Mudna dol
« Odgovori #1 u: 06 Kolovoz , 2019, 09:59 »

Izgleda da ove godine glumim vodica kroz Mudnu dol  :D, pa sam tako u nedjelju po prvi puta proveo frenda kroz taj kanjon, a posto je on stara iskusnjara (samo kaj duze vrijeme ne zivi u HR pa mu fali ovakvih stvari), onda sam dodatno produzio i zakoplicirao rutu te ga odveo na najvisi vrh Grobnickih Alpi - Obruc, i spustio ga nazad do auta kroz kanjon Zale.

Prekrasna cjelodnevna hodnja sa penjanjem i otpenjavanjem u Zali, rekao bi - najljepse od Grobnickih alpi, a zanimljivo je da dosta planinara ne zna za kanjon Zale.
Ali zato znaju imigranti, to koliko smeca i odbacenih stvari tamo ima pred kraj kanjona nije za vjerovati, i da je sve cisto po polegnutoj travi skuzi se da je tu spavala veca kolicina ljudi.

Mislim da ce filmic najbolje docarati ambijent ;)

[edit]
Gore je nova verzija filmica, staru sam obrisao jer je imala odredjene manjkavosti. Sadrzaj videa se takodjer malo promijenio, recimo da ima minutica novog materijala, ali je ukupno trajanje skoro pa isto. U svakom slucaju bolja verzija, jedino kaj cu vjerojatno samo ja znati zasto  :D.

« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz , 2019, 09:41 od Nik »

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #2 u: 06 Kolovoz , 2019, 10:53 »
Lijepa šetnja...svaka čast.
Jesi li prijavio MUP-u da se tuda kreču imigranti?
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #3 u: 06 Kolovoz , 2019, 11:14 »
Nisam nista jer se sve zna, prcao sam s domarom, i kaze on da sad salju policijske patrole i po brdu.
Na domu je kamera i onda vide kad dodju do doma, zbog njih su zatvorili bunar/sternu izvana pa kad dom ne radi nemres do vode.

Krecu se oni cijelom sirinom podrucja, tragova ima svugdje, za ilustraciju, prosle godine nije bilo niti jednog traga - ove kao u prici.
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz , 2019, 11:16 od Nik »

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #4 u: 09 Kolovoz , 2019, 09:39 »
I slikice su probrane - jedva, previse odlicnih je bilo  :D

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

I jedna anegdotica sa samog pocetka ture...

Znaci na onoj pustopoljini, prakticno livadici prije nego sto se zadje u kamenjar, a to je cca 45min hoda od auta, smo naisli nai dedu planinara naglavce u kupinama/grmlju - nije se mogao iskobeljati vanka. Covjek se spotaknuo na granu i odletio u zbunj.
A sto je on tamo radio? Njih 6 zaputilo se u Mudnu dol, kad je gospodin vidio sajlu i da se treba popesti i kakav je teren - odustao je i krenuo nazad prema autu, kao bude on njih pricekao (a ha, to je 5-6h najmanje). Ostatak ekipe je krenuo dalje.

Covjeka smo izvukli iz kupina, kompletno je bio krvav, glava i obje ruke. Nije mi bilo jasno kako tako krvari od uboda kupina, na jednoj ruci je imao pedalj dugacku porezotinu od trna i iz nje nikako zaustaviti krvarenje.

Da skratim, izvadili smo mu hrpu trnja iz koze, pogotovo glave, dezinficirali, zaustavili krvarenje i ruku premotali. Dosta je sve to skupa trajalo. I onda je krenula prica kako on ima 74 godine i stentove - 6 komada. Cim je to rekao odmah mi je bilo jasno zasto krvarenje nikako da stane - naravno, jer pije lijekove protiv zgrusavanja krvi.

Sustigli smo njegovu ekipu, a dvoje je krenulo nazad prema njemu. Po mom misljenju covjeka u tim godinama i hrpom stentova nisu smjeli pustiti da se vraca sam do auta.

A umalo da ne uzmem prvu pomoc, skoro mi je ostala u drugom ruksaku.
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz , 2019, 09:56 od Nik »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #5 u: 13 Kolovoz , 2019, 15:37 »
Jedno veliko hvala za otkrivanje ovako lijepih kutaka, tako domaće, a tako nepoznato!

Jasno je kako je ljudima lokalcima to poznato i uobičajeno, ali nama koji nismo familijarni s tim krajolikom to je živo prenešeno novo iskustvo. Novi izazov kojeg treba rješiti.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #6 u: 13 Kolovoz , 2019, 17:08 »
Izvadio repelent, naspricao nas i doslovce u roku 10sec ni jedne vise nije bilo. Da ga nisam imao satima bi nas maltretirale dok ne bi dosli do auta. Takodjer u onoj travi kad se izadje iz Mudne doli ima gomila krpelja, tu smo si naspricali noge - takodjer ni jedan se nije uhvatio.
Dobra kemija - oliti otrov.

Koji repelent?

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #7 u: 13 Kolovoz , 2019, 17:39 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi repelent sa 50% DEET-a (Imas u prvom postu, ali da ponovimo gradivo)

Inace za Zalu puno ljudi nema pojma, pa i lokalci, evo bas smo u Mudnoj doli naisli na tri planinarke iz Istre, pice one svukuda, po feratama i po alpama - ali za Zalu su cule tek od mene.
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz , 2019, 17:43 od Nik »