Kupska dolina

• 30 replies
  • 520 views
*

Offline Nik

• 133
  • 3
  • Spol: Muški
Odg: Kupska dolina
« Odgovori #20 u: 21 Srpanj , 2019, 09:57 »
Zaboravio sam staviti ovu sliku, po meni vrlo bitnu, ne samo za stanje uma nacije vec da vidite jednu totalnu besmislicu koja jako nagrdjuje prirodne ljepote i koja ometa vecu divljac da pristupi rijeci, a koja sigurno nece sprijeciti prolaz granice jer se ta ograda rijesi jednim obicnim imbus kljucem i skine, prereze, preskoci, potkopa i sto god vam jos padne na pamet.

Takva ograda pruza se nizvodno od Broda na Kupi (ne znam do kuda) i uzvodno do mosta u Kuzelju - vislje je nema:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Prije te ograde bila je samo zilet zica, onak kao tri tube u visini recimo 2m i onda se divljac tu znala upetljati i skoncati u mukama, a bome je i visok vodostaje potrgao i otplovio tu zicu u Kupu pa su se u njoj upetljali rafteri, ribici, kajaksi i bilo je more problema s tom zicom - pa su stavili 3m ogradu.

Od Kuzelja do Osilnice postoje 4-5 mosta, koja jednostavno prehodate bez da vas itko ista pita  :D - cemu onda ograda. Takodjer se Kupa moze pregaziti na bezbroj mjesta, a kad je vodostaj nizak, mozda se nece ni noge smociti - cemu onda ta prokleta ograda, jer ona nece nikoga zaustaviti osim jadnih zivotinja.

Ova ograda je uslikana nasuprot plaze Pritiske i na njoj u pravilnim razmacima postoje troja vrata, ako se hocete kupati nazovete policajce (mi imamo broj) i oni dodju i otvore vrata  :fucka:.

Prosle godine nitko nije vidio izbjeglice, ove godine bome je, u pol bijela dana, 5 bradatih mladica od 20ak godina, mrtvi hladni prosli centrom SLO Kuzelja (ti nece daleko jer je ta granica jako nadzirana i murja se cesto voza gore-dolje uz Kupu)

Prosle godine nije bilo tragova izbjeglica/migranata (IMHO to je seoba naroda) po Grobnickim alpama, ove godine ih ima hrpu, od bacene obuce, ostavljenih turskih deka, odbacene ambalaze hrane itd., i to kako iznad 1000mnv tako i na 250-300m pri dnu masiva, a posebno sam se iznenadio kad sam vidio tragove duboko u Mudnoj doli.

Znaci ove godine je zamjetan porast i veca povrsina kojom se migranti krecu, prosle godine su isli tamo preko Risnjaka, ove godine su se rasprsili u sirinu, i to jako, velik je porast provala u vikendice i sl.

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #21 u: 23 Srpanj , 2019, 20:31 »
Malo sam se poigrao video materijalima s GOa:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #22 u: 23 Srpanj , 2019, 23:42 »
Jako lijepo!

*

Offline Preppy

• *
  • 4476
  • 23
« Odgovori #23 u: 25 Srpanj , 2019, 18:05 »
Kao bajka! Zaista prekrasno.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi | Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #24 u: 25 Srpanj , 2019, 20:05 »
Tam treba na owernight ići  :ples: :ples: :hammock: :vatrica:
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Frosty

• **
  • 82
  • 2
« Odgovori #25 u: 25 Srpanj , 2019, 20:07 »
Citat:
I mala bjelouska:

Mali ispravak, ribarica. Ima ih u Kupi na tone.
I kad sam već tu, par slika malo nizvodno..zavoj u Ladešićima.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #26 u: 25 Srpanj , 2019, 21:15 »
Glede zmijice imas praf, primljeno na znanje  :thumbs:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Vec sam negdje na forumu spomenuo da preporucam Kupsku dolinu za ekipno forumasko druzenje.
Bas tu, zavuceno uz potok postoji livada, a postoji i parking s klupicom relativno blizu, povrsina je ravna, puno mjesta za udarit kamp i svake godine se vidi da je tu netko logorovao. Sad je pitanje u cijem je to vlasnistvu i bi li nam radio probleme.

Izvidjaci pak udaraju kamp uz glavnu cestu, onak cca 20ak satora za rekao bi 4-6 klinaca, cijelo ljeto se izmjenjuju, polozaj je na uscu potoka sa Kupom. Savrseno mjesto. Ove godine sam vidio dva izvidjacka skupa, taj koji je svako ljeto tu, i uzvodno kod Hrvatskog jos jedan.

Iako sam oba potoka odlicno pokrio videom, evo i web albuma s fotkama:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 25 Srpanj , 2019, 21:32 od Nik »

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #27 u: 26 Srpanj , 2019, 07:31 »
Je...kad se nikad nemremo dogovoriti...

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #28 u: 26 Srpanj , 2019, 18:03 »
Klasika, ne  :D

Bjelica, od usca do izvora foto album:

Loska stena i gornji tok Kupe foto album:
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj , 2019, 19:23 od Nik »

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #29 u: 26 Srpanj , 2019, 20:23 »
Klasika, ne  :D

Je nek...

*

Offline Nik

• 133
  • 3
« Odgovori #30 u: 26 Srpanj , 2019, 22:34 »
Curak, Vrazji prolaz i Zeleni vir:

Odlucio sam napokon posloziti slike  :D