Preporuka Hammocka

• 27 replies
  • 674 views
*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
  • Spol: Muški
Odg: Preporuka Hammocka
« Odgovori #20 u: 04 Lipanj , 2019, 13:38 »
 :D

Karikira, ali svaka opcija je u nekim situacijama bolja.

Ali da se sa svim tim opcijama nakrcas trebao bi ti kat u kuci samo za opremu, 7. na lotu i samacki zivot  :LOL:

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #21 u: 04 Lipanj , 2019, 15:07 »
Ahahahahah dobar video. Najveca istina je ovo sa podlogom, ako nemres najti barem 90% ravnu podlogu onda si nadrapal. A sa hamokom te boli briga. Obesis i uzivas!
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #22 u: 20 Lipanj , 2019, 14:57 »
Kod hammocka je jedini problem vrijeme postavljanja i spremanja istoga. Ostalo je sve rješivo. Na jednom izletu, na kojem se nije spavalo sam objesio hammock. Nakon nekog vremena je zapuhao hladan vjetar, a nisam ponio underquilt. Rješenje je bio šuškavac koji sam zavezao ka UQ i gle čuda, funkcioniralo je.

Kako imam i veliki hammock i zimski tarp i odvojenu mrežicu za komarce, gruntao sam kako to sve složiti u jedan integrirani set. I Baltazar se domislio. Nabavio sam dugački rukav (DD jedno 15 €) i Hammock Elephant Trunks (proguglajte). Kroz pripadajuće utore je provučena gurtna, a kroz rupe ridgeline za tarp. Cijela priča je pomoću Figure 9 karabinera složena da se napne i onda pomakne na poziciju. To se može riješiti i s dva obična karabinera i prusik čvorom, kako sam pokazao Rodneyu kad je kupio tarp od mene.

Znači, prvo se gurtne omotaju oko stabala. Elephant trunks se namjeste na željenu visinu i zaključaju. Sleeve se svuče u jednu stranu, napne se ridgeline od tarpa i tarp se klizanjem postavi ravno iznad hammocka. Četiri kraja tarpa razvuku i učvrste u zemlju (jednu stranu poduprem štapovima da imam trijem). Whoopijima napnem hammock, kojeg njegov ridgeline zadrži na 83% duljine i razvučem mrežicu preko hammock ridgelinea, da pokrije cijeli hammock. Whoopiji su radnim krajem zakvačeni na kuke Elephant Trunksa.

Spremanje je samo vraćanje unatrag, s tim da često mrežicu ostavim tako na poziciji. Oslobodim tarp iz klinova, navučem rukav preko svega i oslobodim gurtne sa stabala.

Na kraju sve zarolam u drybag i u ruksak. Lagano, praktično i lako za rukovanje.

Ako uhvatim vremena sljedeći tjedan ću objesiti set. Poslikam priču po koracima pa ću objaviti. Ako ne stignem, bit će kroz 3 tjedna na moru.

Kome treba hammock sustav za kampiranje ovo je zapravo optimalno rješenje. Kome treba hammock za povremeni odmor od hodanja, bicikliranja ili jednostavno povremenog ležanja jeftinji iz Decathlona je i više nego dovoljan. Samo mu ugradite ridgeline od 83% duljine hammocka i to je to.

Za minimaliste gurtne sa linka ispod su izvrsno rješenje. U kombinaciji s okretnim (swivel) karabinerima (200+ kg nosivosti po karabineru) su sjajno rješenje. Samo nemojte zaboraviti na ridgeline.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Za one koji hoće prave whoopije i ridgeline od nerastezljivog Dyneema (UHMWPE) konopa, slobodno se javite. Imam dosta konopa pa ćemo složiti nešto za normalnu cijenu.

Tapaslano...
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj , 2019, 12:40 od Benger »
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2030
  • 20
« Odgovori #23 u: 20 Lipanj , 2019, 20:29 »
Pozdrav, dugo te nije bilo na stranicama!  :pivo:

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #24 u: 21 Lipanj , 2019, 12:42 »
Kad vidim da pišete o zanimljivim stvarima...

Tapaslano...

*

Offline 9alpha

• 231
  • 7
« Odgovori #25 u: 21 Lipanj , 2019, 13:24 »
Ovo je gušt umjesto Hammocka :D

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #26 u: 22 Lipanj , 2019, 09:31 »
Pa zato i je Solo. Ko bi se gužvao s ovakvom na tom granju? Zamisli samo scenu šetaš šumom naletiš na ovu nastambu i ona izleti iz nje

Ja sam mislio da se sponze lože na kuće i aute. Ova se valjda loži na pećine.

Tapaslano...

*

Offline 9alpha

• 231
  • 7
« Odgovori #27 u: 22 Lipanj , 2019, 10:40 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pa zato i je Solo. Ko bi se gužvao s ovakvom na tom granju? Zamisli samo scenu šetaš šumom naletiš na ovu nastambu i ona izleti iz nje

Tapaslano...
Ima nešto u tome što ti kažeš  :rofl2: