Preporuka Hammocka

• 39 replies
  • 1014 views
*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
  • Spol: Muški
Odg: Preporuka Hammocka
« Odgovori #20 u: 04 Lipanj , 2019, 13:38 »
 :D

Karikira, ali svaka opcija je u nekim situacijama bolja.

Ali da se sa svim tim opcijama nakrcas trebao bi ti kat u kuci samo za opremu, 7. na lotu i samacki zivot  :LOL:

*

Offline Preppy

• *
  • 4664
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #21 u: 04 Lipanj , 2019, 15:07 »
Ahahahahah dobar video. Najveca istina je ovo sa podlogom, ako nemres najti barem 90% ravnu podlogu onda si nadrapal. A sa hamokom te boli briga. Obesis i uzivas!
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Benger

• 375
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #22 u: 20 Lipanj , 2019, 14:57 »
Kod hammocka je jedini problem vrijeme postavljanja i spremanja istoga. Ostalo je sve rješivo. Na jednom izletu, na kojem se nije spavalo sam objesio hammock. Nakon nekog vremena je zapuhao hladan vjetar, a nisam ponio underquilt. Rješenje je bio šuškavac koji sam zavezao ka UQ i gle čuda, funkcioniralo je.

Kako imam i veliki hammock i zimski tarp i odvojenu mrežicu za komarce, gruntao sam kako to sve složiti u jedan integrirani set. I Baltazar se domislio. Nabavio sam dugački rukav (DD jedno 15 €) i Hammock Elephant Trunks (proguglajte). Kroz pripadajuće utore je provučena gurtna, a kroz rupe ridgeline za tarp. Cijela priča je pomoću Figure 9 karabinera složena da se napne i onda pomakne na poziciju. To se može riješiti i s dva obična karabinera i prusik čvorom, kako sam pokazao Rodneyu kad je kupio tarp od mene.

Znači, prvo se gurtne omotaju oko stabala. Elephant trunks se namjeste na željenu visinu i zaključaju. Sleeve se svuče u jednu stranu, napne se ridgeline od tarpa i tarp se klizanjem postavi ravno iznad hammocka. Četiri kraja tarpa razvuku i učvrste u zemlju (jednu stranu poduprem štapovima da imam trijem). Whoopijima napnem hammock, kojeg njegov ridgeline zadrži na 83% duljine i razvučem mrežicu preko hammock ridgelinea, da pokrije cijeli hammock. Whoopiji su radnim krajem zakvačeni na kuke Elephant Trunksa.

Spremanje je samo vraćanje unatrag, s tim da često mrežicu ostavim tako na poziciji. Oslobodim tarp iz klinova, navučem rukav preko svega i oslobodim gurtne sa stabala.

Na kraju sve zarolam u drybag i u ruksak. Lagano, praktično i lako za rukovanje.

Ako uhvatim vremena sljedeći tjedan ću objesiti set. Poslikam priču po koracima pa ću objaviti. Ako ne stignem, bit će kroz 3 tjedna na moru.

Kome treba hammock sustav za kampiranje ovo je zapravo optimalno rješenje. Kome treba hammock za povremeni odmor od hodanja, bicikliranja ili jednostavno povremenog ležanja jeftinji iz Decathlona je i više nego dovoljan. Samo mu ugradite ridgeline od 83% duljine hammocka i to je to.

Za minimaliste gurtne sa linka ispod su izvrsno rješenje. U kombinaciji s okretnim (swivel) karabinerima (200+ kg nosivosti po karabineru) su sjajno rješenje. Samo nemojte zaboraviti na ridgeline.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Za one koji hoće prave whoopije i ridgeline od nerastezljivog Dyneema (UHMWPE) konopa, slobodno se javite. Imam dosta konopa pa ćemo složiti nešto za normalnu cijenu.

Tapaslano...
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj , 2019, 12:40 od Benger »
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2101
  • 21
« Odgovori #23 u: 20 Lipanj , 2019, 20:29 »
Pozdrav, dugo te nije bilo na stranicama!  :pivo:

*

Offline Benger

• 375
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #24 u: 21 Lipanj , 2019, 12:42 »
Kad vidim da pišete o zanimljivim stvarima...

Tapaslano...

*

Offline 9alpha

• 232
  • 7
« Odgovori #25 u: 21 Lipanj , 2019, 13:24 »
Ovo je gušt umjesto Hammocka :D

*

Offline Benger

• 375
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #26 u: 22 Lipanj , 2019, 09:31 »
Pa zato i je Solo. Ko bi se gužvao s ovakvom na tom granju? Zamisli samo scenu šetaš šumom naletiš na ovu nastambu i ona izleti iz nje

Ja sam mislio da se sponze lože na kuće i aute. Ova se valjda loži na pećine.

Tapaslano...

*

Offline 9alpha

• 232
  • 7
« Odgovori #27 u: 22 Lipanj , 2019, 10:40 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pa zato i je Solo. Ko bi se gužvao s ovakvom na tom granju? Zamisli samo scenu šetaš šumom naletiš na ovu nastambu i ona izleti iz nje

Tapaslano...
Ima nešto u tome što ti kažeš  :rofl2:

*

Offline houdini

• 313
  • 5
« Odgovori #28 u: 05 Siječanj , 2020, 15:15 »
Stigao mi kineski hammock, pa sam ga jučer išao isprobati malo. Izgleda kao kopija DD Frontline, nije neka kvaliteta tak da ne očekujem da će jako dugo izdržati, ali za 180kn nije ni loše.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Sent from my iPhone using Tapatalk
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Antun

• 1016
  • 9
  • 9A3AZY
« Odgovori #29 u: 05 Siječanj , 2020, 15:21 »
A ovo dole kaj mu visi je kad ležiš na trbuhu ili...???
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline houdini

• 313
  • 5
« Odgovori #30 u: 05 Siječanj , 2020, 15:26 »
Da, to je po mjeri rađeno

9A3DBX

*

Offline Antun

• 1016
  • 9
  • 9A3AZY
« Odgovori #31 u: 05 Siječanj , 2020, 15:27 »
Da  hahahaha cijeli kinez stane u to...hahahaha

Ne znam kaj bi rekao o hammocku. Ne sviđaju mi se i nisam to proučavao...tako da nisam kompetentan nešto pametno reći o tome...malo me podsjeća na vršu...
« Zadnja izmjena: 05 Siječanj , 2020, 15:29 od Antun »
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline houdini

• 313
  • 5
« Odgovori #32 u: 05 Siječanj , 2020, 15:41 »
Ja imam jedan stari kaj sam sam složio, al su ga klinci strgali ovo ljeto na moru, jer su se ljuljali u njemu, skakali i izvodili pi***rije, tak da sam išao uzet novi. Sad bumo vidli kolko će ovaj potrajat.

Meni je hammock super stvar, volim da je većih dimenzija da se mogu dijagonalno u njemu ispružit, da ne moram stalno biti u "banana" položaju. Puno je lakši i manji od šatora, stane u ruksak, lako se postavlja i skida, ne treba ti nužno ravan teren kao kod šatora itd.

Nije za svakog, neki ljudi kažu da se ne mogu naspavati u hammocku, meni je baš dobro.

9A3DBX

*

Offline Preppy

• *
  • 4664
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #33 u: 05 Siječanj , 2020, 18:48 »
Meni banana položaj ne smeta. Samo hammock malo jače rastegnem da bu više ravni. Je super je to stvar. Jedino kaj meni smeta:
- bez nekog grijanja odozdola (underblanket/underquilt/karimat) nemožeš spavati vani. Karimat ti se s vremenom po noći pomakne i hladi te.
- postavljanje i skidanje traje dost dugo (sve skupa)
- Svuda vise špage
- Ulazit i izlazit iz vreće u hammocku je muka isusova
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline houdini

• 313
  • 5
« Odgovori #34 u: 05 Siječanj , 2020, 18:51 »
Zato ga prek zime ne koristim
Ja to sam prek ljeta, upravo iz svih ovih razloga kaj si naveo. Jer onda moram nosit underquilt, pa karimat pa 100 čuda, da mi ne bude zima. I onda je sve skupa opet teško kao da šator nosim.

9A3DBX

*

Offline Preppy

• *
  • 4664
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #35 u: 05 Siječanj , 2020, 19:18 »
Mene i po ljeti hladi u hammocku preko noći. A valjda ovisi u kojim krajevima spavaš. Kod mene u Zagorju i po ljeti temperature noću padnu na 15, a onda te dobro zna zebsti u hammocku.
Tak da, hammock je kod mene samo opcija ako sam totalno siguran da neću naći površinu ravnu za šator ili neki tarp. A još k tome da i cucka uzimam sa sobom i okusio sam komfort koji šator pruži, hammock mi je samo za dnevne izlete. Zadnji put sam spaval s njim kad smo ono u Istri bili na kempingu. Tam nije bilo nigdje 2 kvadratnih metra ravne plohe, sve na kamenju i draću. Pa sam onda bil sretan da sam se odlučil za hammock  :D

*

Offline houdini

• 313
  • 5
Preporuka Hammocka
« Odgovori #36 u: 05 Siječanj , 2020, 20:12 »
Pa da, zato ja imam uvijek hammock sa sobom, čak i kad šator nosim. Ali ja sam ga za sada koristio samo ljeti na moru, i to je to. Mreža za komarce je super stvar. Znam da bude hladno po noći u kontinentalnim krajevima, pogotovo sjevernije, tu nema opet bez dobre izolacije spavanja niti odmora.

Ja sam ovo ljeto na Pelješcu prenoćio na divljaka uz plažu. Uzeo kajak, potrpao stvari i u suton lagano zaveslao po bonaci. Nema bolje terapije od toga. Prek puta Orebića imaš tih otočića i ok je pristup s kajakom, a nije daleko. Jedno jutro su mi se nasrali neki francuzi s jahturinom, ali srećom samo kratko jer im je valjda bilo neinteresantno.
I onda oko 11 sam krenuo natrag, jer je ova moja već htjela zvat 112.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

« Zadnja izmjena: 05 Siječanj , 2020, 20:35 od houdini »
9A3DBX

*

Offline Preppy

• *
  • 4664
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #37 u: 05 Siječanj , 2020, 20:44 »
E to tak treba to. Ja imam isto onaj mali DDov hammock kaj u dzep stane (Ultralight). Je super stvar, samo kaj je osjetljiv u 3pm.
Imas kakvih slikica od ove avanturice? Tak nekaj me vec jedno vrijeme pecka da napravim.

*

Offline houdini

• 313
  • 5
« Odgovori #38 u: 05 Siječanj , 2020, 20:50 »
Imam negdje, ali samo s mobitelom sam fotkao. Imao sam glupan samo jedan drybag pa mi nije stao fotić i objektiv, i to mi poslije bilo žao ko pesu. Ali glavne slike su one mentalne kaj su ostale u glavi, a to je ono kaj se pamti. Narodna medecina

9A3DBX

*

Offline Nik

• 221
  • 4
« Odgovori #39 u: 05 Siječanj , 2020, 22:01 »
Ja sam sa svojim Hemmens hammockom bio odusevljen (u topicu na tu temu je moj upis zadnji), ali je oduseljenje bilo kratkog vijeka -  na godisnjem se hammock, sam od sebe, poprecno poderao kao da je od papira (a od ripstop materijala je, nevjerojatno), i to bas kad ga je zena isla isprobati  :D

Ajmo reci da je do greske u materijalu, posto nisam htio okusavati trecu srecu (prvi put mi je sasiven hammock krivih dimenzija) i opet cekati mjesec dana jer sam na godisnjem i trebam hammock odmah i sad, lijepo sam si u Kibubi uzeo Ticket to the moon (sa 20% popusta), a Vens mi je korektno vratio pare, dok je on dobio novi materijal na reklamaciji.
Suma sumarum je da sam na koncu usparao pare, i prosao dosta jeftinije.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Malo je veci kad je zapakiran i nesto tezi u odnosu na Hemmens, ali zato cvrst i pouzdan, prostran, lijep ko slika  :fucka:, i nema teorije da se taj podere unatoc mojih 100kg+.
Iako sam se nacitao knjiga i nagledao filmova na tabletu u njemu, nevjerojatno je da jos nisam probao prespavati. Budem valjda jednog dana.