Preporuka Hammocka

• 27 replies
  • 673 views
*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
Preporuka Hammocka
« u: 02 Lipanj , 2019, 18:53 »
Gledam nabavit Hamock, najbitnije mi je da ima mrežu protiv insekata i nebih sad baš ogromne novce trošio na njega (u slučaju da mi ne odgovara) ima li netko neku preporuku???

*

Offline Gorštak

• 3451
  • 12
  • Spol: Muški
Odg: Preporuka Hammocka
« Odgovori #1 u: 02 Lipanj , 2019, 22:37 »
Hamok iz Dehatlona + mreza za insekte .. kad stavis hamok na poziciju razvuces paracord spagu kaj vec i stavis mrezu .. npr ko mreza na krevetima

Jeftino te dojde 100 kn cca

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #2 u: 02 Lipanj , 2019, 23:23 »
I meni se zasebna mreza cini boljom. Bez nje treba dvostruki hammock jer omarac moze probiti jedan sloj. Zasebna mreza obicno stiti i od ispod. Uz to ako ima integralnu mreyu ima i patentne zatvarace, koji opet dizu tezinu.

Druga korist je sto mi je prihvatljivije samo mrezu tretirati permetrinom ako treba bolja zasta nego hamok, posebno ako ima dwr posto isti ima u tom slucaju problema.

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #3 u: 03 Lipanj , 2019, 15:16 »
u decathlona nisam uspio pronači mrežu, a hammock mi njihov je ok u svim segmentima.
Naletio sam na ovaj na ebayu Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
al mi ne djeluje ko naj sretnije rješenje

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #4 u: 03 Lipanj , 2019, 17:17 »
Ne znam koji ti je tocno budjet. Ja imam ovaj ako se ne koristi ridgeline: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
(mreza ima sipku na "krovu" koja drzi sirinu)

Ovaj za rigeline:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

+ natopit u 5%om permetrinu prije sezone kukaca.
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj , 2019, 17:42 od GoranM »

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #5 u: 03 Lipanj , 2019, 19:26 »
ovo mi izgleda puno praktičnije rješenje, ma nije budget toliko problem koliko hitnost. Za novi šator trenutno nemam, a ako sad ne uzmem hammoc neču nikad :-) dossadila mi je malo borba sa raznim komarcima, mušicama, ....

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #6 u: 03 Lipanj , 2019, 19:42 »
Hamok bas i nije jeftiniji od satora, jesi siguran da ti stima racunica?

Ovisi sto od opreme imas. Npr ako si do sada koristio sator i imas vec podlogu i vrecu za spavanje, a nemas tarp, novi sator je definitivno jeftiniji.

Ako u hamoku mislis kampirati, a ne samo chilati, treba svasta nesto. Tarp i hardwer za postavljanje, mreza, vecinom i underquilt osim u najtoplijim mjesecima, quilt je takodjer daleko bolji od vrece za spavanje u koju moze biti nespretno ulazit. Ako pak kampiras u razlicitim uvjetima na kraju zavrsis vjerojatno i sa razlicitim underquiltovima, quiltovima i tarpovima, dok u satoru variras samo vrecu, evenualno podlogu ako zelis ustediti na tezini kada nije nuzna izolacija.

A i sam hamok za kampiranje je obicno skuplji, ovaj za cilanje nece dovesti do bolova u tih par sati, kao sto moze spavanje u previse malom ili uskom hamoku.

Prednost hamoka je u udobnosti, izbjegavanju zemne vode/blata u slucaju kise i ovisno o terenu u postavljanju. Tj na gustom sumskom terenu moze biti lakse naci mjesto za kampiranje nego sa satorom, obratno naravno na otvorenom bez stabala.
Ali niti tezina niti cijena nisu prednost. Tezina je mozda nekada i bila, ali su sada kvalitetni satori dosli toliko lagani da u slicnom cjenovnom razredu prodjes i nesto lakse, a mozes ako ides na utlralagano spustiti puno vise nego kod hamoka.
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj , 2019, 19:47 od GoranM »

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #7 u: 03 Lipanj , 2019, 21:42 »
Od ekspedicijskog šatora je sigurno jefiniji, a nemogu si baš priuštit luksuz da imam šator za svaku priliku.
Pretežito bi ga koristio ljeti po par dana. Nije mi strano spavanje vani bez šatora tako da imam razno razne cerade, tarpove,...
Glede težine ne igra mi pola kg- kg gore dole, al prvenstveno mi se sviđa hammok radi prozračnosti. Inače mi smeta zagušljivi prostor, šta ljeti u šatoru zna bit ajme (koji god šator probao). Nije mi problem ni spavat na podu, al pusti insekti me znaju tako iznervirat...
Probao sam razne navlake koristit protiv komaraca i sl. al mi to više ne igra jel bi lako pas mogao to sve potrgat u nastojanju da me probudi. Tako da mi jedina komforna opcija ispada hammock :-)

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #8 u: 03 Lipanj , 2019, 22:55 »
Za hamok obavezno neka podloga (quilt/underblanket/karimat/debela deka). Zna jako zahladit tamo gdje tijelo kompromira izolaciju. Kad sam spavao sa karimatom u hamoku, tamo gdje mi je koljeno dodiralo tekstil, me je hladilo (iako u vreći) . Meni hamok jedina prednost na grbavom terenu, a ovdje ga ima dost. Jako teško najti poziciju za spavati na podu tu kod mene. A i za kišu je super. Uvlačit i izvlačiti u vreću i sve, je živi užas. Kombinacija spavanja u hamoku uzima više volumena i težine nego druge opcije.
Na tvojem mjestu bi uzel hamok u Decathlonu + mreža. Ovo s Kine, pitaj boga ak bu to držalo. Kaj nebu usred noći nekih iznenađenja haha.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #9 u: 03 Lipanj , 2019, 23:49 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Od ekspedicijskog šatora je sigurno jefiniji,
Hamok uopce ne mozes koristiti u uvjetima za koje je namjenjen ekspedicijski sator, to je cesto iznad tree linea i sa gadnim vjetrovima.

No cak u u "obicnim" zimskim uvjetima pitanje bi li prosao jeftinije od ekspedicijskog satora. Sustav koji sebi slazem (daleko jos od dovrsetka, pitanje hocu li uopce) dodje skoro 2000 dolara u konacnici i to u pocetnoj verziji, bez razlicitih opcija sa underquiltovima, quiltovima i tarpovima. Prilicno dobar sator mozes za to kupit, rekao bih.

Naravno ja se tu sad malo gadjetomanski zajebavam i mozes proci jeftinije, ali ne bas i puno jeftinije (ne racunajuci naravo ustede za ono so vec imas).

Cak i suvisli sineticki underquilt, koji je jeftiniji (i tezi) od perija, ces platiti jedno 200 eura. Hamok je tu u stvari najmanja stavka.

Po parsto eura dodju Q, UQ, tarp, zatim su tu sistemi za vjesanje (iskreno receno sumnjicav sam prema necemu sto moze doci u paketu sa hamokom, a sve za kikiriki), spremanje stvari, pa eventualno dodaci poput sipki za sirenje tarpa itd.

Zbog silnih opcija i modularnosti mislim da se u prosjeku na kraju bas bitno vise trosi na opremu medju visilicama nego zemljasima.
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj , 2019, 00:12 od GoranM »

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #10 u: 04 Lipanj , 2019, 08:53 »
2000 za hammock kombinaciju ? Kaj je od zlata?  :jao: Hammock opce nije najmenjen za zimske uvijete. Kakve sipke za sirenje tarpa?  :zbunjen: To jos nisam vidio. Moja kombinacija je kostala oko 200 eura. Tarp+Underblanket+hammock. I ne valja bas nekaj. Ako fuljas nariftati underblanket kak spada onda te hladi cijelu noc. I kolko vremena to treba dok sve postavis, popizdis...

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #11 u: 04 Lipanj , 2019, 09:07 »
2000 za hammock kombinaciju ? Kaj je od zlata?  :jao: Hammock opce nije najmenjen za zimske uvijete. Kakve sipke za sirenje tarpa?  :zbunjen: To jos nisam vidio. Moja kombinacija je kostala oko 200 eura. Tarp+Underblanket+hammock. I ne valja bas nekaj. Ako fuljas nariftati underblanket kak spada onda te hladi cijelu noc. I kolko vremena to treba dok sve postavis, popizdis...
Ae, i to je faktor, puno vise pimplanja u ucenja oko setapa.

Naravno nista to nije neophodno, ali generalno mi se cini da hamokasi koji to koriste za ozbiljno kampiranje ulazu vise od satorasa.

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #12 u: 04 Lipanj , 2019, 09:14 »
Meni se cini da hamokiranje postaje veliki biznis a i hobi koji nema granice u dzepu. Na kraju postaje i znanost za sebe. Ja imam ovaj DD Frontline i njihov underblanket. Pakiranje je veliko, po dimenzijama underblanketa tarpa i hamoka, skoro je 2.5-3 puta veci volumen pakiranja od moje thermarest podloge+sator/tarp. Tak da u zadnje vrijeme nit vise hamoke ne nosim za spavanje jer mi je previse za nosit. A i dok sve postavim prejde prek pol vure. Neda mi se s tim zajebavat. Sator postavim za manje od 5 minuta. Tarp jos brze. A i ujutro kad ides, i onda pogledas kolko moras pospremat na hamoku me skoro slag trefi. Tarp samo preklopim par puta i stavim u torbicu. Sator malo vise posla, ali ipak jos manje nego sa hamokom. A najgore mi je kad se zavuces u hamok i onda te stisne na pisanje. Jao majko mila koje su to borbe da se izvuces i obucse a posle opet posteno namjestis  :jao:

Da velim neke za temu:
za 200kn sam kupil u Decathlonu hammock za dvoje. Onaj je narancasti. U njemu u kompletu dolaze i treehugeri i spaga i 2 karabinera. Sve je u torbici svojoj, a volumen za dvije ruke. Meni je to super hamok za chillanje. Nisam jos u njemu spaval, ali mislim da bi bil ok. Za silu netrebas nit underblanket, imal je Gorstak u Istri kad smo bili samo vunenu deku pa mu nije bilo zima.
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj , 2019, 09:30 od Preppy »

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #13 u: 04 Lipanj , 2019, 10:30 »
A sto nije biznis. U bilo cemu, ukljucujuci i sve aspekte outdoorizma.

Jos je hamokarenje i OK buduci je relativno mala nisa koju najvise popunjuju relativno mali proizvodjaci sa manjim marketinskim dosegom od velikih medjunarodnih proizvodjaca outdoor opreme.
Ali i kod njih ima borbi za trziste, naravno.

Ma nista to nije problem ako se covjek fiksira samo na jedan hobi - uvijek imas inicijalni visoki trosak, ali kasnije po malo. Meni je problem sto me svakih par godina uvuce nesto drugo, a to financijski nikako nije zdravo :D
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj , 2019, 10:41 od GoranM »

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #14 u: 04 Lipanj , 2019, 10:46 »
Joj pricaj mi... Dron, fotografija, outdoor, sviranje, radioamaterstvo...  :jao: Sreca kaj sam se ozenil jer bi i sad jos drobil peneze na besmislice hahaha. Sad zena drobi pa nije strasno  :D

*

Offline GoranM

• **
  • 89
  • 2
« Odgovori #15 u: 04 Lipanj , 2019, 10:49 »
Ja si uvijek mislim kako treba to sve odradit dok ne dobijes dicu (ako, vec smo pri kraju bioloskih mogucnosti), nakon toga nema vise prostora.

Al nemam primjedbe na zenu, naprotiv, ne da mi da trosim lovu u kucanstvu, cudo od zene :ljubav: :D

Glazba je i meni hrpu love uzela, al OK, instrumente se da prodat.

Sad me zainteresirao lov. E to su tek ulaganja :nesvjest:
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj , 2019, 10:51 od GoranM »

*

Online Antun

• 961
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #16 u: 04 Lipanj , 2019, 10:50 »
Imam je neki hammock iz dekića...onaj zeleni...al jošga nisam ni raspakiral od prije 2g. kad sam ga dobil za ročkas
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8

*

Offline Preppy

• *
  • 4588
  • 24
« Odgovori #17 u: 04 Lipanj , 2019, 13:01 »
Imam je neki hammock iz dekića...onaj zeleni...al jošga nisam ni raspakiral od prije 2g. kad sam ga dobil za ročkas
Sram te bilo. Ajd van, objesi i legni!

Via Tapatalk

*

Online Antun

• 961
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #18 u: 04 Lipanj , 2019, 13:02 »
Sram te bilo. Ajd van, objesi i legni!

Via Tapatalk
nemrem. Nemam drveća u dvorištu koje bi mene izdržalo.
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8

*

Online Antun

• 961
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #19 u: 04 Lipanj , 2019, 13:15 »