Naočale

• 22 replies
  • 4102 views
*

Offline margo

• *
  • 125
  • 1
  • Spol: Muški
Odg: Naočale
« Odgovori #20 u: 17 Srpnja , 2020, 20:26 »
Ja sam imao priliku probati ove Wiley x i znas ono kad ti nesto legne na prvu, a uz to imaju tu balisticku zastitu tako da se nedaju tako lako izgrebati lece. Za po sumi i Velebitu su kao stvorene samo sam malo kratak sa lovom pa moram čekati malo bolje vrime

Poslano sa mog Armor_2 koristeći Tapatalk

*

Offline FrankyRC

• 243
  • 3
« Odgovori #21 u: 18 Srpnja , 2020, 01:32 »
Do sad sam svašta nosio na glavi kako u gradu tako i prirodi. Neke modele (sportske tipove naočala) sam koristio za sve svrhe, a neke samo u gradu il samo u prirodi.
Trenutno za grad koristim Ray Ban lenonke iz 80ih. Pre zadovoljan sam sa njima za takve potrebe, samo zub vremena i korištenja ih lagano nagriza pa u skorom vrijeme moram pronači zamjenu. Pri izboru bi bilo dobro da imaju dobru zaštitu od vjetra (potpuno naleganje na lice), dobru zaštitu stakala od mehaničkih utjecaja, stakla ne podložna izlizanosti, te kvalitetna stakla dobrih faktora apsorbcije i zaštite.
Dosad sve naočale takvih karaktestika su imale dva problema. Il se stakla nakon godinu-dvije izližu pa postaju mutna i sl. il su mehanički prosjetljiva pa nastrada okvir il stakla.
Najvjerojatnije če izbor past na neke od balističkih modela jer svojim karakteristikama odgovaraju mojim zahtjevima, a i estetski su razvijenije nego prije nekoliko godina.

Inače u prirodi, tj. pretežito u planinama koristim tzv. glečerice. To su inače naočale namjenjene večinom alpinistima na velikim visinama koje svojim vrhunskim staklima štite oči i tako anuliraju probleme kao snježno sljepilo (bolest koja nastaje u snježnim predjelima gledanjem bez adekvatne zaštite usljed velike refleksije sunca od snježnu površinu i poradi razrijeđenog zraka), pružaju dobru zaštitu od vjetra, imaju čvrstu konstrukciju, mogučnost stavljanja štitnika za nos.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Glečerice

Sa staklima sam pre zadovoljan, ono nikad u životu nisam gledao kroz išta tako dobro ni približno. Samo kako se radi o zastarjeloj konstrukciji takve naočale nisu baš najudobnije, zaštita od vjetre nije isto tako najbolja (danas je na puno boljoj razini), metalna konstrukcija koja na niskim temperaturam dotadno hladi tjelo gdje postoji mogučnost u dodiru kože sa metalom smrzavanje te stvaranje promzlina.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2331
  • 23
« Odgovori #22 u: 18 Srpnja , 2020, 23:39 »
Da, balističke naočari su vrhunska stvar.

Ja, ove prije spomenute Raptor, nosim i kad god radim problematične poslove, pilanje motornom pilom, košenje, brušenje, izvrsne su kao radne naočari, najčešće s narančastim filtrom, ali često i bezbojnim.