električni off road bicikli

• 14 replies
  • 239 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1911
  • 19
električni off road bicikli
« u: 29 Svibanj , 2019, 14:29 »
Najveći tehnološki skok kojeg vidim posljednjih godina su nove baterije. Tržište je već zatrpano različitim električnim biciklima i u njima vidim novi trend u kretanju prirodom - kombinacija krosera i bicikla. Daje ti izvrsnu autonomiju, možeš se kretati i van staza, mogućnost savladavanja ozbiljnih uzbrdica bez napora, a opet nema buke, možeš se pogoniti vlastitim nogama koliko god želiš, a možeš i nositi poprilično ozbiljan teret.

Jasno, naći će se i protivnika i pobornika ovakvih bicikli, ali svako vrijeme nosi svoje.Svakako, danas je ro ljuti ekskluzivitet, ali s rastom proizvosnje i cijene će padati i bivati sve dostupniji širokom tržištu.

*

Offline M r k i

• 163
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: električni off road bicikli
« Odgovori #1 u: 29 Svibanj , 2019, 18:58 »
Meni se ti elektrani bicikli čine dobra stvar, samo preskupa. Imam kuma koji vozi biciklu po brdima, on kaže da pravi biciklisti "preziru" te električne fore.
Tko pedalira vrijedi, tko vrijedi pedalira, tko vozi na baterije ne vrijedi.  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 4471
  • 23
« Odgovori #2 u: 29 Svibanj , 2019, 19:34 »
Fora stvar. Samo ne kuzim kaj ces napraviti kad ti se baterije sprazne. Ovi bicikli su i preko 30kg, tko ce to terati  :gleda:
Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi | Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Online 9alpha

• 205
  • 7
« Odgovori #3 u: 29 Svibanj , 2019, 19:46 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Fora stvar. Samo ne kuzim kaj ces napraviti kad ti se baterije sprazne. Ovi bicikli su i preko 30kg, tko ce to terati  :gleda:
Vjeruj mi Preppy nisu. Vozio sam iz već 7-8 puta i teška je skoro ko normalna bicikla... Baterija je 2.5 kg to je jedina razlika.

*

Offline Preppy

• *
  • 4471
  • 23
« Odgovori #4 u: 29 Svibanj , 2019, 19:49 »
U hervisu sam gledal focus bicikle s baterijama. Imali su minimalno 25kg. Jedva ih digo

Via Tapatalk

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi | Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Nik

• 117
  • 2
« Odgovori #5 u: 29 Svibanj , 2019, 20:16 »
Ti full suspension brdski bicikli su po meni totalna glupost, i nemaju nikakvog smisla iz niza razloga.

Prvi je taj, da je ta dodatna pomoc za trutine, lijencine i ekipu koja ne zna sto bi s nofcima - ocigledno da ih i ja prezirem  :D
Slijedece, preteski su i baterije su im za qrac - brzo se prazne, a kad su prazne mozes se sjest i plakat na brdu s tim biciklom.
Po hladnoci se baterija prazni duplo brze, a kad muz od 100kg+, kao ja  :D, krene na ozbiljan breg (uzbrdo), onda odes na Sljeme gore / dolje i trazis uticnicu.

Osim sto su preteski, geometrija i teziste im je totalna banana, na tehnickim stazama si gotov, u zraku (u skoku) pitaj Boga gdje mu je teziste i na koju stranu vuce = znaci moras se borit s takvim bajkom, bajk je tesko upravljiv, trom i sporo reagira. Hrpu manevara s tom masom uopce ne mozes izvesti, ili je jako tesko izvediva.

Bezobrazno su skupi, dodatna baterija im je skupa, i kvare se previse (ovaj novi Rimcev bajk zbog loseg ozicenja ima toliko kvarova da nije za vjerovati, informaciju imam iz prve ruke).

Ako taj el. bajk ima jaki pogon, citaj potegne 50-60km/h, onda dere gume nemilice, jer biciklisticke gume nisu projektirane za takav prijenos snage. U praksi to znaci da nakon 4-5 krugova prek Sljemena ides u ducan po novu straznu gumu, a kvalitetna guma je cca 50€.

Itd.

El. bajk u gradu, el. romobili i sl. - to ima itekako smisla.

FS bicikli imaju smisla za kumeke s lovom  :D

Po Sljemenu ekipa vec ganja takve bajkove od 50-60k kn, a ganja i one na 1KS cijene takodjer reda velicine 60k kn...pozera na bregu kao u prici.

[edit]
Zaboravio sam nadodati da ovaj motor s pedalama na pocetku topica, nije bicikl i te pedale mogu slobodno skinuti i olaksati bajk.
« Zadnja izmjena: 29 Svibanj , 2019, 20:58 od Nik »

*

Offline Nik

• 117
  • 2
« Odgovori #6 u: 29 Svibanj , 2019, 20:54 »
Ako el. bajk nema mrcinu od pogona vec je standardni Pedelec - sto ce reci da daje odredjenu asistenciju do 25km/h i onda se iskljuci i dalje samo na zgance (ne znam kak ostali, ali meni bi prije dobro dosla asistencija za iznad 25km/h  :D)...onda je takav bajk laksi, jer naravno ima i manju bateriju, pa se recimo uz neku srednju asistenciju moze i dva puta odraditi Sljeme i onda na punjenje.

Sad dolazi zanimljiva stvar, taj bajk je toliko tezi od onog bez baterija da sa srednjom asistencijom dodjes kao da si na bajku bez el. pomoci, ako se stavi na najjacu asistenciju onda pak baterija nece zdurati dva Sljemena.

Za usporedbu, Cube Stero 150-160mm hoda, Pedelec sluzbeno vaze 23.9kg, takav bez baterije 13.3-13,7 ovisno o opremi(kladim se da su vagali S velicine).
Za primjer sam uzeo Cube, jer su ajmo to reci cijenom prihvatljivi pa si ih ljudi mogu "priustiti", a OK su bicikli.

*

Offline Gorštak

• 3427
  • 10
« Odgovori #7 u: 29 Svibanj , 2019, 23:03 »
Kad si vec specijalista za bajkove kolko vidim .. daj me uputi tko mi moze na Konici mojoj sirotoj servisirat Hayes Nine hidrauliku .. navodno je lutrija sa djelovima :(

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Nik

• 117
  • 2
« Odgovori #8 u: 29 Svibanj , 2019, 23:20 »
Prvo se trebas pitati da li ti se to uopce isplati, a onda tko to moze servisirati...ali i pitanje je kaj ti je s kocnicom.
Ako treba samo odzraciti onda to moze svaki servis.

Moram priznati da Hayesove kocnice nikad nisam imao, a bome niti itko od ekipe s kojom vozim, pa prvo trebas saznati jesu li to uopce servisabilne kocnice, ili kad nesto krepa onda se mijenja rucica komplet ili celjust komplet.

Hayes slove kao problematicne kocnice, zato ih nitko od ozbiljnih vozaca i nema na bajku.

*

Offline Gorštak

• 3427
  • 10
« Odgovori #9 u: 29 Svibanj , 2019, 23:25 »
U dvije god.kolko nisam pedaliral na tom bajku propala je rucica,sad dali su i gumice i dali treba reparaciju napravit nemrem znat nisam bajkove slagal, sam aute i motore,cul sam da je Hayes zajeban,al tak je doslo s bajkom jezi ga sluzilo je u ono vreme... moral bum se zaletit do Ciklocentra onda, gore je bajk i kupljen pred 11 god cini mi se .. pa nek vide decki

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Nik

• 117
  • 2
« Odgovori #10 u: 29 Svibanj , 2019, 23:34 »
Odzracivanje i izmjena ulja moze rijesiti stvar, a mogu se i zaredati problemi  :D
Otfuraj u CC, to je dobar i pouzdan servis pa nek vide mogu li nesto napraviti.

*

Offline Antun

• 838
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #11 u: 30 Svibanj , 2019, 10:11 »
Bicikl s motorom...Bullshit.
Bicikl je osmišljen kao vozilo na pedale s ljudskim pogonom, nekad kao dostupno i jeftino prijevozno sredstvo, a danas više kao sredstvo za održavanje tjelesne kondicije. Kardio vaskularnog i mišičnog zdravlja. Ne vidim zašto bi trebao imati motor.
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Preppy

• *
  • 4471
  • 23
« Odgovori #12 u: 30 Svibanj , 2019, 11:44 »
Jeftinije da kupiš tomosa

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 373
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #13 u: 23 Lipanj , 2019, 18:51 »
@Nik

Pratim tvoje upise na nekoliko foruma (na kojima sam aktivniji nego ovdje) i stvarno skidam kapu. Nisam već dugo vidio toliko jasnih i konkretnih odgovora.

Jbg, kad voziš samo šumu. Ne bi bilo loše organizirati neki ciklokamperski izlet na Mrežnicu ili ako ima kakav bolji prijedlog. Mislim da bi se napričali.

Tapaslano...

Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Nik

• 117
  • 2
« Odgovori #14 u: 23 Lipanj , 2019, 21:52 »
Tx.

Jbg, kad svaka budala ima svoje veselje a moje su Hike&Bike ture, ili nekakav AM, i hodacine s penjanjem od izlaska do zalaska sunca.
Kod mene cesta nula bodova, cesta me nervira  :D, nemam mentalni sklop za vrtenje pedala u nedogled po cesti...ali zato za nosenje bajka imam  :D

Na zalost, ja nemrem nista organizirati jer ono malo slobodnog vremena sto imam je unaprijed doslovce do kraja godine rasprodano. Cesto imam samo jedan dan od vikenda, i onda ljudi komentiraju - zasto niste prespavali, zasto u jednome danu?

Vjerujem da bi se napricali, ima tu jos dobrih forumasa, samo se treba sastati na hrpi, i opaliti brain storming. Vjerujem da bi bilo zanimljivo.