Koji ruksak odabrati

• 42 replies
  • 3337 views
*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
  • Spol: Muški
Koji ruksak odabrati
« u: 26 Svibnja , 2019, 00:30 »
Svi mi imamo neki ruksak, nekima su ruksaci pri kraju pa logično pitanje koji odabrati?

*

Offline Nik

• *
  • 305
  • 4
Odg: Koji ruksak odabrati
« Odgovori #1 u: 26 Svibnja , 2019, 07:03 »
Deuter  :D
Kakvo pitanje takav odgovor  :fucka:

Daj vise detalja, za sto ti treba, koliko ga mislis koristiti, koja zapremina.
Na ovom forumu vidim da ljudi jako preferiraju vojnu opremu, pa tako i ruksake, ja sam vise alpinisticko-planinarski orijentiran.

Po meni mozes imat jedan za sve, neke srednje zapremine (35-40l), ali na kaju se dodje da treba imati tri komada - za jednodnevne ture, 2-3 dnevne, i na koncu visednevne 3+ dana.

Osobno ne zelim da mi ista strsi sa ruksaka, da nema dzepova sa strane - znaci sva oprema ide u ruksak (i sator), ergonomski mora biti savrsen na tijelu, sto laksi, a do sadrzaja ruksaka mora se moci doci barem sa 2 strane, a kod vecih ruksaka i sa tri.

Itd. Nauka  :D

Osobno jako volim Deuter - izvrsni ruksaci, ali i skupi.
Unazad 6 mjeseci sam se ponovio sa kompletnom ergelom ruksaka - znaci pao je 22l, 35l i 65+10 litara i nijedan nije Deuter  :D (tako se poklopilo). Sad imam jedno 7-8 ruksaka doma he he.

*

Offline Bushcraft Wolf

• *
  • 1101
  • 11
« Odgovori #2 u: 26 Svibnja , 2019, 12:41 »
Ja sam se isto ponovio sa dva nova.. 30L i 60+10l,oba Adventuridge(Aldijeva marka)... Iznimno udobni,puno pretinaca.  Ja zadoboljan.

Imam još i Alice od američke vojske,u veličini L(cca60-70L).
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #3 u: 26 Svibnja , 2019, 20:32 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Deuter  :D
Kakvo pitanje takav odgovor  :fucka:

Daj vise detalja, za sto ti treba, koliko ga mislis koristiti, koja zapremina.
Na ovom forumu vidim da ljudi jako preferiraju vojnu opremu, pa tako i ruksake, ja sam vise alpinisticko-planinarski orijentiran.

Po meni mozes imat jedan za sve, neke srednje zapremine (35-40l), ali na kaju se dodje da treba imati tri komada - za jednodnevne ture, 2-3 dnevne, i na koncu visednevne 3+ dana.

Osobno ne zelim da mi ista strsi sa ruksaka, da nema dzepova sa strane - znaci sva oprema ide u ruksak (i sator), ergonomski mora biti savrsen na tijelu, sto laksi, a do sadrzaja ruksaka mora se moci doci barem sa 2 strane, a kod vecih ruksaka i sa tri.

Itd. Nauka  :D

Osobno jako volim Deuter - izvrsni ruksaci, ali i skupi.
Unazad 6 mjeseci sam se ponovio sa kompletnom ergelom ruksaka - znaci pao je 22l, 35l i 65+10 litara i nijedan nije Deuter  :D (tako se poklopilo). Sad imam jedno 7-8 ruksaka doma he he.

Pa, zanima me ko šta koristi, kakva su iskustva sa određenim ruksacima, kakve su želje.
Dobro je to pitanje Nik a i dobra tema.

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #4 u: 26 Svibnja , 2019, 20:44 »
Ja sam super iskustva imao sa Tatonka (civilna verzija tasmanian tigera), Salewa su isto jako dobri kao i Vaude. Deuter je isto ok, ali ima i boljih. Nažalost naši dućani su se nekak svi fokusirali na Deutera.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #5 u: 27 Svibnja , 2019, 11:37 »
Crni je Mel-Tec  36L ( pazi litraže), maskirni khaki je neki flying circle bag 40 L čini mi se. Nemam pojma ko to proizvodi . Moguće kinezi po nekoj licenci. 
Zaista nemam zamjerki ni za jedan.

Crni Python kamuflažni 60 litarski  je čistokrvni kinez bez etikete dakle čisa kopija nečeg.  Što opet ne čudi jer jako puno svjetskih proizvodnih pogona se preselilo u kinu a po nekim ugovorima kinezi zadržavaju dio robe s tim da ne smiju upotrebljavati brand. 

U principu sam s njim naj zadovoljniji. Čvrsta tkanina, Čvrst općenito. nepromočiv. Ma odličan.
Njega koristim i kad putujem s motorom.
Nije isto kada kiša pada i pješačiš ili na motoru pri 100kmh. Ako tada ne promoči znači da je odličan.

Volim velike ruksake jer nosim dosta rezervne odjeće. Obavezno vreću za spavanje u ruksaku. Ne volim biti mokar niti spavati na mahovini. Ko je spavao na zemlji i lišćem se pokrivao s vremenom je pišao krv ili će.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Nik

• *
  • 305
  • 4
« Odgovori #6 u: 27 Svibnja , 2019, 15:03 »
Deuter Trans Alpine 32l raubam do krajnjih granica unazad 5g.
To znaci da na sve biciklisticke ture na koje idem nosim taj ruksak, i ruksak je doslovce neunistiv.

Osim sto mora podnijeti uobicajeni teret, ruksak mora nositi dodatnu opremu a to je kaciga, stitnici za laktove i koljena, i na koncu kad nosimo bicikle na vrh - a to je skoro uvijek :D, bicikl nije na ramenima vec je teret na ruksaku - pa si sad racunajte koliko su naramenice opterecene.

Osim tereta, ruksak mora amortizirati i izdrzati padove i struganja kako u sumi tako i na nasem krsu - sve on to dura i podnosi kao od sale.

Prije njega sam raubao Deuter bike1 20l ruksak, drukciji kroj, manja zapremina, isti materijali = takodjer izuzetno robustan, nakon 4-5g ko nov, prodao ga i kupio gore pomenuti.

Sad kad sam nabavljao 65+10l nekako mi se vise svidio Lowe Alpine Manaslu od Deuterovog ekvivalentnog modela, pa sam eto po prvi puta kupio taj brand. Na oko i opip po kvaliteti je uz rame Deuteru, ali se mora jos dokazati.

Camelbak Rim Runner 22l - redovito koristim po Sljemenu i zadovoljan sam, po meni nije u rangu Deutera, ajmo reci da je njeznije gradje, ali je zato i nize cijene, a dolazi sa 3l mijehom koji je pak po meni u vrhu, ako ne i na vrhu.

IMHO, ako se covjek ozbiljnije i cesce bavi outdoor aktivnostima, treba odrijesiti novcanik i kupiti provjerenu marku ruksaka. Meni je ruksak jako bitna stvar i tu se cesto pokaze koliko para toliko muzike.

Takodjer ne treba bacati pare na top ruksak ako se ne misli adekvatno koristiti.

Imao sam i 2 McKinleya, 20 i 35l, po cijeni u sredini, cist pristojni ruksaci, prosjecnom korisniku bolje ne treba, a prodje se mozda i upola jeftinije od razvikanih marki.

Da skratim jer mi je radno vrijeme gotovo, Deuter, Vaude, Low Alpine, Jack Wolfskin, Salewa, Evoc...sve to valja, samo treba odabrati adekvatan model i po mogucnost upecat ga na popustu u pol cijene.

« Zadnja izmjena: 27 Svibnja , 2019, 22:44 od Nik »

*

Offline FrankyRC

• 223
  • 3
« Odgovori #7 u: 27 Svibnja , 2019, 21:52 »
Svašta mi je prošlo preko leđa. Trenutno koristim (cca 8god) Lowe Alpine Cerro Torre 75, prošao sito i rešeto, prenio tona i tona. Vrhunski rusak, samo mi djeluje da u odnosu na prijašnje modele je kvaliteta malo opala il ja stvarno pretjerivan.
Neki ferrinov 38l sa mrežicom odvojenim leđima. Ništa posebno, pri dužem nošenju ako je težak znam ga "osjetit" tako da nisam baš zadovaljan, al 16god odrađiva svoju namjenu.
Neki Columbin od 30-ak litara bez leđne konstrukcije, 20 i par god odrađiva, neuništivo!
Eh sad imao jednom Millet Narrdu 85, nikad više Millet. Bio je odličan dok pri normalnoj težini nisu počele pucat šipke od leđne konstrukcije. Očito je neka tvornička greška bila jel je bilo tu i pojačavanja, varenja, umetanja drugih unutar istih, al bez pomoči. Ono pucala je gdje je opterečenje, saniram mjesto i pukne na totalno ne opterečnom djelu.
U svakom slučaju Lowe Alpine il Deuter i nema greške, rusak za cijeli život!

*

Offline Nik

• *
  • 305
  • 4
« Odgovori #8 u: 27 Svibnja , 2019, 22:57 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
U svakom slučaju Lowe Alpine il Deuter i nema greške, rusak za cijeli život!

Da, od ova tri nova koja sam spomenuo 2 su Lowe Alpine, ovaj treci je Aeon 35l, doslovce katica za sve, tehnicki lagan ruksak - lukavo izveden, svidio mi se na prvu, ima tocno sve ono sto ja trazim, sve osim cijene  :D. Klasika...ali uz strpljivost i pecanje po bespucima interneta uhvatio sam ga doslovce za kikiriki.

Znam da sam se s ekipom zafrkavao kako sam si obnovio opremu s kojom cu u mirovinu - a tako bi moglo i biti. Daklem, ova tvoja recenica u mojem slucaju ima itekako smisla ;)

*

Offline zoki

• **
  • 69
  • 1
« Odgovori #9 u: 27 Svibnja , 2019, 23:12 »
Za dnevne aktivnosti,tipa odlazaka u grad i sl. koristim 18 litarski ruksak marke Outhorn. Kupio sam ga u Kauflandu prije par godina,odličan je i praktičan,a nije koštao nešto puno.
Izdržljiv je i zadovoljan sam s njim. Dok sam sliku tražio,vidio sam da imaju dosta modela u ponudi,cijelo vrijeme sam mislio da je neka žnj marka,ali mi se čine ok brand.

Za dnevne solo izlete,šetnje ili popodnevni odlazak u šumu s obitelji na piknik koristim ovaj ruksak

razlika je jedino što je moj maslinasto zelena,kineska verzija ovog crnog,koju sam platio 150 kn. Dobar mi je zato jer je dosta prostran i puno stvari mi može stati,ako ih dobro rasporedim. Ugodan je za leđa i ne smeta u hodu,dva pojasa koja se kopčaju sprijeda olakšavaju nošenje i daju veću stabilnost.
Ovaj ruksak mi ujedno služi i kao BoB i baza mi je za držanje stvari koje inače koristim,plus uvijek ima bar nekoliko konzervi hrane u njemu. Po potrebi iz njega preraspoređujem u druge ruksake,ali na kraju dana sve u njega vraćam.

Treći,i najveći ruksak je Quechua Forclaz 70l

njega sam dobio na poklon,žena je upamtila kad sam joj suptilno bacio hint da mi ˝sad još samo treba neki veći ruksak cca 70-75 litarski˝  :D pa me obradovala. O njemu nemam puno za napisati jer ga nisam puno niti koristio,ali ovo malo što sam ga nosio mi je bio dosta ugodan i mekan za leđa i ramena,koristio sam ga za jednodnevni izlet. U njega su mi stale skoro sve potrepštine za Prvi maj i rezervna roba za četveročlanu obitelj. :D

*

Offline poljičanin

• *
  • 2272
  • 21
« Odgovori #10 u: 27 Svibnja , 2019, 23:33 »
Godinama sam koristio Ferrino od 70 litara za višedneve aktivnosti: lagan, iako ne izgleda osobito robustan prošao sito i rešeto, bez ikakvog oštećenja. Na leđima kao da se zalijepio. Kad bih išao na višednevne hodnje po Velebitu s djecom - preko 30 kg tereta po 3 dana na leđima (s vremenom bi rapidno olakšavao, jasno).

Za jednodneve ture nosio sam svašta, počevši pod JHA borbenog ranca, preko ratnih HV modela, kineskog smeća do Mammuta.

Sad se iskristaliziralo:

Mammut 35 litara za najmanje opterećenje;
Kroko M117 45 litara za složenije opterećenje;
Kroko M100 65 litara za višednevne ture.

Kroko M117 45 litara mi se pokazao najpraktičniji, daleko, zbog načina kopčanja - otvoriš ga i uzmeš što ti treba, bez onih beskonačnih prevrtanja stvari s dna ruksaka. Nije osobito lagan, ali to je jednostavno cjena koja se plaća za robusnost.Ventilacija leđa bi mogla biti i bolja, ali ništa katastrofalno. Udobnost i s teškim teretom je nemjerljiva u odnosu na sve ostalo što sam nosio (a nosio sam svega i svačega), ti i ruksak ste jedno tijelo.

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #11 u: 31 Svibnja , 2019, 10:10 »
Ako na nešto patim onda su to ruksaci. Imao sam odličan Tasmanian Tiger Pathfinder MKI ali mi je stajao cijelo vrijeme pa sam ga se odlučio riješiti i nabaviti nešto drugo.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Trebao mi je foto ruksak koji je ujedno i adventure, pa je nakon duge potrage izbor pao na Gitzo Adventury 30L. Ima i verzija 45L, ali taj mi je malo prevelik za moja jednodnevna ili jednonoćna bauljanja. Zadovoljan sam.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Kasnije eventualno planiram nabaviti baš planinarski ruksak, a izbor je već pao na Osprey Atmos AG 50L.
Samo još da ženi objasnim zašto mi treba :D

9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Preppy

• *
  • 4815
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #12 u: 31 Svibnja , 2019, 10:25 »
Ja jos imam Tasmanian Tiger Trooper Bag 45 . Super ruksak ako idem s radiostanicom na teren jer ima jako puno pretinca. Sistem za na leđa je prvoklasan, prilijepi se ergonomiji tijela. Ne osječaš da ga nosiš!

Kaj mi se najviše sviđa, ima rupice kroz koje možeš vertikalnu whip antenu za KV provodit a unutra ima zasebni pretinac za radio stanicu.

Imao sam Tatonku 80L i prodao za sicu (koja sam ja budala). Sad mi tako žao! Ali vjerojatno bi mi isto stajao samo u ormaru da ga nisam prodao, jer neidem nikam na tak duge ture da mi treba toliki volumen.

« Zadnja izmjena: 31 Svibnja , 2019, 10:29 od Preppy »
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #13 u: 31 Svibnja , 2019, 10:36 »
Vau, odličan ruksak. Ne znam koju bi boju prije odabrao. Može sve osim crne. A i crni je jeben :D
Tasmanian je fakat prva klasa.

Što se tiče ruksaka od 80L, to je stvarno ako ideš negdje na par dana baš kampirat pa ti treba sve živo i mrtvo. Ja se spremam s kumom kod njega u Liku za jedan vikend. Na zemljištu je samo kontejner sa dva ležaja i peći na drva.
#terapija
9A3DBX

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #14 u: 31 Svibnja , 2019, 12:46 »
Vau, odličan ruksak. Ne znam koju bi boju prije odabrao. Može sve osim crne. A i crni je jeben :D
Tasmanian je fakat prva klasa.

Što se tiče ruksaka od 80L, to je stvarno ako ideš negdje na par dana baš kampirat pa ti treba sve živo i mrtvo. Ja se spremam s kumom kod njega u Liku za jedan vikend. Na zemljištu je samo kontejner sa dva ležaja i peći na drva.
#terapija

:pivo:

*

Offline zvonjola

• 685
  • 10
« Odgovori #15 u: 31 Svibnja , 2019, 13:24 »
Trenutno koristim Osprey Talon 33 za dnevne izlete,Osprey Exos 58 za višednevne izlete i Ferrino 15l hidratacijski prsluk za trail trčanje!

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #16 u: 31 Svibnja , 2019, 13:31 »
Pffff, odlični ruksaci, svaka čast. Lajkam svaki.
9A3DBX

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #17 u: 31 Svibnja , 2019, 16:36 »
Bitna stvar adekvatni ruksak.

]

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #18 u: 31 Svibnja , 2019, 16:57 »

]

A u k...c :D

Adekvatni ruksak, ali ni to ne pomaže ak ne znaš zbalansirat teret u ruksaku.

Sent from my iPhone using Tapatalk
9A3DBX

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #19 u: 31 Svibnja , 2019, 17:50 »

]

A u k...c :D

Adekvatni ruksak, ali ni to ne pomaže ak ne znaš zbalansirat teret u ruksaku.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nekad ni ne možeš.
A veliki ruksak koji viri iznad glave u pravilu te baca na sve strane. Dobar je za planinarenje i kojekakve šetnje ali nije dobar kad se provlčačiš nekuda ili skačeš kao na gifu.