Tradicija i Bushcraft u Hrvata

• 110 replies
  • 1803 views
*

Offline Antun

• 898
  • 8
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Tradicija i Bushcraft u Hrvata
« Odgovori #100 u: 09 Svibanj , 2019, 15:15 »
Sad sam pročitao da će bushcraft uči u OI kao sportska disciplina. Bushcraftiranje na 100m s preponama. Rekviziti ta natjecanje: nož od najmanje 1000kn, sjekira za 600kn, najmanje tri piceka i gajba pive....
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #101 u: 09 Svibanj , 2019, 15:19 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ako ćemo gledati,Englezi su najviše zaluđeni bushcraftom...i kod njih je kovanje jako usko povezano s bushcraftom...znam da je glupo povlačiti paralele sa drugima,ali po tome također ispada da je kovanje dio bushcrafta...

Pa gle,  sudeći prema svemu ovome što je rečeno na ovoj temi  ako se iskopa rupa duboka 100 metara i nađe se neka kost ili bilo kakva  arheolška vrijednost to je bushcraft sigurno ili je jako povezano sa tim. Bez obzira što je bushcraft nova disciplina nastala prije cca 20-30 ak godina.
Dakle život na selu 15 stoljeća je čisti bushcraft, I nema veze što su alati koje su koriistili  bili vrhunac tadašnje tehnologije.
I to što taj seljak nije znao za drugačiji život i mislim da on u stvari nije bio kmet već bushcrafter.
Nisu englezi samo zaluđeni sa tim evo i na ovom forumu neki ljudi iako ne znaju pravo značenje bushcrafta.

Pa je. Pogledaj nalazište pračovjeka u Krapini. To su bili pravi bushcrafteri. Po tvojem tumačenju nema razlike između survivala i bushcrafta. Zašto bi čovjek onda koristio dva naziva za jedno te isto? I bushcraft nije nova disciplina nastala prije 20-30 godina jer su kresanjem i trenjem vatre palile i prije par tisuća godina. Dakle, koja je po tebi razlika survivala i bushcrafta? Po ćemu je to disciplina 20-30 godina stara? Po ćemu to zaključuješ? Prosvijetli nas jer si očito ti jedini ovdje koji zna što bushcraft znači.
Zadaća za tebe: nauči značenje riječi thrive u kombinaciji survive & thrive.

Ne samo da to tvrdim već sam to i argumentirao...Nema razlike, jedno te isto. 
Riječ je o starom proizvodu u novom celofanu i sve u svrhu profita.
Čovijek izmislio bushcraft napisao knjigu i na naslovnici napisao priručnik  o peživljavanju u ekstremnim uvjetima te u opisu knige dodao da je bushcrafting sveobuhvatniji. 
Kasnije napravio dokumentarce pa još par knijiga gdje opisuje ponaosob određene vještine. Te cijeli arsenal stvari koje imaju njegov potpis a ultimativne su (ne postoje bolje), poput odjeće , obuće, noževa i kojekakvih drugih stvari koje se prodaju po paprenoj cijeni.
Sve je to radi profita.

E sad taj lik iz Krapine da li je on kromanjonac ili krapinjonac il je pravi tradicionalni i sveobuhvatni bushcrafter?
Dilema  :zbunjen2: :zbunjen:

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #102 u: 09 Svibanj , 2019, 15:21 »
Sad sam pročitao da će bushcraft uči u OI kao sportska disciplina. Bushcraftiranje na 100m s preponama. Rekviziti ta natjecanje: nož od najmanje 1000kn, sjekira za 600kn, najmanje tri piceka i gajba pive....

Pitanje je vremena, pa već ikače iz pašteta, ne smiješ otvoriti...

*

Offline Preppy

• *
  • 4509
  • 24
« Odgovori #103 u: 09 Svibanj , 2019, 15:47 »
Ako ćemo gledati,Englezi su najviše zaluđeni bushcraftom...i kod njih je kovanje jako usko povezano s bushcraftom...znam da je glupo povlačiti paralele sa drugima,ali po tome također ispada da je kovanje dio bushcrafta...

Pa gle,  sudeći prema svemu ovome što je rečeno na ovoj temi  ako se iskopa rupa duboka 100 metara i nađe se neka kost ili bilo kakva  arheolška vrijednost to je bushcraft sigurno ili je jako povezano sa tim. Bez obzira što je bushcraft nova disciplina nastala prije cca 20-30 ak godina.
Dakle život na selu 15 stoljeća je čisti bushcraft, I nema veze što su alati koje su koriistili  bili vrhunac tadašnje tehnologije.
I to što taj seljak nije znao za drugačiji život i mislim da on u stvari nije bio kmet već bushcrafter.
Nisu englezi samo zaluđeni sa tim evo i na ovom forumu neki ljudi iako ne znaju pravo značenje bushcrafta.

Pa je. Pogledaj nalazište pračovjeka u Krapini. To su bili pravi bushcrafteri. Po tvojem tumačenju nema razlike između survivala i bushcrafta. Zašto bi čovjek onda koristio dva naziva za jedno te isto? I bushcraft nije nova disciplina nastala prije 20-30 godina jer su kresanjem i trenjem vatre palile i prije par tisuća godina. Dakle, koja je po tebi razlika survivala i bushcrafta? Po ćemu je to disciplina 20-30 godina stara? Po ćemu to zaključuješ? Prosvijetli nas jer si očito ti jedini ovdje koji zna što bushcraft znači.

Čovijek izmislio bushcraft napisao knjigu i na naslovnici napisao priručnik  o peživljavanju u ekstremnim uvjetima te u opisu knige dodao da je bushcrafting sveobuhvatniji. 
Kasnije napravio dokumentarce pa još par knijiga gdje opisuje ponaosob određene vještine. Te cijeli arsenal stvari koje imaju njegov potpis a ultimativne su (ne postoje bolje), poput odjeće , obuće, noževa i kojekakvih drugih stvari koje se prodaju po paprenoj cijeni.
Sve je to radi profita.

E sad taj lik iz Krapine da li je on kromanjonac ili krapinjonac il je pravi tradicionalni i sveobuhvatni bushcrafter?

Evo imas ovdje: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Nema smisla vise dalje s tobom raspravljat.
Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #104 u: 09 Svibanj , 2019, 15:47 »
Evo onivača tog novog bushcraft vala  Buish tracker man Les hiddins i neki naslovi njegovih kniga "Stories of exploration and survival" " Epic ctories of bush survivol" " rain forest" " explore wild Australia itd.
Drugi koji je popularizirao taj val  "Bushcraft outdoor skills and wilderness survival by Mors Kochanski"  "Grand Syllabus, Instructor Trainee Program: Survival, Wilderness Living Skills, Bushcraft " 
Treći nama možda i najpoznatiji radi njegovih noževa od 500 funti  " Essential Bushcraft a handbook survivol skill from around the world"

Bushcraft i survivol jedan te isti drek. 

Add.

Dakle dobijem upozorenje od outdor hrvatska   

You have received a warning for insulting other users and/or staff members. Please cease these activities and abide by the forum rules otherwise we will take further action.

Regards,
The Outdoor Hrvatska Team.

Dakle preppy stvarno... sram te bilo.
Prvi si počeo sa vređanjem i ponižavanjem.
Ako ovo nije zloupptreba administratorskih ovlasti onda ne znam šta je.
Sram te može biti !!!

« Zadnja izmjena: 09 Svibanj , 2019, 16:10 od Wolfie »

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #105 u: 09 Svibanj , 2019, 15:52 »

Sve je to radi profita.

Evo imas ovdje: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Nema smisla vise dalje s tobom raspravljat.

Zar stvarno misliš da sam ozbiljno pričao o Krapinskom pračovjeku?  Pa ne mogu vjerovati da nisi prepoznao sarkazama. Hahahahaha
Živ bio rođo kako je Spajić znao reći.

*

Offline Antun

• 898
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #106 u: 09 Svibanj , 2019, 16:07 »
Bushcraft je suživot čovjeka i prirode, survival je situacija u kojoj  se prislno nalaziš i želiš što prije izići iz nje...

*

Offline Wolfie

• 250
  • 1
« Odgovori #107 u: 09 Svibanj , 2019, 16:14 »
Bushcraft je suživot čovjeka i prirode, survival je situacija u kojoj  se prislno nalaziš i želiš što prije izići iz nje...

Zašto bih se prisilno našao u situaciji?  Dakle ja moram ispasti iz aviona ili biti brodolomac da bih radio isto što i ti as tom razlikom što se to tvoje zove bushcraft a moje survivol.  To su nebuloze

Ajde mi argumentiraj svoje tvrdnje kao što sam ja argumentirao svoje ako ništa drugi citirajući naslove knjiga onih koji su izmislili bushcraft.

Evo ponovo: Evo onivača tog novog bushcraft vala  Buish tracker man Les hiddins i neki naslovi njegovih kniga "Stories of exploration and survival" " Epic ctories of bush survivol" " rain forest" " explore wild Australia itd.
Drugi koji je popularizirao taj val  "Bushcraft outdoor skills and wilderness survival by Mors Kochanski"  "Grand Syllabus, Instructor Trainee Program: Survival, Wilderness Living Skills, Bushcraft "
Treći nama možda i najpoznatiji radi njegovih noževa od 500 funti  " Essential Bushcraft a handbook survivol skill from around the world"

Bushcraft i survivol jedan te isti drek. 

Dakle ti tvrdiš da su to dvije različite stvari.  Argumentiraj i dokaži.
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj , 2019, 16:17 od Wolfie »

*

Offline Antun

• 898
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #108 u: 09 Svibanj , 2019, 16:16 »
Ne mogu malouman sam...imam mozak djeteta od devet godina....

*

Offline Preppy

• *
  • 4509
  • 24
« Odgovori #109 u: 09 Svibanj , 2019, 16:19 »
Ova tema je najbolji prikaz prosjecnog balkanskog drustva. Mislim da je tema razglabana do kraja i vrti se u krug. Zato ju sad zatvaram jer mislim da budu inače banovi počeli cureti s neba.

*

Offline Preppy

• *
  • 4509
  • 24
« Odgovori #110 u: 22 Svibanj , 2019, 17:03 »
Otvaram opet temu, ako želite raspravljati što je survival a što bushcraft, to možete ovdje: