Kultura Hrvatskog Radioamaterstva

• 105 replies
  • 5904 views
*

Offline miro

• *
  • 9
  • 0
Odg: Kultura Hrvatskog Radioamaterstva
« Odgovori #20 u: 16 Veljače , 2019, 18:17 »
ajmo da pljujemo cb-u   AMATERIZAM  I  RADIO AMATERIZAM   sta je to    ja  neznam   mozda  zna  neko da mi objasni   :fucka: :fucka:
328mic028   GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
  • Spol: Muški
« Odgovori #21 u: 16 Veljače , 2019, 19:22 »
Hrpa čudnih ljudi koji troše novce na neke "igračke" 😂😂Obično ih žene napuste zbog toga😂😂

*

Offline worbrc

• *
  • 163
  • 4
« Odgovori #22 u: 16 Veljače , 2019, 19:45 »
Tko pljuje po cb? Meni je to bez veze. I uopce me nije briga da li cb postoji ili ne. Sto se mene tice, mogu ga i ukinuti.

Ali, ako mislis da pljujem po cb asima koji su nekulturu na cb prenjeli na amaterske opsege, to da, tu si u pravu. Sviđalo se tebi ili ne, činjenice su činjenice. A činjenica je da je sa E klasom u bivšoj državi mnoštvo cb-asa preslo na amaterske opsege. I, neki, koji su bili kulturni na cb, ostali su kulturni i na radio amaterskim frekvencijama. Oni koji su bili nekulturni na cb, ostali su to i dalje. Izmjenom pravila dobili su pristup i kv. Nažalost. Eto, to je priča
R0, S17, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #23 u: 16 Veljače , 2019, 20:48 »
Bio ja danas u radio klubu, i kaze mi kolega da su jednog radioamatera prije 5 godina kaznili s kaznom od 15.000kn jer je pricao na vatrogasnim frekvencijama bez dozvole. Sad mene zanima kako su njega koji nije prijavio uređaje hakomu locirali?

*

Offline blinddog

• *
  • 441
  • 15
  • VKV brico
« Odgovori #24 u: 16 Veljače , 2019, 21:39 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Bio ja danas u radio klubu, i kaze mi kolega da su jednog radioamatera prije 5 godina kaznili s kaznom od 15.000kn jer je pricao na vatrogasnim frekvencijama bez dozvole. Sad mene zanima kako su njega koji nije prijavio uređaje hakomu locirali?

Radioamaterskim sportom "Lov na lisicu", tj triangulacijom njegovog signala
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #25 u: 16 Veljače , 2019, 21:50 »
Da to razumijem, ali bio je u predaji oko 1 sekundu. Kako sam cuo.

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #26 u: 17 Veljače , 2019, 11:01 »
kako je uspio razgovarati u jednoj sekundi?
Vidiš ulovili ga jer je razgovarao jednu sec, ovaj na r6 sere več godinamai nikom ništa...
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #27 u: 17 Veljače , 2019, 11:11 »
Zapravo nije ni razgovarao samo je slucajno stisao mic. Odmah ga locirali.

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #28 u: 17 Veljače , 2019, 11:19 »
čudno. oni imaju tonsku selekciju...
9A3AZY

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #29 u: 17 Veljače , 2019, 11:26 »
Ta prica mi ne drzi vodu .. znam lika a znaju ga i drugi iz ZG 9a3gpc kaj je prdil i zajebaval vatrogasce pa mu nisu dosli doma

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #30 u: 17 Veljače , 2019, 12:06 »
Jbg, to je bilo prije par godina. Dobio je kaznu 15.000

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #31 u: 17 Veljače , 2019, 12:08 »
Moguce onda .. al steta kaj se ne nastavlja tradicija kaznjavanja bilo bi reda barem

*

Offline miro

• *
  • 9
  • 0
« Odgovori #32 u: 18 Veljače , 2019, 15:34 »
cula rekla  kazala   nije sam  9a3gpc   danijel  kriv  ima tu na  2m neki koji su   visoko licencirani  radio amateti  koji delaju koje kakve spacke  na  nebum bezobrazan   sta  sve rade pa onda  je  kriv i  gpc   i  jos nekolicina JA NE STOJIM  iza njih da ih  branim  ali  samo pratim  , a sto se tice vatrogasnih  freq tamo je bila druga prica , a hakom radi svoje za sekundu  nemogu naci  al  u roku od 5min mogu locirati i naci smetnju
328mic028   GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #33 u: 18 Veljače , 2019, 18:33 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
cula rekla  kazala   nije sam  9a3gpc   danijel  kriv  ima tu na  2m neki koji su   visoko licencirani  radio amateti  koji delaju koje kakve spacke  na  nebum bezobrazan   sta  sve rade pa onda  je  kriv i  gpc   i  jos nekolicina JA NE STOJIM  iza njih da ih  branim  ali  samo pratim  , a sto se tice vatrogasnih  freq tamo je bila druga prica , a hakom radi svoje za sekundu  nemogu naci  al  u roku od 5min mogu locirati i naci smetnju
Za njega znam jel se hvalio na bandu bedak .. a za ostale nezz,al se slazem da ima jos pacijenata koji frku delaju,a i samim time sta opskrbljuju prozvane stiskace poklanjaju im opremu i prodaju po meni su i oni krivi

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #34 u: 18 Veljače , 2019, 20:46 »
Svatko tko zeli moze u bazi podataka hakoma provjeriti dali operator ima valjanu dozvolu te ime i prezime. Na ovome linku.

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #35 u: 18 Veljače , 2019, 22:20 »
Ima on dozvolu. Svi znaju tko su ti al nitko ne reagira.
« Zadnja izmjena: 18 Veljače , 2019, 22:21 od Antun »
9A3AZY

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #36 u: 23 Veljače , 2019, 14:57 »
Zanimljivo...  :D

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #37 u: 27 Veljače , 2019, 12:06 »
Evo znam nekoliko ljudi koji su odustali od RA, a među njima sam i ja. I to sve baš zbog ponašanja večine radioamatera. Sve one etike, spirita i ostalog dobronamjernog ima samo u tragovima...
9A3AZY

*

Offline Preppy

• *
  • 4826
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #38 u: 27 Veljače , 2019, 13:45 »
Evo znam nekoliko ljudi koji su odustali od RA, a među njima sam i ja. I to sve baš zbog ponašanja večine radioamatera. Sve one etike, spirita i ostalog dobronamjernog ima samo u tragovima...

A kak si odustal, nisi nit počel. Nemreš hamradio ograničit na razgovore preko repetitora. Još nisi niti videl svijet radioamaterizma. VHF SSB ili FM sa beam antenama s vrhova brijega. Kad dobiš veze preko 200km bez repetitora itd itd. Kupil si kopiju Baofenga koja ne prima vanjsku antenu i time se ograničil samo na komunikaciju preko repetitora R6, koji je smetlište đubradi s okolice. Ajd kad se bumo vidli (nadam se uskoro), uzet ću Yaesicu pa malo se poigramo sa VHF SSBom i KVom pa buš videl kolko toga još ima. Nemoj gubit nadu.
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Antun

• *
  • 1117
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #39 u: 27 Veljače , 2019, 14:16 »

A kak si odustal, nisi nit počel. Nemreš hamradio ograničit na razgovore preko repetitora. Još nisi niti videl svijet radioamaterizma. VHF SSB ili FM sa beam antenama s vrhova brijega. Kad dobiš veze preko 200km bez repetitora itd itd. Kupil si kopiju Baofenga koja ne prima vanjsku antenu i time se ograničil samo na komunikaciju preko repetitora R6, koji je smetlište đubradi s okolice. Ajd kad se bumo vidli (nadam se uskoro), uzet ću Yaesicu pa malo se poigramo sa VHF SSBom i KVom pa buš videl kolko toga još ima. Nemoj gubit nadu.

isto je i na simplexu...sam ti ne znaš jel ne loviš niš od doma. Ovo kaj sam čuo i vidio sasvim je dovoljno. Meni ne znači ništa u životu neki, karikiram alžirac koji će mi predati nekakv raport i takva sranja. Ja želim s ljudima pričati o svemu i svačemu...sex, droga, alkohol...rock and roll..kužiš...boli me neka stvar za njegov raport...
« Zadnja izmjena: 27 Veljače , 2019, 14:31 od Antun »
9A3AZY