Kultura Hrvatskog Radioamaterstva

• 105 replies
  • 5892 views
*

Offline 9a5can

• **
  • 19
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Kultura Hrvatskog Radioamaterstva
« Odgovori #100 u: 30 Prosinca , 2019, 13:12 »
lokacije repetitora se mogu vidjeti i na aprs.fi

a što se tiče jučerašnje ćakule, ja sam malo zaje :D imao sam na stolu neke stanice za programiranje pa se odužilo. Učinilo mi se da sam te čuo pa sam pokušao zvati natrag ali si valjda otišao. To je bilo oko 19:50, danas slušam cijeli dan pa ako si u prilici pozovi samo nemoj zbrisati.

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #101 u: 30 Prosinca , 2019, 13:34 »
Hehe, sve ok :) Posao je na prvom mjestu.
Jesi pri stanici?

Sent from my iPhone using Tapatalk
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Preppy

• *
  • 4823
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #102 u: 25 Travnja , 2020, 14:44 »
Danas je HR kup i postavim wire za 80m na bregu. Čujem naše da spikaju, počekam malo da se javim i pitam kako idem. Nakon toga vele, idemo mi QSY na našu frekvenciju. I ode oni. Nakon tak nečeg mi fakat drago da ne radim na 80m. Krema društva.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline worbrc

• *
  • 163
  • 4
« Odgovori #103 u: 25 Travnja , 2020, 18:13 »
Ovo nije kultura nego nekultura. Pristojno je odgovoriti na poziv, ali nemoras. Pricas sa onim s kim zelis. Uostalom, svi znamo bar malo engleski ili njemacki pa koristi priliku da malo spikas ili sprehas.

Neki dan slusam na r6 i pita (zaboravio sam znakove) koje kanale da koristi na 2m. Jedan stari amater mu odgovara da bi to trebao znati kad je polozio.

Ja sam shvatio pitanje da taj pocetnik pita koji kanali su na 2m aktivni, a ne koji postoje. Dok sam se ukljucio obadvoje su nestali.

Ne razumijem zasto se predpostavlja da kad polozis sve znas? Nemas pojma o nicemu, samo si znao odgovoriti na pitanja. To ne znaci da razumijes sto to znaci. Uostalom, neko polozi za pet a netko za dva. I vremenom, svi naucimo za pet.

Nekad, kad sam ja bio pocetnik, bjezao sam sa ssb na cw. Na cw me nitko nije izbjegavao. Danas, cw sve manje ljudi zna, sve manje je ljudi i na ssb, visi se najvise na digitaliji. Slusam po visim opsezima cw i ssb nikog, 50 signala na digitalnim frekvencijama

R0, S17, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline worbrc

• *
  • 163
  • 4
« Odgovori #104 u: 25 Travnja , 2020, 18:26 »
Neznam sto savjetovati. Na 80 i 40m me vec odavno nema. Zivim u centru zagreba i rijetko kad cujem nesto na tim opsezima. Zadnji put sam cuo nekog nakon potresa. Nestalo je struje i eter se ocistio. A ja radim na akumulator, ne ovisim o elektri :).

Neznam sto ti savjetovati. Mogu ti samo reci sto ja radim. Radim na 10, 14, 21 i 28 MHz. 80 posto cw, 20 posto ssb. Skupljam zemlje. I volim raditi sa /p, /m i /mm postajama. Nemam qrp uređaj a neda mi se nositi 55Ah akumulator za 100W stroj. Skoro da i ne cujem 9A amatere. U vrijeme kad sam ja pocinjao, prije 43 godine, u klubovima je bila velika aktivnost. I uvijek je bio netko u klubskom pps da te prihvati. Na 2m sa am sam dnevno odradio 30 ili 40 postaja. Kad si otisao u portabl, bez probkema si naslagao ovako, uz put 50 stanica. Danas, nazalost, vise nije tako. Zlatno doba radio amaterizma je proslo
R0, S17, SU20, 9A0UZZ, PMR3, PMR8
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4823
  • 24
  • 9A5ALX
« Odgovori #105 u: 25 Travnja , 2020, 19:39 »
Ja učim cw baš zato jer volim biti /p na qrp. Jučer spikao na digitaliji dmr sa jednim tko je zvao na grupu hrvatska. Nitko nije htio se javit, idem se ja javit da popričamo malo i da vidim kako oni bave s koronom. Usred razgovora navalili svi se naći da idu gazit mene i njega samo da nemremo na miru završiti qso. Kad jedva završimo opet je bila tišina na grupi. To mi govori sve kakvi ljudi idu u eter ovdje kod nas. Idem ja na cw. Na cw je stara škola. Nadam se da ću uskoro pohvatat prijam na 20wpm.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |