Vojni radio uređaji

• 4 replies
  • 87 views
*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • Spol: Muški
  • QRP SSB
Vojni radio uređaji
« u: 13 Veljača , 2019, 14:49 »
Dali ima ovdje netko tko koristi vojne uređaje za radiomaterstvo? Naletio sam na njuškalu na ovaj PRC 320, i fakat je lijepi uređaj. Još bi prebolio težinu i sve to, ali da bar onda u kompletu sa opremom nude. Nego moraš sve posebno tražit okolo da sastaviš funkcionirajući
kompletić.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Jedino što bi me smetalo jest činjenica da nemožeš samo prosurfat bandove nego moraš baš ručno unesti frekvenciju, broj po broj. Dakle moraš znati na koju frekvu da ideš. Ali za gledat, lijepi komad opreme!

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Gorštak

• 3325
  • 10
Odg: Vojni radio uređaji
« Odgovori #1 u: 13 Veljača , 2019, 18:29 »
Silvek ti ima Kodana .. kompletiran mislim da je prical da bi i prodal cak

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• 513
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #2 u: 14 Veljača , 2019, 15:15 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Silvek ti ima Kodana .. kompletiran mislim da je prical da bi i prodal cak

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Iz 1493g Sulejman se njime koristil na Krbavskom polju

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 14 Veljača , 2019, 15:17 od Antun »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1812
  • 18
« Odgovori #3 u: 14 Veljača , 2019, 20:58 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Dali ima ovdje netko tko koristi vojne uređaje za radiomaterstvo? Naletio sam na njuškalu na ovaj PRC 320, i fakat je lijepi uređaj. Još bi prebolio težinu i sve to, ali da bar onda u kompletu sa opremom nude. Nego moraš sve posebno tražit okolo da sastaviš funkcionirajući
kompletić.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Jedino što bi me smetalo jest činjenica da nemožeš samo prosurfat bandove nego moraš baš ručno unesti frekvenciju, broj po broj. Dakle moraš znati na koju frekvu da ideš. Ali za gledat, lijepi komad opreme!

Vau, iz kakvog izvora si ovo nabavio, nije JHA 100%?

Ovo je komunikacijski uređaj koji je zastario i 80-tih godina, a i nije amaterski uređaj: ovo je uređaj za komunikaciju - dobiješ plan rada, sukaldno odgovarajućem rasporedu izabereš frekvenciju i komuniciraš samo na njoj prema pravilima struke. Dakle, satima, a možda i danima, koristiš istu frekvenciju, a neku drugu frekvenciju van plana samo u slučaju ometanja. Za takve uvjete rada ovo je sigurno bio sasvim dobar uređaj i zato nema potrebe za brzom i čestom promjenom frekvencija.

*

Online Preppy

• *
  • 4095
  • 20
  • QRP SSB
« Odgovori #4 u: 14 Veljača , 2019, 21:11 »
Nisam ga kupio jer nije u kompletu, dakle fali baterija, mikrofon antena i sve ostalo kaj ide uz njega. Da je u kompletu, možda bi ga kupio samo radi kolekcionarske vrijednosti. Da nije sa civilnu uporabu namjenjen mi je jasno, ali vidio sam na YouTube uređaj kako radi i zaista mi je fora - gušt. Moj mali Yaesu817 ga nadmašuje u svime (osim u tome da nema ugrađeni tuner), ali ovaj PRC solidno izgleda.

Strastveni ljubitelj ludih ideja.