Plinska kuhala

• 13 replies
  • 968 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
Plinska kuhala
« u: 27 Rujan , 2018, 23:14 »
Našao sam kamp plinsku bocu od 2 kg, godinama je ležala u podrumu.

Dobro bi mi došla za izlete automobilom u prirodu, ali nemam nikakva iskustva s njom, ni koiko traje, ni kakav je priključak, ni gdje se puni, a ni kakvo kuhalo mi je potrebno.

Idemo, da čujem iskustva?

*

Offline FrankyRC

• **
  • 64
  • 1
Odg: Plinska kuhala
« Odgovori #1 u: 29 Rujan , 2018, 10:21 »
trebala bi se moč punit bilo gdje, gdje pune i standardne plinske boce. Meni je prijatelj često koristi. kuhalo je neko veliko, pogledaj po njuškalu. A što se tiče trajanja, mi je nismo uspjeli ispraznit. A korištena je tipa 7 dana, ujutro par teča kave, pa par teča ručka, te par teča večere. Mogu ga pitat točno koliko mu traje i gdje je puni ako ti je baš važno

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #2 u: 30 Rujan , 2018, 22:31 »
Pronašao sam neko koje se navija izravno na bocu, novo = 120 kn. Čini mi se prihvatljivo.

Našao sam i nekavo kuhalo s crijevom, ali to zauzima više mjesta.

*

Offline zoki

• **
  • 54
  • 1
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: 17 Srpanj , 2019, 18:12 »
Nedavno sam u Kauflandu naletio na dosta jeftino kuhalo na kartušu,mislim da sam nekih 70 kn platio.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Pošto nisam do sad koristio kuhala na kartušu,zanima me sljedeće. Da bih probio poklopac kartuše,koristim navoj od kuhala? U navoju je igla kojom, pretpostavljam,probijam poklopac. Nakon toga,koristim normalno kuhalo i ne skidam ništa dok se plin ne potroši? Ako sam dobro shvatio upute,mislim da bi tako trebalo?

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1031
  • 11
« Odgovori #4 u: 17 Srpanj , 2019, 19:01 »
Upravo tako... Ušarafiš kuhalo na kartušu,brzinski...i to dok plina ima ne diraš... kad potrošiš plin,otšarafiš i stavlhaš novu kartušu
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 4476
  • 23
« Odgovori #5 u: 17 Srpanj , 2019, 19:15 »
Za 70kn skup s kartušom? Dobra ponuda!

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi | Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline zoki

• **
  • 54
  • 1
« Odgovori #6 u: 17 Srpanj , 2019, 19:28 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Upravo tako... Ušarafiš kuhalo na kartušu,brzinski...i to dok plina ima ne diraš... kad potrošiš plin,otšarafiš i stavlhaš novu kartušu
:thumbs: hvala na potvrdi moje pretpostavke :)

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Za 70kn skup s kartušom? Dobra ponuda!

Via Tapatalk

Nije bila kartuša u kompletu,zaboravio sam to napisati. Nju sam platio na benzinskoj 30-40 kn. Ali, svejedno je ok cifra.

*

Offline Preppy

• *
  • 4476
  • 23
« Odgovori #7 u: 17 Srpanj , 2019, 19:30 »
Imaš po bauhausu one kartone umotane u foliju sa kartušama za brenere (lotanje bakrenih cijevi) za sitne pare. Ista je forma i dimenzija.

Via Tapatalk

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi | Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline zoki

• **
  • 54
  • 1
« Odgovori #8 u: 17 Srpanj , 2019, 19:41 »
Na što točno misliš?

*

Offline Preppy

• *
  • 4476
  • 23
« Odgovori #9 u: 17 Srpanj , 2019, 19:49 »
Pa znaju imat one lemilice/brenere za lemit bakrene cijevi u setu sa 12 kartuša za siću.

Via Tapatalk

*

Offline zoki

• **
  • 54
  • 1
« Odgovori #10 u: 17 Srpanj , 2019, 20:46 »
Aha,kužim sad. Pogledat ću cijenu ako se sjetim kad budem tamo.

*

Offline outsider76

• **
  • 81
  • -1
« Odgovori #11 u: 17 Srpanj , 2019, 23:38 »
jedino te kartuše i vrijede kad kupiš brener u trgovinama poput peveca ili kauflanda , za palit šećer i depilaciju i posluži za meki lot je već poput igre na sreću.. Dobro ste me podsjetili da iskopam stari GAZ komplet kuhala i kamp lampe iz doba redukcija struje (sigurno čuče negdje i vintage kartuše od oko 35 godina starosti...)
Ne bi se čudio da ova nađem ovu sliku u instrukcijama kuhala kad ga iskopam s obzirom na vintage age istih...

*

Offline Preppy

• *
  • 4476
  • 23
« Odgovori #12 u: 18 Srpanj , 2019, 11:23 »
Meni te kartuse dobro rade. S njima sam vec dosta bakrenog vodovoda povlekel po kuci. Ak rade za brener, onda budu i za kuhalo.

*

Offline outsider76

• **
  • 81
  • -1
« Odgovori #13 u: 18 Srpanj , 2019, 15:59 »
To i govorim kartuše su dobre za sve, a breneri su kao loto ili valja ili je koma :D. Hard lot je zakon za spoj dok ovo lotanje je koma koje uzima previše vremena i koliko god temeljito radio oko cijevi uvijek negdje zna propustit često zbog sitnica koje se i ne vide na koljenima i sl..