Postupci s namirnicama tijekom hodnji

• 8 replies
  • 756 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
Postupci s namirnicama tijekom hodnji
« u: 29 Srpanj , 2018, 00:24 »
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Evo 5 vrlo zanimljivih smjernica o postupanju s namirnicama, tijekom pohrane, tijekom pripreme i kuhanja, te u svezi održavanja kuhinjskog pribora. Nominalno, smjernice se odnose na standardnu kuhinju, ali sve što je moguće, obvezatno je primjenjivio u outdoor avanturama.

*

Offline MartiMisterija

• *
  • 2
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Postupci s namirnicama tijekom hodnji
« Odgovori #1 u: 21 Listopad , 2018, 02:47 »
Sjajni savjeti. Ali ovo da odvojimo sirove namirnice od od kuhane hrane mi je malo diskutabilno, nemam ja toliki bas frizider... :D Ne mogu pobjeci jedni od drugih :D

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #2 u: 21 Listopad , 2018, 18:21 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Sjajni savjeti. Ali ovo da odvojimo sirove namirnice od od kuhane hrane mi je malo diskutabilno, nemam ja toliki bas frizider... :D Ne mogu pobjeci jedni od drugih :D

Pa, nije nužno fizički ih odvojiti na način da jedna hrana bude u jednom frižideru, a druga u drugom, ali, recimo, lonac sa skuhanim sarmama prekrijete plastičnom folijom, ili tu neku drugu kuhanu hranu stavite u posudu s hermetičkim poklopcem.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #3 u: 10 Srpanj , 2019, 09:27 »
Neki poznanik mi duguje minornih 200 kn i sad mi nudi hladnjak na akumulator za u automobil (mislim da mi ga više pokušava uvalit jer nema gdje s njim, nego što mu je problem 200 kn). Nekako sam skeptičan prema učinkovitosti takvih sustava, a jako dobrim mi se pokazalo zaleđivanje kante od 5 l vode i ubacivanje u prijenosne hladnjake: voda je u automobilu, u hladu, još nakon četiri dana planinarenja po Velebitu dijelom bila zaleđena, a i imaš pitku vodu na raspolaganju (jako važno). Tako, nije mi nešto napeto imati takav hladnjak, ali ako je učinkovit (u što nekako sumnjam)...

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Iskustva s tim hladnjacima na akumulator?

*

Offline Frosty

• **
  • 82
  • 2
« Odgovori #4 u: 10 Srpanj , 2019, 14:30 »
Ne znam puno, ali čuo sam da hladi 15-20 stupnjeva niže od vanjske temperature, što bi značilo na 30, unutra imaš 10-15...Valjda je istina.

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #5 u: 10 Srpanj , 2019, 22:28 »
Zaboravi. Ja sam imao takav. Kombinacija 220V/ 12V.
Na 220 još kak tak, na 12 nikak. Nek ti vrati 200kn
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline outsider76

• **
  • 81
  • -1
« Odgovori #6 u: 11 Srpanj , 2019, 20:02 »
Ako je to jedan od onih sto radi na sistemu Peltier elementa zaboravi  jer to cudo pojede akumulator tek tako. Bolja opcija je da ti vrati novac...
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj , 2019, 20:06 od outsider76 »

*

Offline Antun

• 865
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #7 u: 11 Srpanj , 2019, 20:42 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ako je to jedan od onih sto radi na sistemu Peltier elementa zaboravi  jer to cudo pojede akumulator tek tako. Bolja opcija je da ti vrati novac...

Sigurno radi na taj sistem.
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1941
  • 20
« Odgovori #8 u: 11 Srpanj , 2019, 21:25 »
Vratio novce i uvalio nekom drugom hladnjak, još me i počastio kavom jer je zadovoljan što ga se oslobodio. Toliko o tome.