SRVKS (Sustav radio veza u kriznim situacijama)

• 6 replies
  • 1032 views
*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
  • Spol: Muški
SRVKS (Sustav radio veza u kriznim situacijama)
« u: 25 Lipnja , 2018, 20:49 »
Srvks okuplja radioamatere u sustav zastite i spasavanja (za nedaj bože) te sudjeluje u vjezbama zastite i spasavanja u domeni radiokomunikacija u Hrvatskoj samostalno ali i s ostalim sluzbama (Duzs,HV,MUP RH) te nastoje izgraditi sustav veza u mrezu zastite i spasavanja.Srvks educira svoje clanove u sustav veza zastite i spasavanja.U svom radu koriste digitalne i analogne sustave komunikacija na KV,VHF,UHF.Ja se osobno planiram uclaniti ,dali je neko od kolega radioamatera uclanjen.https?  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 4823
  • 24
  • 9A5ALX
Odg: SRVKS (Sustav radio veza u kriznim situacijama)
« Odgovori #1 u: 25 Lipnja , 2018, 20:50 »
Koja razlika rmzo-a?

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline 9alpha

• 245
  • 8
« Odgovori #2 u: 25 Lipnja , 2018, 20:51 »
To su udruge iste naravi znaci ukljucivanje radioamatera u sustav ZIS-a ,meni se cini da je srvks bolje razvijen malo i da ima vise clanova (barem meni)

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #3 u: 04 Kolovoza , 2018, 10:21 »
Aktivno se druzim s nekim clanovima SRVKSa i na bandu i privatno na kavama ... ekipa je dost zabrijala na dogitaliju,a najbolje mi od svega kaj su svijesni da kad prdne internetske veze nemaju mogucnosti komunikacije hahhaha...

Imaju jako lijep prostor na Pustikama iza VG koji je u fazi uredjenja ... ak se neko oce uclanit mislim da je godisnja clanarina 100 kn i dobite iskaznicu sa slikom tj isto ko osobna zgleda .. fora pa ko voli nek izvoli

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• *
  • 1116
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #4 u: 05 Kolovoza , 2018, 19:54 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Aktivno se druzim s nekim clanovima SRVKSa i na bandu i privatno na kavama ... ekipa je dost zabrijala na dogitaliju,a najbolje mi od svega kaj su svijesni da kad prdne internetske veze nemaju mogucnosti komunikacije hahhaha...

Imaju jako lijep prostor na Pustikama iza VG koji je u fazi uredjenja ... ak se neko oce uclanit mislim da je godisnja clanarina 100 kn i dobite iskaznicu sa slikom tj isto ko osobna zgleda .. fora pa ko voli nek izvoli

Kaj možeš s tom iskaznicom? Imaš popust u Konzumu, Kauflandu il kaj?. Jel ima radnih akcija? tipa ono treba urediti prostor pa pozovu članove da kose travu, rade maleriju, skupljaju smeće oko društvenih prostorija???
Tak su mene vabili jedni također za 100kn mjesečno. Pitam a kaj dobijem za to? Veli meni lik..pa kao dežuraš tu jednom u dva mjeseca u domu, pa ak neko navrati poslužiš ga...malo počistiš okolo...zimi održavaš vatru...i tak. Reko ja da ti platim 100kn mjesečno da ti radim tu...hahaha...tak blesav nisam
9A3AZY
Iskreno veseliti se svakom čovjeku može jedino ljudožder...

*

Offline Gorštak

• 3464
  • 12
« Odgovori #5 u: 05 Kolovoza , 2018, 20:00 »
Nema tu ciscenja ... cistis i radis ak oces tj pridonosis zajednici valjda, neznam nisam clan al sam pital isto kak i ti njih .. hahahha

Ugl nisam u klubovima ne zanima me to radje zapijem s frendovima tih 100 kn za godisnju clanarinu

*

Offline Marin

• 231
  • 0
« Odgovori #6 u: 10 Kolovoza , 2018, 16:20 »
Ove vojne radiostanice, vidim na tenkovima i transporterima antene koje su duge preko 2m. Te vojne radiostanice svugdje na terenu rade ili su i one ogranicene poput VHF, UHF il recimo CB uredjaja? Jel te vojne radiostanice "prebacuju" signal preko brda bez problema ili sve to ovisi? I na kojim to frekvencijama radi?