KAKO POSTATI RADIOAMATER

• 1 replies
  • 810 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4823
  • 24
  • Spol: Muški
  • 9A5ALX
KAKO POSTATI RADIOAMATER
« u: 01 Lipnja , 2018, 15:31 »
Informacije razbacane po svom forumu, evo da napišem za sve buduće radioamatere kako doći do radioamaterske dozvole.

• Kontaktiraj radioamaterski savez ( Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ) i pitaš jeli oni imaju kakve informacije o dolazećim ispitima za radioamatere (RA) .
  • Ako je ispit u planu onda će biti i tečaja. Kontaktiraj voditelja tečaja i prijavi se za tečaj. Ako nemožeš na tečaj, neka ti on šalje literaturu iz tečaja. Učiti možeš i preko ovih dokumenata: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi (Desno dolje: Dokumenti za ispit). Pitanja i odgovori iz tih dokomenata NISU oni koji će biti na ispitu!!!
    Voditelj tečaja će ti tjedno slati literaturu preko emaila.
  • Ispuni i pošalji prijavu za ispit! Voditelj tečaja će ti ju prosljedit. Odluči jeli ideš za P ili A razred. Razlika je da A razred ima pristup većem frekventnom opsegu i većoj snagi. Više informacija imaš ovdje: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi . P je početnik, A je napredni.
  • Pitanja i odgovore za ispit češ najvjerojatnije dobit par dana prije ispita. Kada je ispit, uzmi osobnu iskaznicu sa sobom. Ako polažeš za A razred, donesi dokaz o uplatu (što već. Ja sam polagao P pa neznam što su oni to uplaćivali).
  • Nakon ispita rezultati i svjedodžbe idu u HRS. Što meni nisu rekli. Imaš dvije opcije. Ili se učlani u radio amaterski klub i platiš 100 i još nešto kuna HRS-u ili se ne učlanjuješ i plačaš 300kn. HAKOM ti daje prijedlog za pozivnu oznaku. Ja sam ih zvao i to riješio preko telefona nakon uplate na njihov račun.
  • Nakon toga ti šalju (ili podigneš) prijedlog za pozivnu oznaku.
  • Onda ispuniš obrazac za dozvolu korištenja radioamaterskog spektra tj. prijavljuješ uređaje koje imaš HAKOMu.
  • Svjedodžbu položenog ispita, prijedlog o pozivnoj oznaki i prijavu za uređaje predaješ HAKOMu.
  • Nakon negdje tjedan dana stiže dozvola i možeš u eter  :D
« Zadnja izmjena: 21 Svibnja , 2019, 16:44 od Preppy »
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |

*

Offline Preppy

• *
  • 4823
  • 24
  • Spol: Muški
  • 9A5ALX
Odg: KAKO POSTATI RADIOAMATER
« Odgovori #1 u: 12 Travnja , 2020, 22:29 »
Strastveni ljubitelj ludih ideja. |Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi |