Šator VS Tarp/Cerada

• 24 replies
  • 1091 views
*

Online Antun

• 961
  • 8
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
Odg: Šator VS Tarp/Cerada
« Odgovori #20 u: 21 Svibanj , 2019, 17:00 »
To di si stavil crtu, to ti je smjer izlaza vjetra. Prva crta obrane od orkanskih vjetrova... :LOL:

Kaj se tiče Gorkog...ne sluša dečko kaj mu se priča. Netko ga je upozorio...al kaj ja tu mogu.To mu je škola.
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj , 2019, 17:05 od Antun »
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1054
  • 11
« Odgovori #21 u: 21 Svibanj , 2019, 17:11 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Si kopao kanal drito ispod ruba cerade ili izvan gabarita?
Točno oko cerade...postavio sklonište i onda okopao okolo cerade,taman kako se voda sa nje slijeva ide u kanalić ...  Sad jel bi bilo suho i bez kanalića,možda... Ha to više iz dosade okopam
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 1054
  • 11
« Odgovori #22 u: 21 Svibanj , 2019, 17:14 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
K tomu je vrlo bitno sklonište postaviti u nižem položaju, govorim o ceradi, tada je kiša koja pada pod večim kutem onemogućena zavući se pod ceradu.
Ako misliš na ovo špricanje što sam spomenuo... Nije meni kiša ulazila jso kiša,već je bila toliko jaka pa kad udara u zemlju se odbijala, pa mi špricala unutra
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Antun

• 961
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #23 u: 21 Svibanj , 2019, 17:19 »
K tomu je vrlo bitno sklonište postaviti u nižem položaju, govorim o ceradi, tada je kiša koja pada pod večim kutem onemogućena zavući se pod ceradu.
Ako misliš na ovo špricanje što sam spomenuo... Nije meni kiša ulazila jso kiša,već je bila toliko jaka pa kad udara u zemlju se odbijala, pa mi špricala unutra
Nisam mislio na odbijance...nego baš na padanje kiše. Odbijanci su prokleta stvar. Al to se riješi...Nabacaš trave ili sijena ispred...čak i lišča...kompenzira odbijance...
9A3AZY
RU700 9A0UZG
SX 17
PMR 8

*

Offline FrankyRC

• 122
  • 2
« Odgovori #24 u: 21 Svibanj , 2019, 23:42 »
Zimi večinom koristim šator, mada je bilo i raznih bivaka u snjegu šta planiranih šta neplaniranih. U ostala doba godine ovisno o metereološkim prilikama, al u najviše slučajeva spavam na podu na karimatu i neku ceradu eventualno stavim poviše. Cerada ne štiti samo od kiše nego i od grana, lišča, orgijanja puhova,...
Dosta puta znam šator ponijeti pa ga postavit i koristit za držat opremu, a ja sebe ulogorin negdje kraj vatre na podu.
Glede kopanja kanala i kiše, sve ovisi na kakvom smo terenu, nopr. kad koristimo dno neke zaravni (livadu, dolac) tu se kopa obavezno, jer usljed kiše nastaje prava poplava. Na nepravilnom terenu nisam baš primjetio neku potrebu, eventualno ako je neka velika kosina, pa sa gornje strane.
Šator ima puno prednosti i štiti nas od svih vanjskih utjecaja (osim vuka, medvjeda, 7.62.....) al meni je zagušljiv, tako da ako baš nemoram ( primoren uvjetima) ne spavam u istom, ono prostren karimat i vreču na prvo zgodno mjesto i uživam.