Vezice

• 5 replies
  • 945 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
Vezice
« u: 06 Listopad , 2017, 20:02 »
Naletio sam na ovu zanimljivu sliku, iako je to uglavnom šminka, ima zanimljivh rješenja za gojzerice.

Jedan od većih problema, pri duljem kretanju, je uvijanje i gibanje obuće na nozi, koje će rezultirati pomicanjem vezica, tako da će u jednom djelu biti previše opuštene, u drugom previše stegnute. To zahtjeva povremena bespotrebna zaustavljanja kako bi se gojzerice ponovno pritegle i vezale.

Rješenjima pod A i B zbog višestukog isprpletanja i povećanog trenja, ta pojava će biti daleko manje izražena, tako da neće popuštati.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
Odg: Vezice
« Odgovori #1 u: 07 Listopad , 2017, 08:13 »
I ja uglavnom. JNA čizme sam vezivao kao pod F, to je bilo propisano.

Međutim, ovo pod B mi je osobito interesantno, malo je koplicirano, ali moglo bi iti obećavajuće.

*

Offline Antun

• 600
  • 6
  • Spol: Muški
  • 9A3AZY
« Odgovori #2 u: 19 Siječanj , 2018, 08:42 »
Ovo pod H je klasika nekakva i vjerujem da gotovo večina ljudi tako veže. Naravno i ja tako vežem. Ovo ostalo je čisto kompliciranje i trganje živaca. Ovaj vez pod H mogu gotovo žmirečki napravit. Siguran sam da tu fali još jedan klasični vez, gdje se jedan dio pertle provuće kroz lijevu gornju rupicu i desnu donju rupicu, a onda se dio pertle  koji je duži i nalazi se na donjem djelu obuće, provlači redom kroz ostatak rupica prema gore. Također je vrlo jednostavno i sigurno.
« Zadnja izmjena: 19 Siječanj , 2018, 08:47 od šumarak »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1843
  • 18
« Odgovori #3 u: 20 Siječanj , 2018, 23:44 »
Kad smo već kod vezica, ja uglavnom imam jednu u pričuvi, jako dugu. Kada mi se dogodilo da mi je vezica pukla, paracord je bio predebeo za rupice. Od onda ona ide samnom.

*

Offline Antun

• 600
  • 6
  • 9A3AZY
« Odgovori #4 u: 21 Siječanj , 2018, 09:04 »
Dobro je to imat u pričuvi. Ja proverim često stanje vezica prije hodnje, tako da ne nosim rezervne, al zato imam nekoliko vrsta špage koja može pomoći
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Gorštak

• 3358
  • 10
« Odgovori #5 u: 21 Siječanj , 2018, 12:16 »
Sinoc mi na tenisici puko zniranac morat cu i ja pricuvu u EDC ubacit ...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk