Zmije

• 66 replies
  • 5893 views
*

Offline Gorštak

• 3449
  • 12
  • Spol: Muški
Odg: Zmije
« Odgovori #40 u: 12 Lipanj , 2019, 17:55 »

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Navodno na Korculi nema nit jedne zmije jer su mungosi sve potamanili..

Mislim da je u pitanju Mljet,bilo je na onoj emisiji More kaj ide nedjeljom iza plodovi zemlje

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #41 u: 12 Lipanj , 2019, 17:57 »
Sljepić nije zmija!
Imam super ideje al mi psihijatar ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline outsider76

• **
  • 82
  • -2
« Odgovori #42 u: 12 Lipanj , 2019, 18:06 »
Poskok je kamufliran koliko i ridjovka izmedju njih nema izgledom neke velike razlike osim sto kod poskoka su se cesto znali dogodit smotane situacije gdje su poskoci koji inace cesto znaju biti na stablu su padali ljudima (vecinom radnicima sumarije dok sjede i imamu marendu) na glavu pa od obostranog straha nastane ugriz..  Beraci sparuga koji nisu navikli na zmije tj vecinom pocetnici i amateri koji nisu na ti s mogucim dogadjajima u prirodi  pa se eto dogodi . Drugo je kad je mouca situacija ugrozavanja zivota no obicno se zaboravlja na nesto sto se zove strah i da zivotinje to osjete da pricamo o psima svi bi govorili " da pas osjeti i strah i ne treba ga pokazivat zato i napadne.." no kod teme o zmijama ljudi to zaborave i rijetko tko koliko sam primjetio se obazire oko sebe kad uleti iz gradskog asfalta u prirodu, zmije se kamufliraju na tlu no poskok i na visini gdje nitko ne gleda ... Da se i dogodi nesto ne znam bi li ubio poskoka jer ja zalazim u njihovo podrucje i krivica je uvijek moja kao razlog nepaznje drugo srecom pa poskoci se ne srecu cesto prije se dogodi susret s gadom . ridjovkom i slicnim .. Pa eto tokom rata u domu na Velebitu gdje je specijalna bila smjestena je znao pokok dolazit i spavat s njima tj imao je svoje omiljeno mjesto davali su mu pit i nitko ga nije dirao niti je ikad sam poskok bio agresivan ... Da budem iskren do svoje 14te sam se i ja plasio zmija no eto bila je neka izlozba zmija i prvi dodir sa zmijom koja ti plazi po ruci i kad osjetis sve misice dok se krece i da nije ljigava kako vecina misli za zmije jer nije puz promijeni se misljenje i nestane strah... Za mene su bile fascinantne price iz Indijskih novina gdje je kobra cuvala stene psica koje je upalo u rupu s kobrama  od ostalih zmija i sl ... Bio je covjek koji je strucnjak za nasu i bivsu drzavu za poskoke dao cak i intervju za novine na dvije strane tamo negdje devedesetih i da je vise ljudi citalo to mozda bi porusili svoje stereotipe o zmijama u glavi posebno o poskocima... Poskok za zdravog covjeka nije ubojit toliko da ces odmah umrijet dakle ne kako je u videu tu receno za mladu osobu jer se pred par godina bio dogodio ugriz u limskom kanalu gdje je covjek sam bio i nadjen tek skoro nakon dva dana a da nije umro od otrova. Eto za vrijeme maskara u Bribiru ranih devedesetih je poskok ugrizao lokalnog alkosa pa su nasli jadnog poskoka mrtvog pod kamenom i cijelu pricu su za sentencu kao sprdnju zapisali... Kad ljude truju sa povecanom dozom arsena u pitkoj vodi onda svi sute kao p... , ali kad je rijec o zmijama svi su krvolocni jer znaju da mogu ubit .. Situaciju gdje treba spasit zivot mogu razumijet gdje strah presudi ali bahatost gdje covjek krene na zmiju s namjerom da je ubije iako ga ne dira bi mene opet dovela do prijave na mupu... Eto uzmi primjer morskih pasa kojih se vecina boji i izbjegavaju dubine zbog toga jer znaju sto ih ceka zbog panike ali sa zmijama je politika mala si zgazit cu te, tu mozemo ukljucit i vukove i medvjede u isti scenarij... Tko se boji medvjeda , vuka, divlje svinje ili zmije ne treba ni zalazit u njihovo prirodno staniste bez da ocekuje moguce posljedice to je moje misljenje kao sto je ni vecina ne zeli vidjet pred vratima ili u kuci . Tko zeli zmiju na vratima nek su kupi pest reject.. zmija se popne cak i na kat zgrade da dodje do uredjaja ( ludo zvuci ali ziva istina koja se tu dogodila )... Najgore otrovnice su one koje grizu i nikada ne gube otrov a takve obicno se nalaze kod kuce i kuhaju rucak :D... Mozemo mi tu pricat o tome kako svi koji idu u prirodu cesto su ljubitelji prirode ali dok u glavi imas misao da je priroda tvoj teren i da sve sto ti prijeti zivotu moras ubit ocito ta ljubav prema prirodi je daleko od istine tu posebno mislim na sumske pijance poput lovaca od kojih je vecina krivolovaca kad se sami zapute u istu...

*

Offline Preppy

• *
  • 4561
  • 24
« Odgovori #43 u: 12 Lipanj , 2019, 18:31 »
Lijepo si ovo napisao. Evo ja neznam kako bi reagirao da vidim otrovnicu. Najzadnje što bi radio je išao blizu ili pokušao ubit. Srećom da se nisam nikad našao u takvoj situacijom, neznam kako bi reagirao. Treba sve poštovati, osim krpelja
Jednostavno odrasteš sa pričama o poskocima kao ubojicama i od malena ti usađen taj strah u mozak.

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline Nik

• 157
  • 3
« Odgovori #44 u: 12 Lipanj , 2019, 18:52 »
Ja reagiram tako da ju obavezno poslikam, i to s pedlja udaljenosti ako to kadar zahtijeva - na sveopce odusevljenje moje zene :D, ne diram ju i kasnije zaobidjem.
Poskoka sam vidio puno puta, da se ne iznenadite, ima ih i na Sljemenu i na Samoborskom gorju - osobno sam ih vidio.
Riđovku svake prestpne godine - jako rijetko.

Ekipa koja se boji zmija - a da zmiju nije vidjela, reagira tako da to jednostavno nije normalno, ja umrem od smijeha, a zalosno je sto od takvih stradavaju bjelouske, sljepici, blavori, i sve ostalo i bezopasno - a lici na zmiju.

*

Offline outsider76

• **
  • 82
  • -2
« Odgovori #45 u: 12 Lipanj , 2019, 19:08 »
macho muskarci nose krpelje kao pirseve i nausnice :D

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #46 u: 12 Lipanj , 2019, 19:23 »
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline Frosty

• **
  • 97
  • 4
« Odgovori #47 u: 12 Lipanj , 2019, 20:07 »
Neki me ovdje podsjećaju na scenu iz filma..

Ash: I admire its purity. A survivor...unclouded by conscience, remorse, or delusions of morality.

Sve kaj me ugrožava biti će "neutralizirano"..eos

*

Offline outsider76

• **
  • 82
  • -2
« Odgovori #48 u: 12 Lipanj , 2019, 20:47 »
Iskreno mislim da je tu rijec o nekakvom licemjerju prema zmijama jer za neke vrste zmija brzo nestane strah prema njima kad ih se spomene kao npr zenama kad se spomene neki piton tad od straha u ocima nastane neki sjaj... Tu je rijec o netrpljevosti prema odredjenim vrstama kao i zmijskom rasizmu ...

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #49 u: 12 Lipanj , 2019, 21:01 »
Neki ljudi ne mogu kontrolirati svoje strahove. Napad na bilo koju vrstu života nošen strahom je samo refleksni čin i iskonski nagon za preživljavanjem. Ne možeš u tom trenutku nekoga osuđivati. Onaj tko namjerno ide s ciljem da zatamani zmiju samo zato što su ga naučili da je zmija prijetnja ili vođen mišlju da je to odvratna ljigava životinja, treba ga poučiti da to nije tako. Čovjek, osim iz straha od nepoznatog ima i urođenu tendenciju uništavanja svega živoga oko sebe. Kao što smo već rekli, zmije su vrlo korisna bića i imaju svoje mjesto u hranidbenom lancu. Znamo svi...lanac je jak koliko i njegova najslabija karika.

*

Offline Frosty

• **
  • 97
  • 4
« Odgovori #50 u: 12 Lipanj , 2019, 21:05 »
Isti ste ko vegani...

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #51 u: 12 Lipanj , 2019, 21:07 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Isti ste ko vegani...

ja sam više kao veganka    hahahahahah

*

Offline Frosty

• **
  • 97
  • 4
« Odgovori #52 u: 12 Lipanj , 2019, 21:10 »
hahaha

*

Offline Preppy

• *
  • 4561
  • 24
« Odgovori #53 u: 12 Lipanj , 2019, 21:13 »
Sjecam se snimke neke Amerikanke u Alaski. Strelila medveda na skoro 800m jer ju ugrozio.. Sa jurisnom puškom i gore optika. Da ga bar onda odma usmrtila nego trebalo više hitaca...

Via Tapatalk

Strastveni ljubitelj ludih ideja.

*

Offline outsider76

• **
  • 82
  • -2
« Odgovori #54 u: 12 Lipanj , 2019, 21:14 »
steta je ubit zmiju ako je neces bacit na vatru kao dobar obrok ..vegani ne shvacaju poantu prehrane i uzitka :D

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #55 u: 12 Lipanj , 2019, 21:19 »
Sjecam se snimke neke Amerikanke u Alaski. Strelila medveda na skoro 800m jer ju ugrozio.. Sa jurisnom puškom i gore optika. Da ga bar onda odma usmrtila nego trebalo više hitaca...

Via Tapatalk

A šta je medvjed imao snajper kad je bila ugrožena od medvjeda na 800m???

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #56 u: 12 Lipanj , 2019, 21:21 »
steta je ubit zmiju ako je neces bacit na vatru kao dobar obrok ..vegani ne shvacaju poantu prehrane i uzitka :D

to je na njihovu žalost...

*

Offline Frosty

• **
  • 97
  • 4
« Odgovori #57 u: 12 Lipanj , 2019, 21:30 »
Preppy, pojednostavil sam. Nisam mislil "kill on sight". Shvatit ćete.
I kak se ja to panično bojim zmija? ...kak bi onda radil u prostoriji gdje gmižu na sve strane oko mene i oko nogu, a dva frajera ih skupljaju u hamper..(doduše znal sam da nisu otrovne) Bilo ih je oko 12,13 komada.

Da sam ih zavolio...nisam.

*

Offline Antun

• 933
  • 8
  • 9A3AZY
« Odgovori #58 u: 12 Lipanj , 2019, 21:34 »
Preppy, pojednostavil sam. Nisam mislil "kill on sight". Shvatit ćete.
I kak se ja to panično bojim zmija? ...kak bi onda radil u prostoriji gdje gmižu na sve strane oko mene i oko nogu, a dva frajera ih skupljaju u hamper..(doduše znal sam da nisu otrovne) Bilo ih je oko 12,13 komada.

Da sam ih zavolio...nisam.

Aaaaa baš je slatka...

*

Offline Frosty

• **
  • 97
  • 4
« Odgovori #59 u: 12 Lipanj , 2019, 21:38 »
Cijela se zgrada trese i buči. Cijela Drava juri kroz turbine ispod nas. Samo čekam da nekaj pukne, i zlije se po nama.