Male tajne velikih majstora...

• 2 replies
  • 922 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2334
  • 23
Male tajne velikih majstora...
« u: 24 Ožujka , 2017, 19:29 »
Svatko ima neke svoje sitne tajne kojima u prirodi povećava sigurnost, luksuz života u prirodi, olakšava kretanje ili rješava probleme s opremom.

Evo jedna stranica s nekim zanimljivim rješenjima:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2334
  • 23
Odg: Male tajne velikih majstora...
« Odgovori #1 u: 18 Rujna , 2020, 22:39 »
Čudna mjesta stvaraju čudna poznanstva, pa sam tako, ničim izazvan, naletio na planinara s velikim iskustvom, diljem svijeta.

Razmjenili smo iskustva, pa je i on meni prenio zanimljiva iskustva. Ono o čemu mi je pričao je soda bikarbona. Ćovjek je nosi u pristojnim količinama i služi mu za stvarno svašta:

- koristi je umjesto dezodoransa - otopinu sode nanese ispod pazuha jer spriječava neugodne mirise, a nema svoj miris koji u šumi a sebe privlači pozornost animalnog svijeta;
- otopinu vode i sode bikarbone koristi za pranje zubiju i dezinfekciju usta;
- koristi je umjesto detergenta za pranje pribora i posuđa;
- na mjesto uboda kukaca nanese vodu i sodu bikarbonu;
- prljavu odjeću lagano zapraši sodom kako se ne bi osjećali loši mirisi u ruksaku;
- u gojzerice nagura parljavu suhu majicu posutu sodom kako se bi osjetili neugodni mirisi u planinarskom domu.

Naveo mi je još hrpu drugih stvari gdje koristi sodu bikarbonu i kao lijek, i kao šampon, ali samo ovo sam zapamtio.

*

Offline kantonac

• *
  • 50
  • 1
  • Spol: Muški
Odg: Male tajne velikih majstora...
« Odgovori #2 u: 21 Rujna , 2020, 10:46 »
Oooo da.. Sodu koristim za pravljenje domaćih dezodornasa , perem zube s njom a i jos ima svrhe. Odlicna je j nažalost zapostavljena..
Nema bolje paste za zube od sode, a ne kupovna ova sranja s flourom i tko zna s čim.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk