Kako pakirati ruksak?

• 8 replies
  • 292 views
*

Offline Poshasa

• **
  • 18
  • 0
  • Spol: Muški
Kako pakirati ruksak?
« u: 07 Srpnja , 2022, 10:50 »
Kupio sam si NES ruksak

Nisam nikad imao tako velik ruksak. Kad u ovaj najveci pretinac, uz leđa,  nabacam sitne stvari hodanjem se one sloze kako zele i pocnu zuljati. Sto napraviti?

*

Offline Neven

• **
  • 77
  • 0
Odg: Kako pakirati ruksak?
« Odgovori #1 u: 08 Srpnja , 2022, 12:17 »
Sorry kupio si pogrešan ruksak, velika je razlika između planinarskih,i ovih tkz taktičkih.

*

Offline Poshasa

• **
  • 18
  • 0
« Odgovori #2 u: 08 Srpnja , 2022, 14:30 »
Sorry, ne shvacam. Moje je misljenje da bi mi bilo isto sa bilo kojim ruksakom koji ima veliki pretinac uz leđa.

Ali, nije toliko bitno moje misljenje. Bitno je da ti imas priliku objasniti tu razliku između taktickih i planinarskih ruksaka

Unaprijed hvala

*

Offline Mucko

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #3 u: 10 Srpnja , 2022, 07:10 »
Planinarski ruksaci imaju mrežu koja odvaja leđa od samog ruksaka pa koliko god natrpaš ruksak, nece te pikati u leđa. To je sekundarni efekt, primarno je to da su ti leđa odvojena od ruksaka i time suša nego kad ti je ruksak uz leđa. Naravno, nemaju to svi ali bolji modeli imaju. I naramenice su perforirane pa se manje znoj hvata.

*

Offline Neven

• **
  • 77
  • 0
« Odgovori #4 u: 10 Srpnja , 2022, 08:34 »
Kao prvo ispričavam ti se zbog toga što ti odmah nisam odgovorio,dok ti ovo pišem ulijevam drugu kavu u sebe jer zbog posla jedva imam vremena da se naspavam.
Kolega Mucko ti je objasnio onu debelo bitnu razliku između ta dva tipa ruksaka i zato kolega Mucko hvala.
Druga bitna razlika je....
Težina u odnosu na veličinu ( volumen) ruksaka, dalje udobnost ide u korist planinarskih ruksaka,neki od njih imaju mogućnost odvajanja gornjeg poklopca kao manji ruksak, i to su dvije najvažnije stvari oko cega se vodi racuna pri izboru istih.
Vojni ruksaci veceg volumena namjenjenji su isključivo za prijenos stvari,osobnog naoružanja i opreme od tocke A do tocke B u manje ide oprema nužna za određene zadatke kratkog vremena ( jedan dan) zbog specifičnosti koje vojska ima uvijek su u pravilu robusniji i tezi. Naravno uvijek mozes ako imas dovoljno love i ako ti zaista ne smeta tezina kupiti Tasmanian Tiger Mk ll ( cca 4,5 kg) prazan.

*

Offline Poshasa

• **
  • 18
  • 0
« Odgovori #5 u: 11 Srpnja , 2022, 12:41 »
Pa, procitao sam odgovore. I, ostat cu kod militari ruksaka. Ono malo spuzvice nije vrijedno.

Mene ne smeta military look. Neki se pale na to, netko nece nicemu ni blizu sto i podsjeca na military. Mene ne smeta, prakticnije je. Ni jedan planinarski ruksak mi nije praktican kao ti vojni. Zato sam ga i kupio. Ono sto im je, po mom misljenju, najveca mana je boja. Za civilnu upotrebu ja bi rađe neku kricavu crvenu ili zutu. U slucaju nevolje spasioci lakse uoce nego maskirno.

Hvala na odgovorima, mozda ima jos nesto pa bi molio dodatni komentar. A ja cu morati, za prvu ruku, malo razmisliti kako prakticnije sve spakirati

*

Offline Mucko

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #6 u: 12 Srpnja , 2022, 21:18 »
Jos jedna stvar koju nismo napisali a pretpostavljam da je mil sim nemaju je rain cover. Naravno da ga mozes kupiti posebno ali vecina planinarskih to imaju ugrađeno.

*

Offline Poshasa

• **
  • 18
  • 0
« Odgovori #7 u: 13 Srpnja , 2022, 11:13 »
Da, rain cover je isto jako bitan. Ne idem van kad pada kisa ali me znala uloviti :-)).

Ostajem pri military ruksaku. Ima puno pretinaca u koje odvojeno mogu pakirati stvari. Rain cover kupim jednom i imam za sve buduce. Kad ruksak ode, bacis sve. A meni je bitnije imati stvari odvojemo slozene po pretincima.

Bitne stvari koje ne trpe vlagu spremam u plasticne kutije za hranu. Nepropusne su skoro 100 posto za vlagu a i pruzaju malo mehanicke zastite od udaraca.

Probao sam jucer, veliki dio sitnih stvari koje su me zuljale po leđima spremio sam u kutije od tvice sladoleda 1 litra. Mekana i jeftina. I da bi ju se dokopao moram smazati sladoled :-))))

*

Offline poljičanin

• *
  • 2611
  • 24
« Odgovori #8 u: 21 Srpnja , 2022, 18:50 »
Kako ne postoji nešto što bi bilo tipični vojni ruksak, onda je teško i definirati što on sve sadrži ili ne sadrži.

Što se tiče kabanica za naprtnjače, obično imaju, ne jednu, nego dvije: jednu u prikrivnoj šari naprtnjače, a drugu bijelu.

Vojni su daleko robusniji od planinarskih, pa su zato i teži i to je najvažnija razlika.

Druga razlika je njčešće još u sustavu ventilacije leđa, kod vojnih je često zanemarena jer se pretpostavlja kako korisnik nosi pancir.

A propo krcanja ruksaka, baci pogled na ovu temu, tamo je to već spominjano:

https://outdoor-hrvatska.eu/index.php?topic=393.0

Outdoor Hrvatska

« u: »