Covid, lockdown i priroda

• 6 replies
  • 708 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
Covid, lockdown i priroda
« u: 29 Studenoga , 2020, 19:24 »
Danas smo malo otišli u prirodu, usprkos ne baš lijepom vremenu i zatekli gomile izletnika kako tumaraju prirodom. Umjesto pozdrava: maske na lice u susretu, ne sa svim planinarima, ali s dosta njih - da, pa tek onda pozdrav.

Dok gomile mojih poznanika negoduju zbog ovog zatvaranja ugostiteljskih objekata, meni, iako se odričem nekog svog komoditeta (i suosjećam s onima koji financijski gube zbog toga), zapravo odgovara. Drago mi je što se ljudi vraćaju prirodi, makar ovako, na prisilan način.

Često se i meni samom dogodi da, iako sam planirao na jednodnevni izlet u planine, ne otiđem - zbog nekakvih banalnih razloga - pa još i završim u nekom velikom trgovačkom centru. I onda se živ pojedem, umjesto da sam u planini, ja završim tamo gdje ne želim provesti vikend.

*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Covid, lockdown i priroda
« Odgovori #1 u: 29 Studenoga , 2020, 22:44 »
Deset dana nisam izasao pravo van iz stana. Jucer popodne jesam na jedno tri sata. Probao jedno mjesto za radio stanicu, malo se smrznuo.

Vratio se doma zadovoljan. Vid mi se popravio, pluca ocistila
R0   S17   9A0USA

*

Offline Preppy

• *
  • 4897
  • 24
« Odgovori #2 u: 30 Studenoga , 2020, 17:59 »
Ja već dugo nisam bio u šumi. Jedino malo sa psom prošećemo kvartom i to je to. Najavili snijeg u četvrtak, možda se onda za vikend zaletim nekam u gorje malo da udahnem friškog zraka. Lagano pucam po šavovima.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

*

Offline Nik

• *
  • 356
  • 4
« Odgovori #3 u: 01 Prosinca , 2020, 10:05 »
Ja sam u prirodi prakticno svaki drugi dan, trenutno se penjem na Sljeme triput tjedno, od toga dvaput nakon posla sto ce reci po mraku (hike) a vikendom potegnem gore biciklom, i mogu vam reci da nikad nije bilo toliko ljudi u sumi na radni dan.

To znaci da je parking podno Bikceviceve pun, u cetvrtak je bilo cca 50 auta, na stazi ljudi kao da je vikend - a vani je mrak, magla i vidljivost 3-5m - znaci losi uvjeti a sve krcato.

Dvije najprometnije staze na ZG bregu (Leustek i Bikceviceva) su vikendom kao autoput, sto ce reci da je velika vecina ljudi u ovo doba korone otkrila blagodati Medvednice.

*

Offline kantonac

• *
  • 67
  • 1
« Odgovori #4 u: 01 Prosinca , 2020, 13:35 »
U Slavoniji sad kad je korona harala nikad punije šumske staze..lijepo za vidjeti da se trgnuli napokon ljudi..
Trenutno istražujem prirodu na sjeveru Švedske.. Druga planeta

Ova korona je najbolja godina što je mogla da bude. Naputovao se puno, stalno po prirodi lunjam. Naspavao se u šumi i po planinarskim skloništima...
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 4897
  • 24
« Odgovori #5 u: 02 Prosinca , 2020, 15:21 »
Lijepo. Paradoksno, sad kad bi ljudi trebali se doma zakljucati, svi lutaju po sumama  :D Kod nas u Grazu poceo snijeg padati. Da bar zicare rade da bi skocio na neke vrhove pa gore uzivao u setnjama u dubokom snijegu. Mozda ce se to uskoro i dogoditi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #6 u: 04 Prosinca , 2020, 22:54 »
Imam koji slobodan dan i puno volje za šetanje u divljini, a kad ono...
...kiša...
...kiša...
...kiša...
...kiša...
 :ljut3:

Jutros je kiša napravila kratku stanku, otišao sam ubrati malo mandarina i s prvim korakom propao u blato do iznad koljena. A voda izvire i od tamo od kamo ti nikad ne bi palo na pamet. Ovaj vikend nema druge nego ostati kući uz vatricu...