Power bank

• 30 replies
  • 3362 views
*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Power bank
« Odgovori #20 u: 07 Studenoga , 2020, 20:18 »
Eh, kao sto sam rekao, proizvođaci deklariraju kapacitet power banka po kapacitetu baterije. Ili, bolje receno po kapacitetu koji pise da baterija ima. A sad, ako neki kinez nezna dobro arapske brojke pa se zabuni u "prijevodu" i pomnozi sa dva ili tri stvarni kapacitet, druga stvar 😋
R0   S17   9A0USA

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #21 u: 07 Studenoga , 2020, 21:29 »
Zanimljivo je kako se mjenjaju trendovi: do sada se išlo u planine s kobasicama i pićem, a sad moraš još vući i bteriju od pola kila sa sobom.  :LOL:

*

Offline Stranputica

• *
  • 55
  • 0
« Odgovori #22 u: 07 Studenoga , 2020, 22:28 »
Već nekih 5 godina koristim Xiaomijev Mi power bank od 10000 mAh s njim bez problema u brdu izdrzim cca 4-5 dana ,  mob je  Xiaomi mi9 t pro sa bat 4000mAh, gasim net mada  u brdu i ne koristim mob za ništa osim za pozive, ok koja fotka i snimka  i to je to. 

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #23 u: 08 Studenoga , 2020, 22:31 »
Da, recimo po Velebitu se prebacim na zrakoplovni mod rada i zovem samo kada izbijem na neki vrh, provjerim je li ko što trebao. Inače, i GPS se troši, nego se aktivira s otključavanjem mobitela kad koristim Locus maps, tako da imam potrebu za jednim dopunjavanjem na recimo 3 do 4 dana, ostaje još dovoljno pričuve baterije i za nedaj Bože zla.

Inače, ja power bank vučem sa sobom već nekih 10 godina.

*

Offline Stranputica

• *
  • 55
  • 0
« Odgovori #24 u: 09 Studenoga , 2020, 06:37 »
Ja koristim Orux i za tu neku orijentaciju koristim stari HTC kojem baterija u navigaciji potraje do tri dana ako je išta uključena cilo vrime, naravno mob je u avio modu. Tako da ne trošim bat u prmarnom mob.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #25 u: 15 Studenoga , 2020, 19:54 »
Ja sam prije koristio Oruxmaps, dok je bio besplatan, ali kako sam mijenjao telefone, tako sam odustao od njega. Koristim Loucus maps, ali nisam s njim tako zadovoljan, kako sam to bio s Oruxom. Iako, ništa bolje mi ni ne treba.

*

Offline Stranputica

• *
  • 55
  • 0
« Odgovori #26 u: 14 Prosinca , 2020, 18:47 »
Što se to plaća na Oruxu?
Ja sam skinuo verziju s njihova weba i nju koristim bez da mi ista ne nedostaje.
Jedino što više u  Oruxu nema Google eartha ....ali i tu se dade doskočiti  , ali Open topomaps savršeno radi.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
« Zadnja izmjena: 14 Prosinca , 2020, 18:52 od Stranputica »

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #27 u: 16 Prosinca , 2020, 22:02 »
To si instalirao s njihove stranice?

Na Google playu traže 30 kn.

Iskreno, nije mi to problem platiti, što više, smatram i kako svačiji rad zaslužuje i odgovarajuću nagradu za taj rad, ali opet, iz čiste lijenosti, i zato što ne volim plaćati preko interneta, nisam kupio korištenje aplikacije. Kad sam otkrio Locus, onda sam se prebacio na njega.

*

Offline Stranputica

• *
  • 55
  • 0
« Odgovori #28 u: 17 Prosinca , 2020, 07:17 »
Iz nekog razloga Google više ne dozvoljava upotrebu njihovih servisa kroz neke aplikacije. Stare verzije Oruxa su imale Google eartha pa sam iz njih izvukao skriptu sa googlom i ubacio je u novu verziju i eto radi, ali ako se radi update aplikacije onda nova skripta zamjeni staru. Zato sam stavio verziju sa weba.
Kod Oruxa mi je dobro što se u njega može uvesti DEM.

*

Offline margo

• *
  • 130
  • 1
« Odgovori #29 u: 30 Prosinca , 2020, 11:16 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Slika?

Deklarativni kapaciteti power bank-ova se rijetko kad slažu s onim u praksi, u toliko je presudno stvarno iskustvo s nekim uređajem, a ne ono što proizvođač/trgovac deklarira.

Zato, očekujemo recenziju.   :kavica:

Evo da se pohvalim sa Ankerom isproban je na terenu, tri dana Velebita i mogu reci da je bez ikakvih problema napunio mob od 0 do 100% pet puta kapacitet baterije mobitela je 4700mAh.Netko ce reci da je preskup i da ima jeftinijih, ali ja osobno vise volim uzeti provjerno i biti siguran da me nece iznevjeriti onda kad mi bude trebalo. Cijena ovog powerbanka Anker 26800 mAh bila je, kad sam ga ja uzeo 400 kn.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #30 u: 30 Prosinca , 2020, 22:26 »
Hvala na trudu i podjeli iskustava.

Dakle, prijatelj mi je planinario oko Omiša i ispala mu je baterija preko stjene, zbog neopreznosti. Pala je 15-tak metara niže na stijenu. Spustio se po nju: osim nešto oštećene plastike izgledala je u redu. Kući ju je rastavio, svi mehanički spojevi su bili ispravni, ali nije radila ispravno. Dva od tri uloška, iako na sebi nisu imali nikakvo oštećenje, nisu radili. Kad ih je zamijenio drugim, baterija je radila ispravno. Očito mehanički udarac može onesposobiti Li-ion bateriju.